Auto pro velké lidi

12476
18.12.19 09:26

Auto pro velké lidi

Dostali jsme se do naší neoblíbené situace a potřebujeme koupit auto. S rozrůstající se rodinou jsme zjistili, že nejdůležitější požadavek na vůz, je dostatek prostoru uvnitř vozu. Manžel má dva metry a u většiny aut je problém s tím, že pokud si posune sedačku úplně dozadu, zbývá za ním minimum místa a pro děti v autosedačkách i dospělé je delší cestování celkem utrpení. Nemáme úplně čas obíhat autosalony a autobazary a hledat auta, co nejsou pro hobity. Zatím víme, že hodně velkorysý prostor má Superb, ale rádi bychom měli větší výběr. Pokud máte takové auto doma, poraďte :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
18.12.19 09:31

@Janli Naši mají Berlingo - táta přes dva metry a i se sedačkou úplně vzadu se za něj pohodlně vejde i dospělák (třeba i já se 183cm). My jsme trochu menší (manžel 190) a v pohodě se nám jezdí v Astře, Scenicu a předtím jsme měli Megane. Vše kombík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1384
18.12.19 09:36

Super rodinne auto je volvo xc90

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5170
18.12.19 09:42

@Janli Mrkněte spíš na osobní dodávky a kategorii MPV ty mívají větší rozvor. My máme Dacia Dokker a já se svými 170cm se v pohodě vejdu za plně odsunutou sedačku řidiče i spolujezdce. Trošku problém je se sedačkou v kategorii 9-18kg, kde dítěti nožky trochu trčí dopředu, ale jde to bez problému vyřešit upevněním sedačky na střed sedadla (v zadu jsou 3 isofixy a vejdou se tři plnohodnotné sedačky vedle sebe, nebo dvě sedačky a větší dospělý bez problému). K tomu máte ohromný kufr a posuvné dveře, což je super při parkování na přeplněných sídlištích, můžu najet i do úzkého místa aniž bych se musela starat jestli se mi podaří vyndat z auta děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3101
18.12.19 18:05

Ford galaxy treba? Manzel ma 2 metry taky, ja jenom 180 a vejdem se v pohode. Nebo ten Berlingo je taky super. Taky jsme meli VW Multivan, tam si na nedostatek mista nestezoval nikdo. Jen s nim parkovat byl obcas opruz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3101
18.12.19 18:08

A jeste Peugeot Expert Teepee ma napadl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12722
18.12.19 18:46

Mozna by to chtelo vic detailu, cenovy strop, dalsi pozadavky, typ auta. Ciste za vysoke lidi (mam teda jen 178, ale vetsina je v nohou, takze alespon na ten prostor mam vysoke pozadavky). Ted jezdim v Mitsubishi Outlander a i kdyz se mi zda mista dost, pootocim se, abych treba podala diteti piti a kolenem hned otevru (ty jo, ted nevim, jak se to jmenuje) asi krytka??? od nadrze na benzin, obcas dokonce i dvere od kufru, ale to nastesti je za jizdy blokle, tak to jen otravne hvizda. Jinak je to auto skvely. Ovsem, kdyz jedu manzelovym, to je jiny luxus (ma vetsi auto, ackoliv je mensi a s detma po vyletech jezdim taky ja, jak jinak, ze :mrgreen: ). Ja mam ve predu bohate prostoru ale i starsi syn, ktery sedi za mnou a uz mu chybi inch do me vysky. O kufru ani nemluvim. Ma Hondu Pilota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12034
18.12.19 18:53
@Ernais píše:
Super rodinne auto je volvo xc90

Paradoxne tam kdyz se posune sedacka dost dozadu, tak to extra pohodlne neni na to, aby za ridicem sedela dalsi nohata osoba. Jasne je to “v poho”, ale asi jsou i prostornejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12476
18.12.19 22:56

@Lenka_Hal cenový strop nemáme, budeme se rozhodovat podle ceny jestli bazarový, nový nebo operativní leasing. Hlavní požadavek je opravdu na prostor pro cestující vzadu. Když manžel posune sedačku dozadu, tak děti v autosedačkách si nemůžou udělat pohodlí na nohy, mají je zaseknutý v přední sedačce. Na krátkou vzdálenost to vydrží, ale delší trasy jsou horor. Takže potřebujeme v rodině jedno auto vyloženě na pohodlný cestování s dětmi.
@Ernais volvo jsme měli půjčený a je to stejný jako Octavia, co máme
@Heivka to je právě problém, že máme dvě děti v sedačkách. Nevěřila bych, že tříletý dítě potřebuje víc prostoru než dospělý. Jinak taky mám teď Ford C-max s posuvnýma dveřma a nemůžu si to vynachválit.
@Ijen Galaxi máme v merku, už jsme ho jednou měli. Velký auta mi nevadí, jezdila jsem dlouho dodávkou, takže parkování mám v malíčku

Holky, díky moc. Kouknem, vyzkoušíme a snad něco klapne :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5170
18.12.19 23:14

@Janli Tak právě u našeho auta to máme tak, že jedna sedačka je za spolujezdcem a druhá je uprostřed takže řidič si může nastavit sedačku jak potřebuje a u spolujezdce je víc místa na nohy takže se tam vejde i můj dvoumetrový švagr který má extra dlouhé nohy (když stojíme vedle sebe tak máme 30cm rozdíl, když si sedneme je to sotva 10 cm).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 00:56

Aha, no Octavka je mala, tu ma tchan, sam ma pres 180 a ja za nim musim uz nohy vytocit do boku. Jeste ma uvnitr hodne mista Subaru Forester. Mela jsem ho pred soucasnym a s mistem jsem si nemohla stezovat a to ani vzadu.

• Nahlásit
  • Citovat
12722
19.12.19 00:56

Omylem jsem oznacila anonym…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1384
19.12.19 06:34

@Janli tak asi nejsme tak velici a proto nam to pripada fajn a pohodlne. Cestovali jsme s nim i na vetsi dalky(vychodni cast Madarska atd.), ridic 185cm vzadu dve dospele zeny a dite(6 let) v sedacce a cesta pro nas byla pohodlna, takze soudim dle toho. Ale nepopiram, ze jsou urcite i auta s vetsim prostorem, ja mam ale osobni zkusenost s tou xc90

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama