Autoškola hrůza

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
11.4.21 01:51

Autoškola hrůza

Dobrý den. Doufám že mi někdo poradí. Prosím nepiš že sem do autoškoly vůbec chodit neměla(to už vím taky). Abych začala. Nastoupila sem do autoškoly. Teorii ohledně křižovatek, značek a všeho ostatního sem se už naučila všechno vím. Mam za sebou asi 12 jízd po hodině a půl. Problém je v jízdách bojím se že něco pokazím a automaticky se tak stane ale ne tak úplně. Instruktorka se mě ptá třeba na to kdo má teď přednost. (Vím že je to normální) ale já to mam v hlavě projedu to bez problému ale nedokážu to v tu chvíli říct prostě mam asi zpomalený mozek😂ale já to tak mam už celej život i když sem byla u tabule ve škole😂. Jenže ona mi pak udělá přednášku o tom jak to neumím i když doma dávám křižovatky bez problému. Pak automaticky zase něco pokazím a už mam zkaženou náladu a mam chuť do autoškoly už nikdy nejít.

Třeba sem jela na křižovatku vidím auto které jede rychleji než by mělo tak přibrzdím aby mě nesmetlo a ona mi veme za volant a odbočí k tomu autu. Nakonec odbočilo auto bez blikání (to jeho) a já dostala přednášku že nic neumím. (V této autoškole se stala dopravní nehoda. Né mě ale jedné studentce zaviněná jiným řidičem tak nepište že mě instruktor vždy zachrání :potlesk: )

Prostě teorie mi de ale za volantem se bojím. Měla sem chuť se vším seknout a odejít. Mám strach jí napsat na další jízdy. Zase přijít s dobrou náladou a odejít zničená z chyb za které sem ani nemohla. :roll: prostě asi nemám sebevědomí a podcenuji se. Ale to proto že mi celej život rodiče říkali že nic nedokážu.

Já fakt nevím co mam dělat abych se nebála. Něco poraďte prosím. Předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
763
11.4.21 02:15

Změna autoškoly/instruktora

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1950
11.4.21 05:33

Poslední jízda v autoškole před závěrečnou jízdou. Vzal si mě na paškál sám majitel, aby si prý ověřil, jestli jim neuděláme ostudu…

Tak jedu…značky…přechody…přednosti…pohoda… a před jednou křižovatkou mi říká: „Tak mi řekněte, co děláte.“ A já spustila: „Dávám blinkr doleva, dávám přednost protijedoucímu vozidlu a dávám přednost chodcům.“…„No a co teda děláte?“…„Odbočuji vlevo.“…„To vidím, ale co děláte?“…Já už zoufalá, slzy na krajíčku…„Já nevím…já jedu…“…„Ale já se ptám, co děláte za práci!!!“

Takže klid…

Já bych změnila instruktora, přece nemůžeš vykládat za volantem, co děláš, když se musíš soustředit. Tak snad vidí, zda znáš přednosti atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
11.4.21 06:47

Hele klid. Ono to dáš. Já měla největší stres z jízd. A oprávněně. Říkal mi instruktor že snad každého musí brzdit aby nejezdil rychleji a já jsem jediná komu říká, že mám zrychlit. Jednou mě tak vykolejil že jsem se z křižovatky dostala až když po 4 blikla zelená. Taky na mě nemohl mluvit když jsem se soustředila v křižovatce. Ono pokud člověk začíná je to moc úkonů. ;) Blikat přemýšlet kdo má přednost, chodci a točit volantem :lol:… Teď se mi to zdá už vtipné ale musela jsem se vyjezdit aby si to hlava vše probrala. A teď už je vše skoro automatické. Takže neboj. Vydrž… A snaž se udělat řidičák a pak hlavně jezdit co nejčastěji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2245
11.4.21 06:50

Chce to zmenu instruktora. Ja jsem teda instruktora mela skvelyho, ale pred zaverecnou jizdou sel semnou jezdit majitel autoskoly a to byla hruza. Porad mi slapal na brzdu, furt mi do toho krafal a cilene me znervoznoval. Byla jsem psychicky tak rozhozena, ze jsem sla domu brecet :roll: a to jsem odpolko mela zaverecny jizdy. Pri moji smule jsem jela s inspektorem a zase majitelem. No neudelala sem to, protoze pry neumim normalne brzdit a kdyby mel vyndavaci zuby, tak mu vypadnou(asi jsem se mela priznat, ze za celou jizdu jsem nezabrzdila ani jednou ja, ale celou dobu slapal na brzdu majitel. :zed:
Za dva tydny jsem sla znovu a jasne jsem tomu jelitu rekla, ze jestli mi sahne do rizeni, tak udelam bordel a uz to bylo super :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
11.4.21 07:11

Bud v klidu. Timhle si prosel skoro kazdy. Udelej zaverecky a pak uz budes jezdit v klidu sama nebo s nekym komu duverujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 07:29

Já si myslím, že by to chtělo změnu instruktora. Nebo zatnout zuby a vydržet. Nicméně moje zkušenost je dost podobná. Já šla do autoškoly hrozně natesena, teorie super. Moje první jízda taky super(šla jsem hned do provozu), ale pak začlo peklicko. Instruktor byl totální nervák, nebál se používat i vulgarity. Pořád mi šlapal na brzdu, řval a hystercil. Tak jsem prostě jednu jízdu zastavila, servala ho, jestli to myslí vážně a vystoupila. Na další jízdu jsem šla za majitelem, nicméně zkoušky jsem dělala zase s instruktorem. Ale dost obrněná, jasně jsem mu řekla, že takhle teda ne. Zkoušky i jízdy jsem udělala za plný počet. Ale! Tak mi to ježdění znechutil, že nejezdím. a asi ani nikdy nebudu…

• Citovat
  • Nahlásit
160
11.4.21 07:30
@Andrea201 píše:
Dobrý den. Doufám že mi někdo poradí. Prosím nepiš že sem do autoškoly vůbec chodit neměla(to už vím taky). Abych začala. Nastoupila sem do autoškoly. Teorii ohledně křižovatek, značek a všeho ostatního sem se už naučila všechno vím. Mam za sebou asi 12 jízd po hodině a půl. Problém je v jízdách bojím se že něco pokazím a automaticky se tak stane ale ne tak úplně. Instruktorka se mě ptá třeba na to kdo má teď přednost. (Vím že je to normální) ale já to mam v hlavě projedu to bez problému ale nedokážu to v tu chvíli říct prostě mam asi zpomalený mozek😂ale já to tak mam už celej život i když sem byla u tabule ve škole😂. Jenže ona mi pak udělá přednášku o tom jak to neumím i když doma dávám křižovatky bez problému. Pak automaticky zase něco pokazím a už mam zkaženou náladu a mam chuť do autoškoly už nikdy nejít.

Třeba sem jela na křižovatku vidím auto které jede rychleji než by mělo tak přibrzdím aby mě nesmetlo a ona mi veme za volant a odbočí k tomu autu. Nakonec odbočilo auto bez blikání (to jeho) a já dostala přednášku že nic neumím. (V této autoškole se stala dopravní nehoda. Né mě ale jedné studentce zaviněná jiným řidičem tak nepište že mě instruktor vždy zachrání :potlesk: )

Prostě teorie mi de ale za volantem se bojím. Měla sem chuť se vším seknout a odejít. Mám strach jí napsat na další jízdy. Zase přijít s dobrou náladou a odejít zničená z chyb za které sem ani nemohla. :roll: prostě asi nemám sebevědomí a podcenuji se. Ale to proto že mi celej život rodiče říkali že nic nedokážu.

Nervozita zmizne s praxi. Za par let se budete uz za jizdy malovat, telefonovat se zakaznikem a pri tom sjizdet instastories

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
11.4.21 07:36

Plánuji jít také do autoškoly, tak se budu modlit, ať mám normálního instruktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1924
11.4.21 07:38
@Andrea201 píše:

Heled tvůj přístup je zvláštní- chyby, za které jsem nemohla, zpomalim, aby mě nesmetlo protijedouci auto (jako cože? 8o), instruktora ti nesmyslně taha za volant… Upřímně řečeno, kdyz nezvládám dělat dve ve 8 najednou, navic ji ani odpovědět kdo má přednost, na řidičák vazne nemas. Je super, ze doma to vis, ale až bude tezsi chvilka za volantem., tak zastavís a v klidu si to rozmyslis..? Asi ne, vid. Instruktora ti do hlavy nevidí, mit v autě někoho, kdo mi neodpovídá, pak jen zpomalí, zajede příliš do kraje a neřekne proc, taky bych klidna nebyla a sahala ti do řízení. No aspoň nějaká rada - jezdi s mámou nebo přítelem jako spolujezdec a normálně to komentuj- ted podradis, zpomalis, dáš přednost cervenemu autu, zelené da přednost tobe atd. Nahlas… At se to proste naučíš, peotoze tohle je docela problem. No a obecne ženské instruktorky nemam rada, dokonce u nas v autoškole nebyla ani jedna, protoze je všechny vyhodili :lol: Takze pokud ti nesedí ona, pro psychicky klid bych si ji nechala změnit, ale určitě zapracuj i na sobe, nehledej vždy chybu ve druhých…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13742
11.4.21 07:41
@OldaJ píše:
Nervozita zmizne s praxi. Za par let se budete uz za jizdy malovat, telefonovat se zakaznikem a pri tom sjizdet instastories

Jo, takoví jsou nejlepší. Lámal bych jim ruce. V týdnu mě jedna taková slepice najela do pruhu, jelikož telefonovala a nezvládala u toho pořádně řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2820
11.4.21 07:51

Já teda autoškolu dávala tak nějak v pohodě. Ale jednou jsem zastavila, vystoupila a že už dál nejedu a jdu na BUS. Instruktor mi nabídl cigaretku, počkal až se uklidním a jelo se dál :mrgreen: Zkoušela jsi jí říct, že jsi ve fázi, kdy potřebuješ mlčet a soustředit se? Někdo to tak má :nevim: já zase musela koukat na řadící páky, abych věděla, jakou tam mám rychlost a na jakou mám přeřadit :lol: :lol: :lol: to teda zpětně nechápu, jak jsem mohla být tak blbá. Teď na velkým mám rychlostí 12 a já tenkrát měl problém s rozsahem 1-4 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
11.4.21 08:07

Podle mě to je normální, je pro tebe těžké soustředit se vůbec na to auto, ne ještě na cokoliv odpovídat. Zautomatizuješ si řazení, přibržďování, jízdu v pruzích a pak se víc začneš soustředit na provoz. Připlať si jízdy a uvidíš, že to půjde. Když se podíváš, kdo všechno má řidičák, proč bys ho nemohla mít ty. :nevim: Možná i ta teorie je přirozenější, když prostě jedeš a nemusíš o tom mluvit. Já bych kolikrát neřekla, jak se značka jmenuje, ale automaticky vím, co mám dělat. :nevim: Spíš se to nauč víc, teď s instruktorem než pak takhle zmatkovat někde sama. To ti opravdu nikdo na ty brzdy nedupne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
11.4.21 08:10

Zkus té instruktorce vysvětlit, že nemůžeš řídit a k tomu jí odpovídat na otázky. Je to pro tebe nové a musíš se soustředit na provoz. Ono to není od věci - ne nadarmo mají nad sebou autobusáci ceduli „Nemluvte za jízdy s řidičem“. Dobře si pamatuju na sebe, jak jsem křečovitě svírala volant, řítila se závratnou rychlostí a bála se dát jednu ruku dolů a přeřadit na dvojku :D
Jezdila jsem s neurotickým dědkem, který na mě řval a dělal přednášky na téma „ženská patří ke sporáku, šaltpáka není vařečka“ apod. Nakonec jsem změnila autoškolu asi na poslední 4 jízdy a to byla pohoda, bez řevu a keců. Dneska se tomu směju, tak se nenech otrávit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10587
11.4.21 08:26

Mně teda přijde dost hloupé, že tě „zkouší“ během jízdy, nepamatuju se, že by to můj instruktor někdy dělal, spíš naopak mi ze začátku hodně napovídal a pak jsme maximálně prohodili nějaké lehce konverzační téma. Tak možná se s ní zkusit domluvit, jestli je to fakt nutné, aby ti takové otázky během jízdy pokládala :nevim: Na druhou stranu jsi asi trošku zmatkařka, jestli fakt zastavuješ auto u krajnice, když proti tobě jede podle tvého mínění moc rychlé auto (nebo aspoň tak jsem to z toho popisu situace pochopila), ale to se všechno může zlepšit, až si budeš jistější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat