Reklama

Kolik pokusů je na závěrečné zkoušky v autoškole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 14:55
autoskola. zaverecky

Zdravim mam dotaz delala sem autoskolu pisemne zkousky sem udelala napodruhy a jizdy ne…na poprve na jizdach ze me chtel mit autonechanika ptal se me na to co ani neni nikde v knizkach z autoskoly…a napodruhy me vyhodil za to ze sem nesrovnala volant pri parkovani no proste blbec! a tak se ptam mam moznost este udelat jizdy ale v jine autoskole? kolik je pokusu?


Reklama

Reakce:
 
Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 07.10.18 15:10

Nevím kolik je pokusů, ale zkušební komisař není zaměstnancem autoškoly takže i když půjdete do jiné autoškoly, tak mnůžete mít stejného zkušebního komisaře.

 
arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 07.10.18 15:45

Tím že půjdeš do jíné autoškoly si ale vůbec nepomůžeš, můžš vyfásnout toho stejného komisaře. Jinak pokusy jsou cca tři? Zeptej se v autoškole, tam ti to řeknou na 100%

 
Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 07.10.18 15:47

Ještě by mě zajímalo, na co se ptal u té techniky. Celkem se v autě vyznám, tak jestli by mě zaskočil nebo bych věděla :mrgreen:

 
tterka
Kelišová 5419 příspěvků 07.10.18 15:59

Zakladatelko, pokud jsi neudělala zkoušky, jsi stále ještě „studentkou“ stávající autoškoly. Možnost dělat jízdy v jiné autoškole a dodělat si zkoušky jinde sice je, ale autoškoly tyto přestupy dělají nerady. Navíc si samozřejmě budeš muset novou autoškolu znovu zaplatit (asi jen nějakou poměrnou část, ale i tak…). Komisař není zaměstnancem autoškoly. Na toho samého komisaře můžeš narazit i v jiné autoškole.

A jinak, co se týče otázek o údržbě - úplně moc nevěřím tomu, že se tě ptal na otázky, které se nikde nezmiňují. Komisař má informace z autoškoly o tom, jak probíhá teoretická výuka + dotazy z dostupné literatury. Pochybuji o tom, že by si vymyslel něco jiného. Pokud ano, nikdo ti nebrání poslat stížnost na úřad s rozšířenou působností, případně přímo na ministerstvo dopravy.
A potom tě vyhodil za to, že jsi při parkování nesrovnala kola? Blbec? Jako myslíš, že je fakt blbec? A učili tě v autoškole parkovat? Samozřejmě, že kola musíš srovnat. Je to z důvodu ochrany přední nápravy, pneumatik i z bezpečnostních důvodů (některá auta mají velký rejd a kola dost vyčnívají přes bok automobilu, takže by klidně díky tomu mohla přijít nějaká nehoda). Vytočená kola můžeš nechat pouze v případě, kdy parkuješ ve svahu a kola vytočíš lehce k obrubníku (pro případ, že by se uvolnila brzda, auto se opře o obrubník). Ale pochybuji, že při závěrečné zkoušce parkuješ ve svahu.
Opakovat zkoušku můžeš po dobu šesti měsíců, tuším od prvního pokusu, kolikrát budeš chtít. Mezi jednotlivými pokusy musí uplynout alespoň pět pracovních dní. A samozřejmě si každý další pokus platíš…

 
onajeblond
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 6 inzerátů 07.10.18 18:54

když jinou autoškolu,tak v jiném městě :) jinak pokusy nevím :D

 
Halamka
Závislačka 3568 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 19:20

Zajímá mě, na co se tě ptal ohledně udrzby?

 
terrka83
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 08.10.18 06:32

Myslím že počet pokusů není omezen, kamarádka udělala napošesté :-) Jen po určitém počtu (nevím jestli už po prvním) si musíš dokupovat jízdy, a samozřejmě pokaždé platit poplatek za zkoušku. Takže platíš a platíš, dokud neuděláš. Ale je tam myslím časové omezení, musela to udělat do půl roku od první zkoušky, jinak znovu celá autoškola. A zkoušky můžeš opakovat nejdříve za pět dní od té pokažené. Ale pokud se zeptáš přímo ve své autoškole, tak ti podmínky určitě přesně řeknou, nebo na stránkách úřadu to také určitě najdeš


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >