Reklama

Autosedačka pro dvouleté přerostlé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabulca
Povídálka 47 příspěvků 03.10.10 22:53
autosedačka pro dvouleté přerostlé dítě :-)

Ahoj, muzete mi prosim doporucit autosedacku pro naseho syna? Nyni mame Romer King Plus, ktera je do 18ti kg a do 4 let. Nas syn vsak tuto vahu presahuje uz nyni ve dvou letech s oblecenim a botami (vyska cca 1 m). Zda se mi na sedacku od 4 do 12ti let, kde je uz fixovany pasem, malej. Jak z toho ven? Jakou kvalitni a bezpecnou sedacku?

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Gabčulka
Kecalka 443 příspěvků 03.10.10 23:04

Tak to máme asi stejné dítě :lol: , protože my máme ten samý problém - 2 roky a kousek, 102 cm, 18 kg. Dokonce i autosedačku máme stejnou :lol:

coblli
Kecalka 262 příspěvků 10 inzerátů 03.10.10 23:11

holky tak já se přidám my máme 2,5roku a 21kg a také hledáme kvalitní sedačku.A když už jsme našli tak je jen na připevnění isofixem :cert: což naše auto nemá.Jestli nevadí tak taky kouknu co kdo poradí. :think: My máme babypoint do 25kg.

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 03.10.10 23:22

Koukám holky, že jste se s těmi jmény pěkně sešly  ;)

Napadá mne, co zkusit kategorii 9-25, či 9-36?

Sice nemaj ty testy tak úplně úžasný jako třeba v kategorii 9-18 a pod, ale někdy to prostě jinak než mezikategorii zvolit nejde.

My řešíme podobný problém, i když s nízkou váhou.
Naše mladší měla v roce cca 7,5 kilo, ale přestává se na délku vcházet do vajíčka… Ta starší má ve 3 letech 13,5 kilo (jééé, na kila mohla být ještě před půl rokem ve vajíčku :lol: ;) ), takže na další kategorii to taky není.
Nakonec to vyřešíme, že starší dostane sedačku z kategorie 9-25kg. A mladší půjde do Romera King Plus po starší i přesto, že bude mít cca 8 kilo.
S fyzioterapeutkou i pár kamarády jsme se shodli na tom, že není důležitá ta hmotnost (pokud dítě nepřekročí tu horní!), ale to kde jsou ochranné prvky. Tedy, aby z ní nevypadlo (v našem případě…).

coblli
Kecalka 262 příspěvků 10 inzerátů 03.10.10 23:35

no právě my scháníme už do těch 36kil jen nevim jestli je už velký na to abych ho v té sedačce poutala normálními pásy.jenže hlavně nechceme bazarovou (nikdy nevíš co se s tou sedačkou dělo) a chceme fakt bezpečnou která prošla testem,protože holky nezlobte se na mě ale v dnešní době za volantem jezdí skoro všichni jako prasata. :cert: A kvůli někomu si nenechám ublížit synovi.

Gabulca
Povídálka 47 příspěvků 03.10.10 23:35

No my prave asi tu „mezikategorii“ nechceme… :-( opravdu mi jde predevsim o bezpecnost,…je­dine, kdyby existovala takova autosedacka z teto kategorie, ktera ma vyborne testy,…

šamotka
Kelišová 7277 příspěvků 03.10.10 23:44

Jééé, taky máme doma obříka. Ve dvou letech měl rovný metr a 18 kilo. Takže jsme z autosedačky Chicco key 1 (9-18) přesídlili na Romer Kid (15-36) a jsme maximálně spokojení. Pro to, aby díte mohlo jít do této sedačky, musí být splněno alespoň jedno kritérium, jestli si to dobře pamatuju. A to Buď váha nebo výška.

Jinak autosedačky nejsou dělané podle věku dítěte, ale podle váhy a podle výšky, takže bych se sedačky z kategorie 15-36 vůbec nebála. Synovi pasovala perfektně a opěrku pod hlavou ani neměl danou nejníž, museli jsme mu jí zvednout.

Autosedačky 9-36 jsou takový mezičlánky a pokud budeš mít velké dítě, počítej s tím, že se tato sedačka nedá vysunout do tak velké výšky jako ta 15-36. A kupovat autosedačku 9-25 mi příjde zbytečné, protože pak budeš řešit další koupi.

Jinak já obě děti dávala z vajíčka do Chicca v 10 měsících, protože se do vajíčka už nevešli. Měli asi 10 kilo a kolem 80 cm.

Hodně štěstí při výběru. :wink:

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 04.10.10 06:38

Ahojky,

na tyhle deti bezva jde napr.CYBEX SOLUTION X(mame variantu X PLUS,lepsi potahovy material).
NEJSOU PREDRAZENE A V TESTECH VYSLY STEJNE JAKO ROMERKY,POKUD SE NEPLETU :palec: :palec: :palec:

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 04.10.10 09:34

Gabulčo, pokud syn přesahuje váhou 18 kg, tak už nemůže být v sedačce 9-18, ale je potřeba ho dát do sedačky 15-36,. tam váhově to splňuje a pokud má i 100cm, tak je to v pohodě.
mezi nejlepší 15-36 patří isofixové Römer Kidfix, nebo Cybex Solution X-FIX, Concord Transformer T, a bez isofixu pak Römer Kid, Cybex Solution X, Besafe IZI UP, Maxi-cosi Rodi XR, Concord Lift Evo

AaaS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.10 10:06

Ahoj a co když dítě není na sedačku 15 - 36 zralé, prostě z těch pásů vyleze?
Potřebuji doporučit sedačku s vlastními pásy, předpokládám že bude muset být pro dvě kategorie, protože 15 - 36 s vlastními pásy jsem nikdy neviděla. A do té do 18ti kg se nevejde. Díky.

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 04.10.10 10:11

Aaas, žádná sedačka 15-36 se nedělá s vlastními pásy ( teda kromě speciálních sedaček pro postižené děti, které neudrží tělo) a i u sedaček 9-36, které mají vlastní pásy se ty vnitřní pásy musí v rozmezí 15-18 kg vyndat, jinak ta sedačka pak neroste výše, prostě 18kg je maximum, dokdy mají sedačky vnitřní pásy, pokud má dítě víc než 18 kg poutá se již pásem z auta.

AaaS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.10 10:59

A musí se vyndat přesně v 18ti kg? Bych potřebovala aspoň do 20ti kil.
Jinak je to pěkně nedomyšlené, tu větší sedačku jsem zkusila a venku byl hned.
Má zatím jen 17 kg, takže putoval zpátky do té malé, ale ta je mu už fakt malá…

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 04.10.10 11:09

ano,vnitřní pásy jsou dělané pouze do 18 kg, pak se musí vyndat.

AaaS 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.10 11:14

A co mám tedy dělat?

steeve
Kelišová 6950 příspěvků 04.10.10 11:36

no jestli má zatím 17 kg, tak hop nechte v té 9-18, pokud se tam vejde, pokud ne , tak je možnost 9-36, která je širší, a zatím ještě poutat s vnitřními pásy, a pak po překročení 18kg vnitřní pásy sundat a pásat jen pásem z auta.
kromě váhy nepíšete věk ani výšku, takže těžko posoudit jak je velký, ve které sedačce bude akorát.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Zamilovaná Andrea Pomeje: S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >