Reklama

Liberec - Hypotonie, nystagmus, potíže s polykaním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 23.01.17 16:36
Liberec-Hypotonie, nystagmus, potíže s polykaním

Dcera 8 měsíců má centrální svalovou hypotonii, horizontální nystagmus očí a dioptrie, potíže s polykáním stravy.
Spoustu času strávím krmením, cvičením jak těla, tak stimulací očiček. Na staršího syna a vše ostatní nezbývá moc času. Pokroky s dcerkou jsou velmi malé, někdy mám pocit, že žádné. Snažím se myslet pozitivně, ale jsou dny, kdy mě strach z toho, co bude dál naprosto pohltí, je mi z toho ouzko.
Našla by se maminka z Liberce, která má podobné starosti? S kterou by si člověk mohl popovídat?

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12651 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 16:50

@mismurka neboj určitě se malá lepší :kytka:

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 23.01.17 17:02

@ka2ka dekuju :kytka:

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 23.01.17 18:31
@mismurka píše:
Dcera 8 měsíců má centrální svalovou hypotonii, horizontální nystagmus očí a dioptrie, potíže s polykáním stravy.
Spoustu času strávím krmením, cvičením jak těla, tak stimulací očiček. Na staršího syna a vše ostatní nezbývá moc času. Pokroky s dcerkou jsou velmi malé, někdy mám pocit, že žádné. Snažím se myslet pozitivně, ale jsou dny, kdy mě strach z toho, co bude dál naprosto pohltí, je mi z toho ouzko.
Našla by se maminka z Liberce, která má podobné starosti? S kterou by si člověk mohl popovídat?

Ahoj, já nemám takové starosti, mám jiné, ale vyslechnu, pomůžu. Hledám kamarádku v Liberci. Jsem tu sama a těhotná. Jestli ti nevadí, že je mi 43 let…

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 23.01.17 23:17

@scifistka věk není problém

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 23.01.17 23:19

@scifistka věk není problém

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 23.01.17 23:21

@scifistka nějak mi blbne tel. Příspěvek odeslal jen částečně. Psala jsem, že více si napíšeme přes SZ.

scifistka
Ukecaná baba ;) 1217 příspěvků 24.01.17 10:09
@mismurka píše:
@scifistka nějak mi blbne tel. Příspěvek odeslal jen částečně. Psala jsem, že více si napíšeme přes SZ.

A, jak se to zařídí?

e008
Závislačka 3203 příspěvků 43 inzerátů 31.08.17 16:53

@mismurka jak se u vas projevil problem s polykanim, moje dcera 4m ma podobne problemy

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 31.08.17 23:15

@e008 nezvládala a nezvládá pít z lahve a i jinými způsoby jí strava vytékala z úst, jakoby občas spolkla jen část a zbytek šlo ven, často ji nadavovalo na zvracení, zakuckávala se, i své vlastní sliny jakoby zapomínala? polykat nebo zkrátka nedokázala spolknout celé. Nevím, jak lépe bych to mohla popsat, snad je to k pochopení.

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 31.08.17 23:26

@e008 stravu musí mít mixovanou, jen lehce kašovitou, většinou vše ještě ředím vodou či mlékem, jak to nemá odpovídající konzistenci, hned ji nadavuje, jí často po malých dávkách a neprospívá, jak by měla.

e008
Závislačka 3203 příspěvků 43 inzerátů 31.08.17 23:44

A co delate, aby se to zlepsilo? A jak tedy pila mleko, kojila jste?
Mala taky nezvlada pit z lahve a ani lzickou se nedari, jsem z toho na nervy, nevim, jakou formou to do ni dostat…

mismurka
Závislačka 2850 příspěvků 31.08.17 23:54

@e008 je to na delší popisování, kdyžtak mi písněte do SZ tel.,až budu moci, zavolám Vám.
Byly to nervy i pro mě, běh na dlouhou trať, spousta trpělivosti, později logopedie a orofaciální stimulace.

OuiOne
Nováček 7 příspěvků 02.07.18 20:06

@mismurka Dobrý den, jak se dceři daří nyní?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama