Výběr autosedačky pro novorozence

Anonymní
11.4.21 10:48

výběr autosedačky pro novorozence

Prosím o pomoc. Na trhu je milion značek sedaček a já nevím jakou vybrat. Kočárek budeme mít bugaboo fox2. Auto máme prozatím Škoda octávie a fábii. Časem bude auto nové. Obě auta mají izofix. Ráda bych, aby sedačka šla na kočárek. Aby vydržela co nejdéle. Přemýšlím, jestli koupit i základnu, ráda bych se ale vešla do 5-6tisíc. Jaké máte sedačky pro novorozence/malé děti vy? Jak jste spokojené?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2722
11.4.21 10:54

Za mě Britax :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2850
11.4.21 11:04

Vajicko Cybex, pak jsem mela 9-18kg Romer King a pro druhou D éru od 9kg opet Cybex (uz nevim jaka a ikdyz od 9kg pusou, byla v ni az co vyrostla z vajicka a mela cca 10-11kg). Ted od 18kg Cybex Pallas. Za me Cybex top. Obe deti v nich spokojene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
11.4.21 11:05

Doporučuji stránku na FB Děti proti směru… Skvěle poradí i podle auta… Nebo rovnou dojet do Centrum autosedaček tam vám i sedačku ukážou v autě (myslím že se často řeší zrovna u vašeho auta špatný sklon sedaček tak by jste tam přímo viděli jak bude „sedět“ přímo v autě :palec: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 11:06

@kavenka jakou konkrétně? Výběr se v nic nevyznám :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 11:07

@Eloa moc děkuju, mrknu na to, když konečně otevřou okresy tak bych se i ráda jela podívat :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 11:08

Myslíte že je reálné najít bezpečnou autosedačku s bází do těch 5-6 tisíc? Dají se pak ty báze použít i na větší sedačku? Nebo jsou jen na ty vajíčka..?

• Citovat
  • Nahlásit
2722
11.4.21 11:12
@Anonymní píše:
@kavenka jakou konkrétně? Výběr se v nic nevyznám :zed:

Máme Britax Römer dualfix

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
11.4.21 11:13

Znackou Romer nebo Cybex urcite nic nezkazis. Baze je jen pod vejce, pak uz autosedacky maji isofox integrovany a tudiz baze neni potreba. Pro novorozence je urcite dobre vajicko. Sice existuje kategorie 0-18, ale v ni si novorozence neumim predstavit. My jsme meli zakladnu a Cybex Aton 5. Pro starsi pak uz Romer Dualfix a ve znacne Romer pokracujeme dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
@Anonymní píše:
@Eloa moc děkuju, mrknu na to, když konečně otevřou okresy tak bych se i ráda jela podívat :lol:

Opravdu tam koukněte, pokud je pro vás bezpečnost na prvním místě ;) já mám na dcerku vejce od Cybex půjčené a je jí teď 14 měsíců… Když jsem hledala co dál (a to ještě v tom vejci má nad hlavou určitě 10 cm takže nechvátám) dost jsem přehodnotila svůj první výběr pultikove Cybex, říkala jsem si skvělá značka to bude kvalita, vydrží dlouho… Opravdu jsem hodně změnila názor… A přítel tedy také když jsem mu tam ukázala co a jak řekl no jistě to je fyzika a není co řešit malá bude pokračovat v protisměru co nejdýl… Je pro nás všechno a její bezpečí je pro nás opravdu důležité :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795

Mám joie i gemm 2 bez základny, ale jde dokoupit. Malýmu je v tuto chvíli 15 měsíců a stále se vejde, ale už ma připravenou axkid minikid (protisměrná do 25 kg)
Dodám, že na roční měl 81cm a 9,5 kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14810
11.4.21 11:16
@Anonymní píše:
Myslíte že je reálné najít bezpečnou autosedačku s bází do těch 5-6 tisíc? Dají se pak ty báze použít i na větší sedačku? Nebo jsou jen na ty vajíčka..?

Koukni se na značku Maxi cosi. Mají váží family fix. Dává se na ni vajíčko a pak i sedačka v kategorii 9-18 kg. A tato značka je dobrá z hlediska kvality. Na většinu kočárků se pro ni dají koupit adaptéry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10605
11.4.21 11:17

Myslím, že základnu, která se dá použít i na pokračující sedačku, dělá Maxi-Cosi. Ale pokračující sedačka nejde dát proti směru jízdy. Za mě je zbytečné investovat takovou částku do vajíčka, které používáš cca do roka. Kupovala jsme Maxi - Cosi z druhé ruky, kolem 9.měsíce jsem volila za otočnou Joie Spin 360,která je možná otočit do obou směrů, je vhodná od narození, jen je nepraktické to úplně malinké miminko nosit do auta v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9107
11.4.21 11:20

Měli jsme Cybex Aton a dívali se na testy adac. Za tuhle cenu se dá najít kvalitní. Pak od 6m jsme koupili Cybex sirona, ale ta už nejde na kočárek, ale nepotřebovali jsme to. My máme Cybex všechny sedačky. Jsme s nimi spokojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
11.4.21 11:27

Jinak klippan dinofix ma zakladnu na kterou je pokračovací sedačka. Vajíčko dinofix je vlastně největší dostupné a pokračovací sedacka je do 18kg protismeru a pak se da dat i po směru. A adaptery ktere sedí na maxi cosi sedí i ten dinofix

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat