Autosedačka v autobuse

662
22.5.16 18:27

Autosedačka v autobuse

Ahoj děvčata :lol: Chci se zeptat: Jedu s dcerou v létě autobusem do Chorvatska. Kamarádka mě říkala, že si musíme zajistit na cestu svojí sedačku.
Dceři je 6 let. Prosím maminky co cestu absolovovaly, je to skutečně tak? To jako, že k autobusu budu ještě tahnout kromě kufrů ještě autosedačku? Díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.5.16 18:29

Určitě nemusíte mít autosedačku, nám cestovka řekla že je to přímo na nás a neberu ji ani pro tříleté dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
13845
22.5.16 18:31

@Fassatka a proc se nezeptas v cestovce, pres kterou mas zajezd koupeny? Jinak mi to osobne prijde jako nesmysl. Deti kdyz jedou na skolu v prirode, tak taky nemaji autosedacky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
22.5.16 18:37

Kámoška mě to řekla teď, je to úplně čerstvá informace :D Zítra tam zavolám. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
22.5.16 18:38

Pro nozu: Dcera jela před třemi týdny na školu v přírodě a autobus měl autosedačky, taky jsem koukala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13743
22.5.16 18:38

Tak taky zalezi, jestli je autobus vybaveny pasy, jinak je sedacka uplne k nicemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
22.5.16 18:40

Díky holky, taky mě to příjde jako totální nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13845
22.5.16 18:43

@Fassatka fakt? Tak to ziram. Ja to u odjezdu deti za 5 let jeste nevidela… holt zase jsem o neco chytrejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19978
22.5.16 18:47

Já viděla v autobuse jen pásy kolem pasu, na to sedačka není třeba. Ty klasické tam mají jen sedačky ve předu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
22.5.16 18:47

My jsme taky zírali. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
22.5.16 19:04
@Jolynka píše:
Tak taky zalezi, jestli je autobus vybaveny pasy, jinak je sedacka uplne k nicemu.

Dálkové autobusy už aktuálně musí být vybaveny pásy… ale standardně se používají dvoubodové a na ty aktuálně existuje vlastně pouze jedna jediná autosedačka. Myslím, která je v prodeji, ne něco po bazarech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
22.5.16 19:23

Ja jela s 17ti mesicnim synkem a sedacku jsme meli ale naprosto dobrovolne. Pani v cestovce rikala ze je to zbytecne, ze tem detem se tam spat e spinka…v pulce cesty jsme sedacku davali do kufru :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44779
22.5.16 19:55
@Fassatka píše:
Díky holky, taky mě to příjde jako totální nesmysl.

Fakt jo? Ty by ses nebála, kdybys měla takovou dálku dítě bez autosedačky? 8o Kor když se jede po dálnici a ne zrovna pomalu. Když se podíváš na nehody autobusů, jsou většinou dost ošklivé, je to snad vůbec ten nejmíň bezpečný způsob dopravy co existuje, je to v podstatě pojízdný skleník, ochrana žádná.
Podle mě je vlastní autosedačka samozřejmostí. Nebo jejich, ale to si musíš zjistit přímo konkrétně ve vaší cestovce.
Jo a ještě edit - nehledě na to, že se jí v autosedačce bude mnohem líp spát. Bez ní se bude na sedadle kroutit, padat, bude ležet na tobě - nevyspíte se ani jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
22.5.16 20:00

@Moise Ono to zas není tak jednoduché… dost autobusů má pouze dvobodové pásy a na ty těch sedaček zrovna moc není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44779
22.5.16 20:05

@j.a.n.i1 Já neříkám, že je to jednoduché :mrgreen: U nás třeba jedou teď děti ze školky na školní výlet autobusem cca 1,5 hodiny jízdy a taky jim dáváme autosedačky. V cestovce nám dopravce taky vždycky dával požadavek, měl určitý počet ks svých nebo si klienti brali svoje. Na ten dvoubodák nejsou primárně určené, ale já myslím, že snad některé sedačky v buse mají i normální pásy právě pro tyto účely :think:
Autobusy bez pásů snad už ani nejezdí dálkové trasy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama