Autosedačka Cybex Aton - dokoupit i tzv. "fix"?

459
12.4.21 09:06

Autosedačka Cybex Aton - dokoupit i tzv. "fix"?

Holky, jsem naprostý laik a chtěla bych se zeptat, rádi bychom pořídili autosedačku Cybex Aton 5, v dtestu dopadla výborně, cena je také super. Je nutné k ní dokupovat i tzv. fix? viz foto? To stojí další tři tisíce, nebo se obejdeme i bez toho? Upřímně jsem nevěděla, že ten fix existuje, poslala mi to až kamarádka, možná naivně jsem si myslela, že koupíme jen autosedačku a je to.

Moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4418
12.4.21 09:08

Není to nutné. Je to isofixová základna, Aton jde poutat do auta i bez ní, na pásy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1469
12.4.21 09:09

My ho třeba máme, ale myslím, že jde ta autosedačka přidělat i bez toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
12.4.21 09:15

Zakladnu jsme k vajicku meli. Autosedacka stacila jen zacvaknout a mohlo se jet. Nebylo nutne pouzivat pasy na zajisteni autosedacky. Zakladnu jsem pouzivala na 3 deti, takze me se investice vyplatila. Urcite se ti podari autosedacku i se zakladnou pak prodat. Takze pokud se pro ni rozhodnes, ve finale te nevyjde tak draze. Nicmene autosedacku muzes pouzivat i bez zakladny. Zalezi jen na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4418
12.4.21 09:21
@luci.no píše:
Zakladnu jsme k vajicku meli. Autosedacka stacila jen zacvaknout a mohlo se jet. Nebylo nutne pouzivat pasy na zajisteni autosedacky. Zakladnu jsem pouzivala na 3 deti, takze me se investice vyplatila. Urcite se ti podari autosedacku i se zakladnou pak prodat. Takze pokud se pro ni rozhodnes, ve finale te nevyjde tak draze. Nicmene autosedacku muzes pouzivat i bez zakladny. Zalezi jen na tobe.

Ne do všech aut je základna vhodná, zvlášť u Atonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
12.4.21 09:21

Není to potřeba ale pro mě nejlepsi pomocník hned vedle rektální rourky😂 máme bázi u manžela v aute protože sama s prckem moc nejezdim ale když už tak je to obrovský rozdíl. Jen položis sedačku do základny a jedes.. navíc dle testu je to i bezpečnější než jen v pasu-aspoň to tak uvádí..ale je to fakt super pomocník pokud budes jezdit autem výjimečně je to ssi zbytečně ale jinak bezva věc která jde navíc bezvadné prodat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
12.4.21 09:22

Je to spíš o pohodlí a jak často jezdíte. Se základnou přijdeš, cvakneš a jedeš, to samé při vystupování. Se sedačkou na pásy pár minut trvá, než tu sedačku zapneš, pokud máš menší auto, tak se u toho člověk i navzteká. To samé vystupování, musíš odepnout pás a vymotat. Pokud jezdíte hodně, základna je super. Pokud jen občas, vydržíš to klidně i bez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4418
12.4.21 09:27
@NicknackEK píše:
Není to potřeba ale pro mě nejlepsi pomocník hned vedle rektální rourky😂 máme bázi u manžela v aute protože sama s prckem moc nejezdim ale když už tak je to obrovský rozdíl. Jen položis sedačku do základny a jedes.. navíc dle testu je to i bezpečnější než jen v pasu-aspoň to tak uvádí..ale je to fakt super pomocník pokud budes jezdit autem výjimečně je to ssi zbytečně ale jinak bezva věc která jde navíc bezvadné prodat

Poutání do isofixu je stejně bezpečné jako poutání na pásy. Pásy jsou navíc stavěné na vyšší váhu, udrží toho vlastně více. Potíž je v tom, že lidi je často blbě poutaj a moc se nezajímají o to, jak to udělat lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
12.4.21 09:27
@SlečnaDahlia píše:
Ne do všech aut je základna vhodná, zvlášť u Atonu.

Tak to jsem nevedela. My jsme nastesti problem nemeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4418
12.4.21 09:34
@luci.no píše:
Tak to jsem nevedela. My jsme nastesti problem nemeli.

Jde o sklon sedadel. Když nejsou úplně rovná nebo zkosená jen lehce, základna neumožní vyrovnat sklon sedadel (u poutání na pásy se s tím dá pohrát) a miminu pak během jízdy padá hlava dopředu. U Atonu bych si na to zvlášť dávala bacha, už ten sklon vajíčka to miminko drží s hlavičkou dost nahoře.

Zakladatelko, určitě před koupí vyzkoušet s instalací přímo do vašeho auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
12.4.21 09:38

Nutné to vůbec není. Byť si někteří myslí, že je to bezpečnější než pásy, tak není. I na pásech je sedačka naprosto bezpečná.
Isofix se vymyslel proto, že spousta lidí neumí číst a poutá sedačky špatně, isofix je taková super pomůcka, protože ten se dá namontovat jenom dobře a vajíčko se na něj pak už jenom nacvakává, takže je to rychlovka. Zatímco u pásu člověk musí chvíli přemýšlet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3813
12.4.21 13:48

@Bajina.P pokud koupíš základnu, tak krom stability získáš bonus přijdu -cvaknu vejce - vyndám - odejdu, akce raz, dva. Pokud nebudeš mít základnu, tak musíš proplétat pásy pokaždé, když dítě vyndaváš a pokaždé, když ho dáváš zpět. Základna je stabilní, pevně drží na sedadle a máš to bez práce, já jezdím hodně, takže jsem volila tuhle variantu, věčné provlékání pásů by mě otravovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3813
12.4.21 13:50

@SlečnaDahlia přesně tak, záleží i na typu auta a kde sedačka bude. Pokud vzadu, vyrovnat se nedá, pokud vpředu, dá se sedadlo naklonit a vajíčko tím vyrovnat do požadované polohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5365
12.4.21 15:48

Máme přesně tuhle autosedačku i základnu. Tu jsem tedy nekupovala novou, ale bazarovou. Prostě přijdeš nacvakneš nebo odcvakneš a jdeš… Za mě super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat