Autosedačka 9 - 36 kg

17
2.4.07 22:20

Autosedačka 9-36Kg

Ahoj holky,už jsem tady moooc dlouho nebyla,protože jsem poslední dobou nějak moc zaneprázdněná,jako by mi nestačilo naše dítko,tak si ještě k tomu studuju a je to docela fuška všechno to skloubit dohromady,no ale mám to už snad za pár a tak to musím vydržet.
To jsem ale řešit nechtěla,nicméně jsem si musela aspoň někomu postěžovat a trochu si ulevit.
Mám dotaz ohledně autosedačky,té větší,jednu už sice máme,ale je to taková ta levná z akce v obchoďáku,ale příliš bezpečná se mi nezdá,proto jsme se rozhodli pořídit pořádnou a investovat do ní cca 6000Kč,můžete mi prosím poradit,s jakými máte dobré zkušenosti a pomoci mně tak při výběru.Chceme ještě takovou,aby byla od 9 do 36Kg a měla ještě i pětibodové upínání,které se potom dá oddělat.Koukala jsem na značky Recaro,Romer,Maxi Cosi a tak prostě nevím,samozřejmně jsem zkoumala i testy,ale stejně nevím.Budu Vám moc vděčná za rady.Díky moc.V

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

629
2.4.07 22:45

Vereno - Maxi Cosi a Romer se dělají od 9-18 a od 15-36 kg, Recaro neznám. My máme Maxi Cosi Priori tj. 9-18 kg - má pětibodové upínání, nestála víc než 5000 a jsme s ní spokojený. Kategorie od 9-36 kg jsme nakonec vyloučili, páč jsme si představili dítko ve věku 2 a ve věku 10 let - a jak se tam asi vejde. Další zase koupíme Maxi Cosi Rodi(?) ta už má nastavitelný i boční díly - takže záleží jak velký máte dítko. Tak asi tak. Přeju úspěšný výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
2.4.07 23:01

Doporučuji koupit zvlášť sedačku 9-18 a zvlášť větší do 36 kg - za 3000 za jednu koupíte velmi slušný standard a prcek bude opravdu dobře chráněný…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
2.4.07 23:45

Ahojky,
my máme Kiddy Life plus (9-36kg) a zatím spokojenost.Kupovali jsme ji přes net v Německu,vyšla levněji.Malej má 3 roky a neprotestuje.Dá se dobře nastavovat, dle velikosti dítěte a je polohovací,s půltíkem je prcek dobře fixovaný.Přeji pěkný výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.07 07:30

My jsme pořídili sedačky Multimax, 9 - 36 kg. Jedna stála 2500,–. Jsme s nimi spokojení. Mají zmenšovací vložku, kterou lze později vyndat, a dají se polohovat jako kolébka. Zatím žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
3.4.07 08:39

Ahoj,
my máme Storchenmühle Starlight (?)9-36 kg a jsme s ní moc spokojeni, prcek ji má od cca 1 roku a perfektně mu sedí, má zmenšovací vložku a bočnice jdou posouvat nahoru. I když teda nepočítám s tím, že mu vydrží až do maximální velikosti. Zase tak velká se mi nezdá.
Vnitřní 5-ti bodové pásy má. Má i jednu polohu, jaoby do lehu, ale není to moc znát.
Původně jsem chtěla taky Maxi Cosi 9-18, ale prcek jako malej hodně přibíral , tak jsem měla strach, že by ji měl na chvilku. Ale do těch 3 let by nám vydržela, ale už máme tuto.

Tak dobře vyberte.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
3.4.07 08:59

Máme stejný názor a stejnou autosedačku jako Baboon. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
3.4.07 11:28

My máme také sedačku STORCHENMUHLE STARLIGHT SP (9 - 36 kg) a můžu jen doporučit. Hanička ji používá zhruba od 1 roku a zatím jsem nepřišla na nic, co bych této sedačce mohla vytknout! :) Kupovala jsem ji přes internet a stála zhruba okolo 4500,– Kč.
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.4.07 13:48

Já mám také stejný názor jako Baboon. Obě sedačky už vlastníme, používáme a jsme spokojeni.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
18.3.16 14:11

Holky ozivuji diskuzi…maly nam rychle vyrostl a ejhle z vajicka nam bude brzy vycuhovatm..tak moc prosim o nejke aktualni informace a hlavne zkusenosti s autosedackama..chteli by jsme, novou, certifikovanou, nejlepe s nejakyma vychytavkama ( mame maxi-cosi carbiofix a jsme moc spokojeni), bezpecnou, pohodlnou pro dite, bitelnou, nemusi mit isofix..a jeste jedna vec…maly jeste nesedi..ma 6m a do sedacky pujde tak cca za mesic max dva…holky poradte…cena az tak nehraje roli ale samozrejme nechci utratit majlant…poradte…a hlavne jakou mate vy a jak jste spokojeni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.16 10:31

Nová autosedačka,ale jaká??

Dobrý den,
oživuji diskuzi a tímto Vás, zkušenější, prosím o radu…
Najde se zde dobrá duše, která by mi pomohla s výběrem té správné autosedacky? Malému je 11měsíců, vazi 12,5kg a měří 80cm.Je to kus chlapa :D
A vajíčko už je mu vazne maly.
Proto koupě nové sedačky už celkem spěchá. S naším rychlým růstem bych asi nejraději sedačky od 9-36kg, ale nejsem si jista. A další vec je zda s pultikem od značky Cybex nebo bez, jde mi o to aby se mi do ni vubec vešel. A užili ten půltik. Vubec si nevím rady.
Dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
16.9.16 10:40

@Barenka23 no jestli je takový cvalík tak asi ne s pultíkem, tem by mu za chvíli tlačil a brzy byste ho vyndali a celá bezpečnost pultíkové sedačky je tím pádem v háji. Takže nějakou s vnitřními pásy, isofixových 9-36 s vnitřními pásy je na trhu málo, tak bez isofixu a nejširší je asi Britax Evolva 123 plus: http://autosedacky.mimishop.cz/…23-plus-2016

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
16.9.16 12:12

Máme cybex s pultikem a druhorozeny který byl cvalda pultik používal tak do roka a půl. Pak přišla zima a s bundou už se nevešel. já ji můžu jen doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
16.9.16 12:53

@Barenka23 Taky jsme byli v podobné situaci, koupli jsme Cybex s pultíkem a dobrý. On ten pultík má nastavení na 3 „tloušťky“ nebo jak to říct. :D Ale nejdřív vem dítě do obchodu, kde tu sedačku mají a posaď ho do ní, jestli ti v tom vydrží sedět. Náš malý vydržel. Má dva roky a s pultíkem jezdí furt a neplánuju ho oddělávat ani na zimu. On byl takové to faldíkové dítě, ale letos se vytáhl a v zimě se děti stejně nemají vozit v zimní bundě. Já mu vždycky v zimě nechávala třeba nátělník, tričko, svetr a bundu jsem oblékala až venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
16.9.16 13:00

@Barenka23 tak my na tom byli podobně a tedy jsme rádi, že jsme nakonec koupili 9-18 kg. v té do 36 přeci jen víc plaval a myslím, že to enblyo až tak bezpečné, i kdyžn ám ji při vzrůstu taky doporučovali (ale ten náš ted byl vysoký, ale hubený). každopádně jsme usoudili, že synovec byl vysoký jak o tři roky starší děti (někdy i vyšší) a přesto jezdil v pultíkové do 18 kg do tří a cosi let. takže nakonec vyhrál cybex juno 2 fix a spokojení. ten pultík jde anstavit i na velikost břicha jakoby. malý je v ní spokojený, od té doby, co mu obecně nevadí být někde upoutám, tak si sedá sám a dává si pultík (at v autě, nebo i na chodbě, když je vytažená). stran bundy jak píše viz jeřáb nevím, já tedy dítě do auta s bundou nedávám, protože seznačně rapidně snižuje bezpečnost (i u pásových sedaček), takže u nás nebyl problém ani v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama