Reklama

Autoimunitní onemocnění - plodnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 06:53
Autoimunitní oneocnění - plodnost?

Ahoj, chtěla bych se poradit, už 7. měsíc se snažíme o miminko a nedaří se nám. Už přemýšlím, kde by mohl být problém a vzpomněla jsem si, že kdysi se mi dělala při stresu nebo chladu na rukách vyrážka (teď už výjimečně, ale sem tam v chladu taky), na alergologii mi tehdy řekli, že alergická na nic nejsem, ale že mám nějaké autoimunitní onemocnění krve, (neřekli název a víc to neřešili, já taky ne, protože mi bylo 18 a věřila jsem doktorům). Chtěla bych se proto zeptat, jestli bych měla jít a řešit to s doktorem už teď nebo byste tomu dali ten rok, který se doporučuje čekat, jestli žena otěhotní? Pokud ano, s jakým lékařem bych to měla řešit? S gynekologem? Nebo s obvodním, ať mě pošle na alergologii? 12 let staré výsledky mi asi nikdo neřekne, když bych si tam zavolala, o co přesně se jednalo, že?

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 01.09.18 13:44

Běžná doba snahy otěhotnět, kdy nejde o problém je rok. Pokud k tomu jste trošku panikářka a to že se vám nedaří přesně podle vašich představ počít teď hned vyplavuje do krve hormony, které brání početí.Mnohem efektivněji, než nějaká dávná reakce na zátěž, která ve vaší hlavě narostal do autoimunitního problému.

Za mně - hlasuju abyste se především zaměřila na snahu porozumět a ovládnout svoje úzkosti, spíše než na projekt mimino. Dostatek sexu s orgasmem tomu může pomoci a v okamžiku kdy se naučíte kompenzovat a dostatečně odbourávat stresové hormony v krvi, téměř jistě k tomu přijde i to početí.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/
https://www.kosmas.cz/…sti-a-fobii/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 09:27
@Ou píše:
Běžná doba snahy otěhotnět, kdy nejde o problém je rok. Pokud k tomu jste trošku panikářka a to že se vám nedaří přesně podle vašich představ počít teď hned vyplavuje do krve hormony, které brání početí.Mnohem efektivněji, než nějaká dávná reakce na zátěž, která ve vaší hlavě narostal do autoimunitního problému.

Za mně - hlasuju abyste se především zaměřila na snahu porozumět a ovládnout svoje úzkosti, spíše než na projekt mimino. Dostatek sexu s orgasmem tomu může pomoci a v okamžiku kdy se naučíte kompenzovat a dostatečně odbourávat stresové hormony v krvi, téměř jistě k tomu přijde i to početí.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/
https://www.kosmas.cz/…sti-a-fobii/

Děkuji:) asi to tak i bude, možné je všechno. Je pravda, že na úzkosti, stresy a různé fóbie trpím už odmala :roll: Začalo to šikanou na základce a pak už jsem byla k různým stresům a úzkostem prostě náchylná a trvalo mi spoustu let, než jsem se je naučila aspoň trochu zvládat. Teď řešíme svatbu, takže nad miminkem moc nepřemýšlím, podívám se na ty knížky a snad to vyjde:) Kdyby přece jen ne, budu to řešit příští rok s gynekologem. Já jen, že už si připadám divná, když v okolí slyším, že za to přece nemůžu, že jsem nemocná a že nám to nejde a že jsme oba s přítelem neschopní aj. Tak už jsem si asi vsugerovala, že když to není do půl roku, je to prostě špatně. No a myslíte, že i když už mi bylo třicet opravdu mám čekat celý rok? Nebo to s věkem nesouvisí?

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama