Jak často se chodí do školy při dálkovém studiu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blondbae
Stálice 61 příspěvků 06.10.18 13:35
jak často se chodí do školy dálkově?

Ahoj,
chci se zeptat.. kdyz jsme si davali prihlasky na skoly vybrala jsem si kosmeticku, uz jako mala jsem to chtela delat. prijmacky jsem udelala a na skolu me vzali, bohuzel jsem nenastoupila, protoze jsem nechtela do novy skoly sama a kamaradky sli na obod servirka (kazdy to ma jisty).. oni totiz prijmacky neudelali. v tu dobu mi to ani tak nevadilo, byla jsem rada ze jdeme spolecne do skoly jako kamaradky.. no uz snad po 3 mesicich jsem litovala, nasla jsem si jine kamaradky a stare jsem mela jen jako dobre zname. takze jsem mohla jit vlastne sama na lepsi skolu a mit i jine kamarady. je mi 21 let a furt me to stve.. jsem 3 roky po skole a v oboru nedelam ani delat nikdy nebudu. proste mam jen papir ze sem necim vyucena.. koukala jsem na kosmeticke kurzy, ale stoji pro me moc penez (od 16000 do 24000). tak se chci zeptat kdybych studovala kosmeticku dalkove, kolik dni v mesici bych musela chodit do skoly?.. ted premyslim kolik se za to i vlastne plati, chodit dalkove.. taky nevim.. :think: :roll:

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44886 příspěvků 06.10.18 13:47

Kazda skola ma svuj plan.
My ted meli tri tydny po sobe (patek a sobota nebo sobota a nedele). Pristi vikend mame volno (volno v uvozovkach, protoze mame zadanych plno ukolu) a jedeme od 20. rijna, pak listopad je naplacany a v prosinci zacinaji pred terminy zkousek.
A teda nikdy bych se nerozhodovala, ze kamosky nejdou, tak na to kaslu. Jdu studovat sama za sebe a ne pro kamosky.

blondbae
Stálice 61 příspěvků 06.10.18 13:55

@Kelsey jeej, tak to bych asi nedavala.. no co, budu muset setrit. jednou na to usetrim.. nejaka rada jak nejlepe nasetrit 16000? :lol: 8o

P4ja
Kelišová 6587 příspěvků 06.10.18 14:02
@blondbae píše:
@Kelsey jeej, tak to bych asi nedavala.. no co, budu muset setrit. jednou na to usetrim.. nejaka rada jak nejlepe nasetrit 16000? :lol: 8o

Pracovat a šetřit z toho. Kouknout na výdaje a seškrtat, co není potřeba. Projít tarify, nesmyslné platby atd.

Alušáček
Závislačka 3241 příspěvků 06.10.18 14:02
@blondbae píše:
@Kelsey jeej, tak to bych asi nedavala.. no co, budu muset setrit. jednou na to usetrim.. nejaka rada jak nejlepe nasetrit 16000? :lol: 8o

Pokud pracuješ, nemáš děti, tak se snad dá bez problémů nasetrit 16tisic… Jestli nepracuješ, je možnost různých kurzu přes úřad práce, zdarma.

blondbae
Stálice 61 příspěvků 06.10.18 14:38

@Alušáček prave ze pracuji, takze urad nic

smajlik345
Kecalka 487 příspěvků 06.10.18 14:55

@blondbae bud samostatná neptej se tady na emiminu najdi si školy ve své blízkosti zavolej jim nebo se stav osobně a zeptej se zda nabízejí dálkově školu a jaké podmínky ( měla si to řešit v době prázdnin ne teď když už škola začla. Kamoška třeba chodí jen středy. Takže každá škola to má jinak

blondbae
Stálice 61 příspěvků 06.10.18 14:56

@smajlik345 ja na to nepospicham, jen se ptam.. lol

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 06.10.18 15:28

Tak pokud nemáš maturitu,nemá cenu Ti vypisovat rezim vysoké školy.

Na středních dálkové obory u nás výuka dvakrát týdně odpoledne,ale to je ekonomka a management,pod­nikání. Kosmeticka bude hlavně o praxi a ta se odparat neda,to bude víc. Je taky možné přihlásit se na denní obor a zažádat si o individuální plán. Moc strednich skol a ucilist dálkové studium nenabízí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 06.10.18 15:30

Jestli jsem dobře pochopila, „papír, ze jsem něčím vyucena“ znamená vyucni list 8) :nevim:

Na VS vyuka u nás na VS 4 az 6 patku za semestr plus praxe predepsana pro každý ročník a zkoušky.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 06.10.18 16:28
@Jana206 píše:
Tak pokud nemáš maturitu,nemá cenu Ti vypisovat rezim vysoké školy.Na středních dálkové obory u nás výuka dvakrát týdně odpoledne,ale to je ekonomka a management,pod­nikání. Kosmeticka bude hlavně o praxi a ta se odparat neda,to bude víc. Je taky možné přihlásit se na denní obor a zažádat si o individuální plán. Moc strednich skol a ucilist dálkové studium nenabízí.

proč „vysoké školy“? Ona je snad nějaká vysoká kosmetická…?

Alušáček
Závislačka 3241 příspěvků 06.10.18 16:36
@vulpes píše:
proč „vysoké školy“? Ona je snad nějaká vysoká kosmetická…?

Pochybuju, na kosmetičku bohatě stačí kurz..

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 06.10.18 17:45

určitě Kurz stačí, ale musí být kvalitní, projděte nabídky, našetřila bych na to stůj co stůj, vzdělání se mi vždy v životě vyplatilo !
Jinak každá škola má organizaci výuky jinak, pohledejte si v okolí střední školy, které tam mají kosmetický obor s maturitou - i to by byla levnější (ale delší) cesta.. možná, že i kvalitnější způsob, jak nabýt potřebné zkušenosti.. u těch „rychlokurzů“ buďte hodně moc obezřetná, poptejte se třeba i (známých) kosmetiček v okolí, od koho kurzy berou a které opravdu stojí za to (kamarádka třeba jezdí na kurzy typu : permanentní make-up apod. ale je to drahá a jednostranně zaměřená záležitost).. VY zřejmě potřebujete ucelenější kurz či stř.školu..

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 07.10.18 09:54
@Alušáček píše:
Pochybuju, na kosmetičku bohatě stačí kurz..

však právě…proto nechápu, proč @Jana206 opakovaně zmiňuje a řeší vysokou školu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >