Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
aHOJKY.
Máme 3 děti - 6r+2,5r+8měsíců
![]()
Auto máme fiat marea weekend.
Dozadu dáme tři sedačky, což se teda nepodařilo dát do každýho.
Kufr je dost velkej, ale co Ti budu povídat. Nacpat tam kočár, cestovní postýlku, odrážedlo, věci pro nás pro všechny… to je celkem hustý. Normálně to stačí, ale když jedem na dovču, tak musíme mít na střeše ještě rakev+držáky na kola. (holt jsme asi nenormální)
Výhodou tohohle auta je nízká cena, levnej provoz a levný náhradní díly.
Manžel taky sní o skoronovém autíčku. Pořád porovnává velikosti kufrů a ceny. Momentálně vítězí fiat ulysse
Tak ať dobře vyberete ![]()
Máme toto - Renault Scénic
http://rodina.cz/…ek_010_1.jpg
vzadu tři samostatné sedačky a velký kufr. Ideální auto pro pětičlennou rodinu.
Milá anonymní, nejdřív se nauč počítat
, nejdřív píšeš pětičlenné, pak čtyřčlenné rodině
, no jo, je sobota večer…
Tak pro pětičlennou rodinu doporučuju Citroen Berlingo. Nám už je bohužel malé
![]()
Dobře vyberte. M.
Anonymní, a když budeš pokračovat jako fragola, tak si kupte rovnou minibus
(nic ve zlým pro obě
)
Ale jinak mi to taky nelezlo do hlavy ![]()
janinkaz - jo, jo,minibus a panelák. Nejsme žádní troškaři
Ahoj, M.
Toyota Corolla Verso. Dozadu vejdou pohodlne 3 autosedacky a jeste zbude spousta mista v kufru. Tohle auto je na spici co se tyce bezpecnosti a minimalni poruchovosti. Jsme nadseni.
Kdyz Megane Scenic - tak ten novejsi soucasny tip, nebot jetejm starsim odchazi casto elektronika a ze tam bez elektroniky ani nenastartujete (kvuli tomu ho manzel nechtel) .
My mame Seat Altea XL, vzadu tri samostatne sedacky - ja spekata se mezi Cabrio a Rodi pohodlne u:,–(im a v kufru po nalozeni Xlandera sportaku s korbickou je jeste polovina volna. Jizdni vlastnosti s dvojitym turbem pri 1,4 motoru naprosto super a navic nizka benzinova spotreba - vrele doporuji. Hanka
Máme Seat Alhambra diesel, žere málo a místa má fůru. A protože je nás občas 7 tak ještě Ford Tranzit, ten by se šiknul fragole
![]()
Borufko, my máme taky Fordíka, ale Galaxy, taky jsem spokojení, jen po naložení našeho sourozeneckého kočárku tam už moc místa není… ![]()
To je prťous, do tranzita narvete i troje sáňky a několikery lyže i s lyžákama
![]()
No jo, jestli se rozšoupneme a půjdeme do pátého prcka, budeme se muset rozhlídnout po něčem větším
Jak říká manžel, pak už jedině dva až tři Smarty za sebou, spojit ojkama a budeme jezdit jako vláček
M.
ahoj vsichni,
moc diky za tipy a zkusenosti, vidim, ze mame z ceho vybirat. Akorat si rikam, ze s vetsim autem budou i vetsi provozni naklady
(((
Urcite benzin, ale pak me napadlo i pojisteni a povinne ruceni… To bude sila. Uz me ale upozornila kamaradka, ze na www.povinne-ruceni-online.cz si aspon muzu spocitat, kde to pro nas vyjde nejvyhodneji.
No tak ted uz „jen“ to auto
)
Maminka z rozrustajici se rodinky
Ahoj, sestra ve stejné situaci asi před 1,5 r koupili Dacii Logan - plná spokojenost. Není to tedy až tak nóbl značka a bere to asi 8litrů, ale nízké pořizovací náklady, ucházející provozní a místa dost a dost.
Eva
ahoj, máme 4 a 2letou holčičku a teď čekáme třetí přírůstek do rodiny. Do našeho současného auta se už v 5 těžko srovnáme, tak bych vás ráda poprosila o tipy, jaké auto doporučujete 4 členné rodině. Samozřejmě ne nové, přeci jen jsme „normální rodinka“
Díky moc!!!