autosedačka pro 8měs. mimčo

22.11.09 18:09

autosedačka pro 8měs. mimčo

Zdravím všechny maminky z emimina. Pročítám diskuse k autosedačkám a nedá mi, abych se nepřidala. Mám 8měs.chlapečka, teď váží 8,4kg, sám ještě nesedí. Máme vajíčko od Romer, ale hlavičku už má těsně k okraji sedačky, když je oblečený do zimy, tak mu i kousíček přečuhuje. Zkoušela jsem ho dát do sedačky 0-18 proti směru ale nějak mi nepasuje do auta - mám Fabii - jednak je pás dost krátký a navíc ta sedačka i v poloze na ležení prostě „sedí“. Tak vůbec nevím, jak ho teď vozit… Poradíte mi někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11966
22.11.09 18:37

Ahoj,

já mám 4měsíčního syna v autosedačce od Britax (romer) 0-18kg a přijde mi to to samé jako jsme měli vajíčko od PP… je pravda, že je jakoby víc do sedu, ale spokojenost :palec: je to trošku položený, takže je to ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7108
22.11.09 18:51

do posměrné sedačky by mělo dítě jít až když má nejméně 9kg, 9měsíců a samo sedí, takže ve Vašem případě musý být ještě v protisměru, buď ještě vydržet ve vajíčku( ale ne pokud přečuhuje hlava) nebo jít do protisměrné 0-18.
např. Britax First class plus jde do Fabie, mám to vyzkoušený, a když je v protisměru tak je skoro na leh - když se napolohuje na nejvíc a přehodí se ten klín pod sedačkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.09 19:56

Díky za tip. Z vajíčka mu právě hlavička přečuhuje a ta 0-18 mi do Fabie do protisměru nejde připoutat :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7108
22.11.09 20:51

tak zkuste jinou sedačku 0-18, třeba půjde připoutat, pokud máte isofix ve Fabii, tak třeba Besafe IZI Combi Isofix : http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?… , tam nepotřebujete ani kousek pásu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.09 21:34

Hm, to mě vůbec nenapadlo. Mám ji asi rok a půl ale je to ten starší model ne ten nejnovější. Manžel tvrdí, že tam isofix nemáme, ale já si to radši prověřím :-) 0-18 s isofixem by bylo nejlepší řešení :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7108
23.11.09 09:34

isofix je povinně ve všech autech od roku 2006, takže jestli máte Fabii rok a půl tak tam je
a v první generaci Fabie se dělal isofix už od roku 99- u vyšších výbav ve standartu, u nižších za příplatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama