Reklama

Autismus u pulrocniho miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaane16
Povídálka 28 příspěvků 23.01.17 18:04
Autismus u pulrocniho miminka

Ahoj maminky, zajimaly by me tedy hlavne zkusenosti maminek autistickych deti, jak se projevovaly jako miminka? Je mozne to podle neceho poznat u pulrocnich miminek? Dekuji za sdileni zkusenosti

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 23.01.17 18:08

Ahoj, no tak to fakt neni, teda aspon ne u nas.jak asi? byl stejny jako kazdy jiny mimco. bulel hral si smal se a mel rad jidlo, takze stejny tak jak u vsech :-)

Uživatel je onlineGumidci
Závislačka 4230 příspěvků 23.01.17 18:11

@Jaane16 to se rozhodně, tak brzo nepozná

Malike
Extra třída :D 11590 příspěvků 23.01.17 18:13

@Jaane16 ne autismus se bezpečně poznává až mnohem mnohem déle. Muzete mít podezření ale mnoho dětí může mít autistické prvky v prvních pár letech pak v pohodě.
Můžu se zeptat proc u sotva batolete si myslíte že je autista? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 18:19

@Jaane16 podle mě to poznat nejde. V okruhu známých máme autisty dvojčata. Kluci působili přibližně do 1,5 roka normálně, ale postupně se začali lišit.
Naopak naše dítě v roce - nereagovalo na jméno ani pokyny, nesmálo se, nekomunikovalo, ve vzteku si klidně rozmlátilo hlavu, cizí lidi ignoroval - úplně, když na něj někdo mluvil, díval se skrz něj, nebraly ho ani děti, nidky nedělal dětské hříčky, nenatáhl ke mně ruce a ani, když jsem je natáhla já… Naprostý mimoň. V 1,5 roce doktorka říkala, že se už bojí, co z toho bude, že to budeme řešit, protože je to zlý, že je ve svém světě. Pokud jsem ho nenakrmila, tak nejedl, nenapil se, neřekl si, prasklo mu ucho při zánětu, protože se neozval (teď u každého zánětu ječí jak siréna)… Pak onemocněl a po měsíci udělal ohromný pokrok. Teď mu je 2,5 roku a je to veselý kluk, co komunikuje, dívá se do očí, sám se nají, napije, řekne si, cizí děti rád pozoruje, opičí se po nich… Jasně, pořád má určité vrtochy, ale to jsou detaily. Podle všeho vypadá, že bude v pořádku - max. prý vývojová dysfázie nebo ADHD, ale už to nevypadá ani na to. Autista to ale určitě není.

Jaane16
Povídálka 28 příspěvků 23.01.17 19:15
@Malike píše:
@Jaane16 ne autismus se bezpečně poznává až mnohem mnohem déle. Muzete mít podezření ale mnoho dětí může mít autistické prvky v prvních pár letech pak v pohodě.
Můžu se zeptat proc u sotva batolete si myslíte že je autista? 8o

No zaprve ho moc pozoruju, a tak nejak sem vypozorovala, ze se vubec nekouka na lidi, kteri pred nim stoji a mluvi na ne, jakoby ho lidi vubec nezajimali, nekdy ani hracky kdyz mu tim mavam pred oblicejem.. jen me spise obecne zajimalo jestli to nejak jde poznat..mame doma takovyho malyho ignorantika :lol:

Jaane16
Povídálka 28 příspěvků 23.01.17 19:34
@Anonymní píše:
@Jaane16 podle mě to poznat nejde. V okruhu známých máme autisty dvojčata. Kluci působili přibližně do 1,5 roka normálně, ale postupně se začali lišit.
Naopak naše dítě v roce - nereagovalo na jméno ani pokyny, nesmálo se, nekomunikovalo, ve vzteku si klidně rozmlátilo hlavu, cizí lidi ignoroval - úplně, když na něj někdo mluvil, díval se skrz něj, nebraly ho ani děti, nidky nedělal dětské hříčky, nenatáhl ke mně ruce a ani, když jsem je natáhla já… Naprostý mimoň. V 1,5 roce doktorka říkala, že se už bojí, co z toho bude, že to budeme řešit, protože je to zlý, že je ve svém světě. Pokud jsem ho nenakrmila, tak nejedl, nenapil se, neřekl si, prasklo mu ucho při zánětu, protože se neozval (teď u každého zánětu ječí jak siréna)… Pak onemocněl a po měsíci udělal ohromný pokrok. Teď mu je 2,5 roku a je to veselý kluk, co komunikuje, dívá se do očí, sám se nají, napije, řekne si, cizí děti rád pozoruje, opičí se po nich… Jasně, pořád má určité vrtochy, ale to jsou detaily. Podle všeho vypadá, že bude v pořádku - max. prý vývojová dysfázie nebo ADHD, ale už to nevypadá ani na to. Autista to ale určitě není.

Jako byste popisovala myho syna, ale jemu je teprve pul roku, tak snad se taky vic rozkouka atd :pankac:

Malike
Extra třída :D 11590 příspěvků 23.01.17 20:13

@Jaane16 dětí jsou jiní..Nemůžete je skaltulkovat :mrgreen: Malej se zas koukal a smál..Oční kontakt navazoval vpohode :mrgreen: a autista je. Někdy mám pocit že co začalo o autismu mluvit ma ho každý dítě sotva pár měsíční. Ale jinak..Autismus je známý tím že se dítě vyvíjí normálně a kolem 1,5 až 3 let se začne měnit. Takze většinou je autik v půl roce normální mimino.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 23.01.17 20:17

Pokud má tvé půlroční dítě auti rysi je možné že bude mít spíš mentální retardaci. Ta těžší se tak brzo rozhodně projevit může a v tak brzkém věku je hodně podobná autismu. A naopak, autismus pravděpodobně nepoznáš, ale ten může být přidružený k té mentální retardaci. Ale fakt záleží jaké projevy má.

Jaane16
Povídálka 28 příspěvků 23.01.17 20:25

No doufam ze zadnou mentalni poruchu nema.. byli jsme na neurologii a tam by snad neco poznali.. :think:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39331 příspěvků 23.01.17 20:27

@Jaane16 ne, v půl roce jsem neměla vůbec tušení že se něco děje :(

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 23.01.17 20:35
@Jaane16 píše:
No doufam ze zadnou mentalni poruchu nema.. byli jsme na neurologii a tam by snad neco poznali.. :think:

A dělali mu magnetickou rezonanci a EEG? Nebo jenom pozorování. Proč jste tam byly a pokud proto co tu píšeš, tak ti tam bylo zcela určitě zodpovězeno že na PAS je půl rok brzo.

Malike
Extra třída :D 11590 příspěvků 23.01.17 20:48

@Jaane16 v půl roce se opravdu nedá nic určit..nedes se.

Jaane16
Povídálka 28 příspěvků 23.01.17 20:55
@Aletheia píše:
A dělali mu magnetickou rezonanci a EEG? Nebo jenom pozorování. Proč jste tam byly a pokud proto co tu píšeš, tak ti tam bylo zcela určitě zodpovězeno že na PAS je půl rok brzo.

Delali mu EEG a vse v poradku.. byli jsme tam, protoze jsem hystericka mamina.. ja jsme jen chtela vedet nazor maminek, ktere se s tim setakli..netvrdim ze mam dama autika, jen ze neni uplne tabulkovy mimco, co se tyka sledovani veci a lidi.. tak snad se nas netyka ani vami zminovana mentalni retardace..

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 20:56

@Jaane16 a není narozené dřív?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama