Autosedačka 0-18 kg proti směru jízdy

3025
25.9.06 13:03

Autosedačka 0-18 kg proti směru jízdy

Ahoj holky,

naše prtě začíná vyrůstat z vajíčka (máme Jané) a jsou mu teprve 4 měsíce. Nad hlavičkou nám zbývá tak 2 cm. Tak jsem myslela, že to vyřešíme autosedačkou 0-18, jenže…

Na netu jsem předvybrala Britax a Bébé Confort, obě zde: http://www.vlacek.cz/…0-18-kg.html a jeli jsme je na Čerňák vyzkoušet. Ze začátku se mi moc líbily, Adam v nich byl spokojenej, obě jsou prostorný, hezky polohovací, pohodlný, ale jak jsme je zkusili nacpat do auta, problém. Dali jsme je tam proti směru, přesně podle obrázku, s pomocí prodavače, který tomu snad rozumí… a přišlo mi, že tam prostě dost pevně nedrží, obzvlášť Britax. Ta Bébé confort ještě jakž takž, jenže to pro mě není prostě dost dobrý.

Chci bezpečnou autosedačku, ne něco jakž takž. Je to tak normální, že se to vrklá nebo co si o tom mám myslet? Přeci nebudu kupovat další větší vajíčko…

Prosím poraďte! Díky, Irucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.9.06 13:45

My jsme malýmu koupili po vajíčku rovnou Britax 9-18kg po směru-byl už opravdu veliký a i když měl teprve 7,5kg-konzultovali jsme to i s dr. a ten řekl,že nejvíc záleží na vývinu krčních svalů-zda už plně udrží hlavičku. Stála kolem 7tisíc, ale rozhodující byla bezpečnost-k pevnějšímu upevnění je dole vysunovací klín,který se po připevnění sedačky pásy páčkou vysune a tím se celá sedačka zaboří do sedadla, takže se opravdu ani nehne. Když jsme srovnávali se známými s jinými autosedačkami,tak byl rozdíl v tomto opravdu znatelný.Nemáte tam také ten klín?Bez jeho vysunutí sedačka není tak pevná.
Laura

• Citovat
  • Upravit
6545
25.9.06 13:54

Lauro a kolik je tvému prckovi?
Protože 4měsíční miminko rozhodně krční svaly nemá dostatečně vyvinuté na větší sedačku.
A nejsou rozhodující kila, ale velikost a věk.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
25.9.06 15:45

Lauro, ten klín na ní byl taky, ale používá se až pak pro umístění po směru. Strašně mě ta autosedačka zklamala…
Už koukám po velkých vajíčkách a asi nám nezbyde než ho koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
25.9.06 15:53

Ahoj,

v Německu jsem viděla značku Concord do 18kg, která se dá vozit proti a posléze i po směru jízdy. Pátrej tímto směrem. Jen tak mimochodem, ve specializovaných obchodech v oné zemi nabízejí jen 3 značky autosedaček (Concord, Römer, Maxi-Cosi).

G.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.9.06 16:33

Holky, to není možné, že mimi z jané vyroste ve 4m. Máme ji. Teda Rebel Pro a malý má 70 cm a nad hlavou má ještě dobře 5cm…možná ta verze předtím byla menší…

Taky zvažuju jako autosedačku a na těch stránkách se mi líbila

http://www.vlacek.cz/…634f0652c757

máte s ní někdo zkušenost a co testy?

A ještě jeden dotaz, který sem nepatří :D , už jste na www.vlacek.cz někdio nakupoval?

Díky Sendy

PS: Sedačka by určitě v autě měly být pevně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.9.06 16:40

Čtyrměsíčnímu mimču bychom ji určiitě nekupovali po směru-spíš se mi jednal o ten klín. Ale pravda,že 4měs.bych asi někde sehnalal aspon na ještě 4měs.vajíčko-malýmu bylo kolem 1/2roku když šel do této,ale zpočátku ji měl sklopenou do lehu,takže v ní byl jako ve vajíčku. Dneska už uvažujeme o Concordu nebo o Romeru jako následující - cca za 3/4-1rok-to by se teoreticky stěhoval další prcek do Britaxu - Lukyho jsme stěhovali, jelikož mu hlavička přesahovala okraj/měli jsme vajíčkood Chicca/, ale fyzickým vývojem byl na svůj věk i dle dr. dost napřed. Taky mě ale zarazilo,že jiná sedačka od Britaxu tuším 15-36 skončila špatně v crash testech ADACu. :cry:
Laura

• Citovat
  • Upravit
3025
25.9.06 16:57

sendy, taky máme rebel pro. sice ne teď tu úplně novou, ale ten loňský model. a malej má taky skoro 70 cm (před 2 týdny 69)… hned jak se vychrupe, tak to jdu přeměřit, to není možný… možná má delší trup a ten tvůj delší nohy, jinak nevím…
po směru by měli jezdit až když si sami sednou… tak to může bejt klíďo píďo až v 9 měsících…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
25.9.06 16:59

jo a na vláčku jsem právě už párkrát nakupovala a jsou super!

tu besafe nevím, kde bych vyzkoušela, ještě jsem ji v obchodech neviděla. a po včerejší zkušenosti s autosedačkama už bych bez zkoušky nekupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.9.06 17:00

Myslíte ISOFIX? Máme Römer (což je vlastně takyBritax) a pokud se špatně namontuje, tak se paradně volná, ale i s tím ISOFIXem má vůli ve směru a proti směru jízdy, ale je to minimální.

Poradíte jeětě nějaký typ bezpečné autosedačky, 9-18 proti směru jízdy?

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.9.06 17:03

No já to právě teď vyzkoušela, máme taky loňský model, pokud ho tam právě dám, má už hlavu skoro zároveň, za chvilku se ale sesune 8O a je tak těch 5cm pod…to teda asi budeme muset taky už tu větší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
25.9.06 17:40

asi že jo… já to teda beru podle toho, když je tam rovně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama