Liberec - Hypotonie, nystagmus, potíže s polykaním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 23.01.17 16:36
Liberec-Hypotonie, nystagmus, potíže s polykaním

Dcera 8 měsíců má centrální svalovou hypotonii, horizontální nystagmus očí a dioptrie, potíže s polykáním stravy.
Spoustu času strávím krmením, cvičením jak těla, tak stimulací očiček. Na staršího syna a vše ostatní nezbývá moc času. Pokroky s dcerkou jsou velmi malé, někdy mám pocit, že žádné. Snažím se myslet pozitivně, ale jsou dny, kdy mě strach z toho, co bude dál naprosto pohltí, je mi z toho ouzko.
Našla by se maminka z Liberce, která má podobné starosti? S kterou by si člověk mohl popovídat?

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13787 příspěvků 23.01.17 16:50

@mismurka neboj určitě se malá lepší :kytka:

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 23.01.17 17:02

@ka2ka dekuju :kytka:

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 23.01.17 18:31
@mismurka píše:
Dcera 8 měsíců má centrální svalovou hypotonii, horizontální nystagmus očí a dioptrie, potíže s polykáním stravy.
Spoustu času strávím krmením, cvičením jak těla, tak stimulací očiček. Na staršího syna a vše ostatní nezbývá moc času. Pokroky s dcerkou jsou velmi malé, někdy mám pocit, že žádné. Snažím se myslet pozitivně, ale jsou dny, kdy mě strach z toho, co bude dál naprosto pohltí, je mi z toho ouzko.
Našla by se maminka z Liberce, která má podobné starosti? S kterou by si člověk mohl popovídat?

Ahoj, já nemám takové starosti, mám jiné, ale vyslechnu, pomůžu. Hledám kamarádku v Liberci. Jsem tu sama a těhotná. Jestli ti nevadí, že je mi 43 let…

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 23.01.17 23:17

@scifistka věk není problém

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 23.01.17 23:19

@scifistka věk není problém

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 23.01.17 23:21

@scifistka nějak mi blbne tel. Příspěvek odeslal jen částečně. Psala jsem, že více si napíšeme přes SZ.

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 24.01.17 10:09
@mismurka píše:
@scifistka nějak mi blbne tel. Příspěvek odeslal jen částečně. Psala jsem, že více si napíšeme přes SZ.

A, jak se to zařídí?

e008
Závislačka 3424 příspěvků 102 inzerátů 31.08.17 16:53

@mismurka jak se u vas projevil problem s polykanim, moje dcera 4m ma podobne problemy

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 31.08.17 23:15

@e008 nezvládala a nezvládá pít z lahve a i jinými způsoby jí strava vytékala z úst, jakoby občas spolkla jen část a zbytek šlo ven, často ji nadavovalo na zvracení, zakuckávala se, i své vlastní sliny jakoby zapomínala? polykat nebo zkrátka nedokázala spolknout celé. Nevím, jak lépe bych to mohla popsat, snad je to k pochopení.

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 31.08.17 23:26

@e008 stravu musí mít mixovanou, jen lehce kašovitou, většinou vše ještě ředím vodou či mlékem, jak to nemá odpovídající konzistenci, hned ji nadavuje, jí často po malých dávkách a neprospívá, jak by měla.

e008
Závislačka 3424 příspěvků 102 inzerátů 31.08.17 23:44

A co delate, aby se to zlepsilo? A jak tedy pila mleko, kojila jste?
Mala taky nezvlada pit z lahve a ani lzickou se nedari, jsem z toho na nervy, nevim, jakou formou to do ni dostat…

mismurka
Závislačka 2851 příspěvků 31.08.17 23:54

@e008 je to na delší popisování, kdyžtak mi písněte do SZ tel.,až budu moci, zavolám Vám.
Byly to nervy i pro mě, běh na dlouhou trať, spousta trpělivosti, později logopedie a orofaciální stimulace.

OuiOne
Nováček 7 příspěvků 02.07.18 20:06

@mismurka Dobrý den, jak se dceři daří nyní?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >