Autosedačka na podvozku kočárku

20
8.3.07 09:39

Autosedačka na podvozku kočárku

U nás doma právě zvažujeme koupi kočárku, máme už celkem vybraný typ, jen pořád nevíme jak s autosedačkou. Budeme mít letní miminko a tak mi připadalo skvělé koupit autosedačku v setu s kočárkem, ale když jsem přemýšlela jestli to využijeme, tak vlastně nevím. Bydlíme ve městě, vše máme blízko, takže chodíme skoro všude pěšky, i když jsme si nedávno kopili nové auto s větším kufrem, právě kvůli kočárku. Mám strach, že tu autosedačku na podvozku nikde nevyužiji a navíc jsem četla, že v něm mimčo nemá být více než 2 hodiny. Navíc ty sedačky s adaptéry jsou zbytečně moc drahé, to by jsme mohli koupit drahší kočárek a „levnější“ autosedačku.
Uvítám jakoukoliv vaši radu nebo názor. Snad nám to s manželem pomůže rozhodnout se a vybrat správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1230
8.3.07 10:20

Jaj- „levnejsi autosedacku“ v ziadnom pripade nedoporucujem..autosedacka moze zachranit zivot tvojho dietata. Skus si najst testy na www.adac.de a rozhoduj sa podla nich ak mozes…kvalitna autosedacka sa da kupit za dobru cenu z druhej ruky…ja by som urcite radsej volila levnejsi kocar ale autosedacku kvalitnu.
nakoniec, skus pozret na www.mimibazar.cz tam sa predavaju ojeté autosedacky vo vybornom stave za slusne ceny.
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
8.3.07 10:27

Tou „levnější“ autosedačkou jsem samozřejmě myslela nějakou kvalitní značkovou, ale právě z druhé ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
8.3.07 10:58

Tak potom mas najlepsie kupit maxi cosi, ta sedi na vela podvozkov(znaciek), niekde je tu o tom aj diskusia, na ktore podvozky. je to prakticke ked mozes sedacku nacvaknut a ist :) takze ja doporucujem.
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
8.3.07 11:07

Ahoj Jaj, my jsme koupili autosedačku do trojkombinace - tj. s možností připevnění na podvozek. Přiznám se, že jsem myslela, že ji využiji víc, protože jsem taky nakonec v podstatě všude, kde to šlo, jezdila s kočárkem, ALE - určitě bych ani teď nevolila jinak! Využili jsme ji dostatečně, jen mi to přišlo tak báječný, že jsem „litovala“, že to nevyužijem ještě víc. :D

Ze začátku nikam moc nejezdíte, ale později toho ježdění přibude a mimísek ztěžkne, takže já jsem byla i ráda, když jsem ho vezla třeba jen k autu, které bylo zaparkované o něco dál. Jde taky o to, když ti třeba mimčo usne v autě (jakože to u nás na 99% fungovalo, a to máme se spinkáním trochu problém), tak ho nemusíš vyndavat, ani tahat sedačku v ruce, ale necháš ho dospat v sedačce a zařídíš si, co je potřeba.

Nevím, co si kupujete za kočárek, ale nás ta autosedačka vyšla na 1.999,–, takže v podstatě stejně draho jako „nenaklapávací“. Testy samozřejmě má (ECE 44/04).

Přeji spokojený výběr. :D Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
8.3.07 11:33

Jaj…jestli je to jenom trošku finančně možné, byt tebou nekupuju autosedačku ani z druhé ruky…a jestli ne, tak bych se spíš poohlídla u známých než přes internet. Nikdy nevíš, co se s tou autosedačkou mohlo dít…na netu ti nikdo nenapíše, že byla „bouraná“…atd… a myslím, že ikdyž bys ju na podvozek moc nevyužila, je to lepší, protože furt je pohodlnější ju tam nacvaknout třikrát čtyřikrát, než ju tahat v ruce. Já sem třeba malého v půl roce v té autosedačce neunesla… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
8.3.07 12:24

Ahoj,

my jsme autosedacku na podvozku vyuzivaly u obou holek celkem dost. Je to velmi prakticke, pokud ti dite v sedacce usne, ze ho neprobudis pri prenaseni do kocaru. Navic starsi dcera mela par mesicu blok a v kocare byt nechtela, takze sedacka na kocarku pro nas byla vysvobozenim. Musim podotknout, ze jsme meli sedacku polohovatelnou, takze netrpela.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
8.3.07 12:27

Ahojky,

tak my máme kočárek Inglesina Magnum a na podvozek jde přicvaknout (bez použití jakýchkoliv adaptérů) autosedačka Inglesina Huggy. Vybírali jsme pouze z kočárků, na které jde autosedačka přidělat. Přijde mi to praktické.

Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
8.3.07 13:03

Já jsem volila lehkou konstrukci a to autosedačku s podvozkem. Je lehká, není široká a v pohodě zdolám všechny schody. Sice to vypadá jak kočárek pro panenku..... Ale nechtělo se mě stále tahat s velkým a těžkým podvozkem nebo neustále předělávat kočárek. No a i v obchodech či na úřadech jsem uvítala jak je to malinké a hlavně do dveří úzké :wink: Má to možnost aretace předních koleček nebo lze zablokovat, brzdu a minikošík. Na rukojeť mě jde krásně přidělat taška od kočárku.
Ale aby jste si nemysleli na procházky určo kočárek, tohle je jen na nutný přesun a minimální dobu pro miminko.

http://www.batolata.cz/…oto19954.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
8.3.07 13:54

Ahoj, my jsme měli Quinny Speedi se sedačkou Maxi Cosi a využila jsem tuhle možnost asi tak 2× za celou dobu. Když jsme jezdili nakupovat, tak jsme prostě vajíčko prdli do košíku vozíku a bylo. Bylo to jednodušší, než tahat vozík a ještě podvozek s autosedačkou.
Takže teď pro druhé mimi už máme sedačku jiné značky, než kočárek, a myslím, že to nebude vadit.
Já přímo pěním, když vidím, jak si jde rodinka na procházku do parku a mají dítko v autosedačce na podvozku. Podle mě to není na parádu, frajeření a hlavně nějaké celoodpolední procházky, ale na nutný přesun, nebo na nákup.
Já věřím, že vy mamči, které to používáte, to víte, ale zrovna u nás v parku je tolik bohatých paniček, které s radostí vyrážejí s luxusním kočárkem a mají na něm dítko v autosedčce. Přijedou, tady stráví odpoledne a pak zase šup autosedačku do auta. To je tak těžké vzít do kufru i korbu??? :twisted:
Sory, tohle sem úplně nepatřilo, já jsem si jen vzpomněla. Každopádně my jsme tohle moc nevyužili, ale chápu, že když nejsou v obchodě vozíky, nebo máte auto daleko, je tahle možnost k nezaplacení.
Zdraví Medúza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.3.07 16:41

Ahjky, tak já to taky strašně chtěla a musím se přiznat že spíš z estetického důvodu :lol: :wink: Ale nakonec jsme to taky moc nevyužili. Mám říjňátko a i když zima byla teplá tak jsme to měli opravdu jen párkrát. Máme X landera.
A jak to holky píšou-na nákupy-to ho dáš do vozíku jinak musíte být 2-jeden má kočár a druhý vozík. A když jdeme na procházku tak chci využít toho aby se malá prospala, takže jednoznačně korbu. A když třeba jedu ke kamarádce, tak jsem zase líná kvůli tomu abych s ní přešla třeba 200metrů stavět podvozek, takže jí stejně drapnu do ruky a je to. I když pravda že už jí jen tak tak unesu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5549
8.3.07 18:54

Ahoj, taky bych určitě nekoupila bazarovanou sedačku, fakt nevíš, co s ní bylo. Výrobci doporučují po každé sebemenší bouračce koupit novou… A nemyslím si, že by to byl obchodní trik.
K tomu nasazování na podvozek - my ji nakonec nekoupili, protože ta k našemu kočárku byla fakt malinkatá. Koupili jsme větší, ale stejně vydržela asi do 9ti měsíců, protože v zimní kombinéze už Tomčovi koukala hlava přes vrch vajíčka. O skrčených nožkách nemluvím.
Takže hlavně bych zvážila velikost té sedačky, pak až variabilitu.
Protože třeba Tomík byl tintítko, sice v půl roce skoro 8 kg, ale v roce 10. V těch 9ti měsícíh měl tip ťop 9kg, které jsou potřeba pro sezení po směru. A je fakt, že čím déle vozíš dítě proti směru, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
8.3.07 21:34

Ahoj, taky jsem neměla nasazovací autosedačku a nechyběla mi, je fakt, že pak jsem to řešila golfkama, do kterých jsem vajíčko vložila a tak mi to posloužilo taky. Na druhou stranu pro maminky, co často cestují je to docela prima pomocník, hodně jich vidím právě v obchoních domech. Kažodpáně jsem toho názoru, že mimi do půl roku má ležet na rovném a i když je autosedačka tvarovaná pro potřeby mimi, nevěřím tomu, že celodenní pobyt v ní je pro mimi ok.
A co se týče bazarové sedačky, tak mi máme vajíčko po dvou dětech, teď jí máme my, je to od známých, ale kdybychom měli v době, kdy jsme Adinu čekali peníze (které se strkali do bytu), tak jdu do Maxi-Cosi. A je fakt, že vím, že známí nebourali, máme Chicco Synthesis a oproti novějším modelům mi přijde větší. Akorát máme problém, že máme Ford Focus a nejde nám autosedačka dát tak, jak by měla, protože nejsou tak dlouhé pásy, tak jsme vozili po směru jízdy. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
9.3.07 11:42

Tak ja se musij jednoznacne priklonit ke kocaru se sedackou. Mam rijnove mimi a jezdim tak hodne. Ne proto abych predvadela drahy kocar - naopak mam levny-, ale proto, ze mi maly v sedacce rad a hodne dlouho spi. V hlubokem kocaru treba pul hodky a v sedacce 2,5 hodky. Je v ni rad, vidi. A nemyslim si, ze by nejak trpel, je to pro deti prirozena pohoha z bricha-tak to aspon prijde mi. Sedacku samotnou prenasim tak max 100 m a i to je fuska, takze vzdycky je jednodussi rozlozit podvozek.
Myslim, ze kazdy ma jine metody a zvyky a zkusennosti, tak me docela nakrkla Meduza. :D Nevim, proc by se mel nekdo predvadet, ja to aspon nedelam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
9.3.07 13:55

Kamko,
já nekritizovala mamky, co používají autosedačku na nákupy nebo nutné popojíždění. Ale abych v ní vozila dítě celé odpoledne, tak to sory, to mi moc vhodné nepřijde, ale to je každého věc.
Když se jede dlouho autem je jasné, že tam třeba ty dvě hoďky je, ale denně bych ho tam takhle dlouho nedávala, i když by tam skvěle spal.
Ale je to Tvoje věc, každá máme jiný názor na to, jak dlouhá doba strávená v autosedačce nemusí mimču vadit. Mně se to prostě nelíbí, stejně tak, jako když je venku 25 stupňů a vídám v kočárcích mimča v pletené čepici a ve fusaku (maminky samozřejmě v triku :? ).
Každopádně nakrknout jsem Tě nechtěla, to mi věř :lol: , mě taky Tvůj názor nenakrknul :lol:
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama