Autosedačka do 36 kg - do kolika cm?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 05.05.19 22:39
Autosedacka do 36 kg - do kolika cm?

Ahoj,
Prosim, kdo vite/ mate zkusenost, jak dlouho a jak by mely funovat autosedacky do 36kg? Takove ty, co se tam dite pripina uz jen normalnim pasem. Mame Romer evolva 1-2-3, a syn ma tak 17 kg, a bojim se, ze mu brzy (rok, dva) zacne koukat hlava nad operkou hlavy. Myslela jsem, ze mu sedacka vydrzi treba do 9 let, a dnes koukam, ze uz mu mnoho k prerosteni sedacky nechybi. To se resi jak? To diteti, ktere ma 148cm proste couha hlava? Nebo existuji nejaka super dlouhe sedacky? (Chci neco bezpecnejsiho nez jen podsedak.) Nebo to spatne odhaduju a od ted synovi porostou uz jen nozicky? :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopirek
Echt Kelišová 9289 příspěvků 05.05.19 22:42

U těch větších nevadí když čouhá hlava.
Ale my máme podsedák. Dceři už to vadilo

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 05.05.19 22:51

@malytlustyhroch Já jsem dítě dávala v 8 letech na podsedak. Radost jsem z toho neměla, ale sedačka už byla holce fakt nepohodlna a malá, nejen na výšku, ale i v ramenou. Vydržela do necelych 140 cm. Řešením by mohla být integrovaná dětská sedačka, ale celé auto kvůli tomu asi měnit nebudete. :)

Eliskaxox
Závislačka 3427 příspěvků 05.05.19 23:15

@malytlustyhroch my jsme kvůli tomu vybrali Recaro, paní v obchodě nám řekla že její kolegyně co má 1,52 m se do ní v pohodě vejde :mrgreen: tak doufám že vydrží opravdu co nejdéle. Známým se na podsedaku malém uskrtily děti. Prostě při nehodě vyklouzly pod zadky a děti jakoby po sebou ani nic neměly

Janli
Echt Kelišová 8474 příspěvků 05.05.19 23:34

Počkej, pokud má syn 17kg, tak mu přece nemůže za rok čouhat hlava, když je ta sedačka do 36kg. Vždyť má vytahovací opěrku hlavy. Vysuneš ji výš, podle výšky dítěte. Dcerka má 24kg a 118cm a obdobná sedačka jí vydrží ještě pořádně dlouho. Přečetla sis pořádně návod?

ugluk
Hvězda diskuse 46270 příspěvků 05.05.19 23:40

Netuším, jak ta vaše, ale naše Cybexka má zvedací opěrku hlavy a dítko 7 let, 23 kg/124 cm ji má ještě s velkou rezervou, věřím, že ještě dost let nám vydrží. Já si nějak neumím představit, že u sedačky od 15 kil to má 17kilové dítě naknop.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 06.05.19 00:09

@ugluk @Janli Jo, ma zvedaci operku predposledni pozice operky uz zacinala byt nizka, tak jsem to dnes vytahla na posledni, na max, tak jsem videla, jak malo zbyva. Mozna to o ten jeden stupinek zas vratim dolu, protoze, kdyz usne, tak se syn jakoby zmenci, tak aby z toho pak nevylit. Ale to nic nemeni na tom, ze jsem ji dnes prave videla vytazenou na max a trochu me to jeji maximum zklamalo… Ale treba syn ted uz neporoste tak rychle, jak bude starsi… A pak zvazim to, co psaly holky vise.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 06.05.19 00:10

@Netopirek @modravlocka @Eliskaxox Super, diky moc za reakce. :)

Heivka
Závislačka 3944 příspěvků 06.05.19 00:26

@malytlustyhroch Hodně velká je od BeSafe, vešel se do ní 11 letý synovec (sice jen tak tak, ale potřebovala jsem ho převézt a podsedák jsem neměla) a ten sice má 150cm, ale dlouhé nohy, krátký trup takže mu pás jde přes krk. Třeba můj syn (skoro 4) má zase dlouhý trup a krátké nohy takže z vajíčka vyrostl v 8 měsících a že sedačky 9-18kg (Römer) krátce po druhých narozeninách takže se trochu děsím toho že se z autosedačky taky vyroste dřív než bude mít těch 150cm a 36kg. A dcerka (10m) už taky dva měsíce jezdí 9-18 kg :zed:

Draculka
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 06.05.19 04:02
@malytlustyhroch píše:
@ugluk @Janli Jo, ma zvedaci operku predposledni pozice operky uz zacinala byt nizka, tak jsem to dnes vytahla na posledni, na max, tak jsem videla, jak malo zbyva. Mozna to o ten jeden stupinek zas vratim dolu, protoze, kdyz usne, tak se syn jakoby zmenci, tak aby z toho pak nevylit. Ale to nic nemeni na tom, ze jsem ji dnes prave videla vytazenou na max a trochu me to jeji maximum zklamalo… Ale treba syn ted uz neporoste tak rychle, jak bude starsi… A pak zvazim to, co psaly holky vise.

Evolva jde vytáhnout hodně vysoko. Stačí demontovat vnitřní pásy dle návodu, což podle popisu tipuji nebylo.

https://youtu.be/xZwWlD7tKTI

Sůvička80
Kecalka 349 příspěvků 06.05.19 06:01
@Heivka píše:
@malytlustyhroch Hodně velká je od BeSafe, vešel se do ní 11 letý synovec (sice jen tak tak, ale potřebovala jsem ho převézt a podsedák jsem neměla) a ten sice má 150cm, ale dlouhé nohy, krátký trup takže mu pás jde přes krk. Třeba můj syn (skoro 4) má zase dlouhý trup a krátké nohy takže z vajíčka vyrostl v 8 měsících a že sedačky 9-18kg (Römer) krátce po druhých narozeninách takže se trochu děsím toho že se z autosedačky taky vyroste dřív než bude mít těch 150cm a 36kg. A dcerka (10m) už taky dva měsíce jezdí 9-18 kg :zed:

Je to 150 cm, nemusí mít 36 kg ;). Ted podle i-size se jede na cm a ne na kg ;).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66087 příspěvků 06.05.19 06:40
@Sůvička80 píše:
Je to 150 cm, nemusí mít 36 kg ;). Ted podle i-size se jede na cm a ne na kg ;).

To vůbec nesouvisí s i-size, ale s tim, co je napsane ve vyhlasce…

luci.no
Kecalka 441 příspěvků 06.05.19 07:34

Pouzivate jeste integrovane 5 bodove pasy a nebo poutate dite 3 bodovym z auta?

Netopirek
Echt Kelišová 9289 příspěvků 06.05.19 07:40
@j.a.n.i1 píše:
To vůbec nesouvisí s i-size, ale s tim, co je napsane ve vyhlasce…

Dítě musí být buď 150cm nebo 36kg. Pokud splní jeden bod nemusí už mít autosedačku.
Myslím, že je i věková hranice, jen nevím kolik

Heivka
Závislačka 3944 příspěvků 06.05.19 07:59

@Sůvička80 Tak ona je podstatnější ta výška, už jsem zažila jaké to je schytat od pásů do krku při prudkém zastavení, těch 36kg je spíš technická hranice funkčnosti materiálu ze kterých se sedačky a podsedáky vyrábí.

@Netopirek U nás věková hranice už není hodně dlouho, ale dřív byla, 12 let, ještě si živě pamatuju jak jsem si připadala dospěle když jsem poprvé jela na výlet na přední sedačce :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama