Azbest v bytě

Anonymní
2.4.12 14:09

azbest v bytě

Ahoj pišu anonimně asi za chvíli pochopíte proč.
Koupili jsme ted byt a predelavame ho a zjistili jsme ze je v byte kolem oken azbest nechali jsme delat testy.Jeste jsme neodeslali majiteli penize.
Byt jsme kupovali druzstevni ale penize budeme zitra posilat od notarky k panu co jsme od nej koupili clenske prava a povinnosti.A ted nevime co delat.poradite mi nekdo prosim

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.4.12 14:21

Azbest je ve starších stavbách docela běžně. Je to zpevňující a navíc nehořlavá složka, takže do stavebních materiálů byl často přidáván (až nevím, do kterého roku). Nechali jste dělat testy - jaké? Měření částic azbestu v ovzduší/zdivu? Jak vám vyšlo měření? Nadlimitní? Dělala to odborná firma?
Největší riziko je, pokud se začne do místa, které obsahuje azbest, vrtat atd. (prostě stavební práce), pak se můžou právě uvolňovat vlákna azbestu, které můžete vdechnout (což se stejně může projevit za desítky let).
Osobně mi to přijde jako velký humbuk… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
947
2.4.12 14:32

co je veliky humbuk?Ano samozřejmě že jsme nechávaly dělat testy.Jde o lignát obahující azbest.Je ho tam 5 procent ale je.A je to kolem oken a my éoka musime vymenit za nova takze bohuzel se do toho zasahovat musi.A co se týká mě je mi to jedno ale jelikož mám dvouletou slečnu tak mi to jedno není.A navíc mě štve že jsme koupily byt s azbestem.když je v bytě azbest nemá takovou cenu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
2.4.12 14:33

Rozbor byl ze zdiva dělal to odborník ze zdravotního ústavu v ostravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
2.4.12 14:55

Azbest je karcinogen. Sice nezplynuje, takže není tak nebezpečný jako třeba radon, ale při opakovaném dotyku hodně zvyšuje riziko rakoviny.
Pro izolaci azbestu ve stavbách se používají jakési nepropustné fólie (slyšel jsem, že snad s obsahem olova). Pokud je azbest nějak izolovaný od okolí, tak je docela neškodný. No nesmí se do té zdi vrtnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mmonica
2.4.12 15:05

No ,protoze si myslim,ze takovouto situaci cesky zakon vubec neosetruje,tak to tedy nevim co poradit,prijde mi,ze by jste chteli od koupi odstoupit, :think: jedine rychle se poradit s pravnikem
jinak koupit v CR neco starsiho bez azbestu,to je taky jako vyhra v loterii,navic v CR neni absolutne zadna osveta,lide si tam shazuji stare azbestove strechy na pozemek,jakoby se nechumelilo a bohuzel vetsinou netusi co cini,

Pokud uz nepujde odstoupit od koupi,tak jedine reseni je,nechat to odborne odstranit a nechat firmou vycistit byt,coz bude nakladne

Bohuzel v CR neexistuji zadne statni dotace,pokud vim

Příspěvek upraven 02.04.12 v 15:21

• Citovat
  • Nahlásit
mmonica
2.4.12 15:09

Ale jak rikam,v CR se toho vsude vali tolik,skoly jsou zaazbestovane,ze dokud v tom vlada nehne prdeli,neudela osvetu,kampan a dotace na odstraneni,tak je to stejne na prd
ale na to oni nemeji cas

• Citovat
  • Nahlásit
mmonica
2.4.12 15:11

To napriklad ve Francii,kdyz prodavate nemovitost nebo byt,tak musite mit doklad,ze tam zadny azbest neni,takze tam by se ta koupe dala napadnout,ale v CR urcite nic takoveho neexistuje,jedine zkusit pres pravnika,jestli by se to dalo nejak napadnout,ze jste nebyly upozorneni na carcinom v byte

• Citovat
  • Nahlásit
947
2.4.12 19:57

Zitra mame schuzku s prodavajicim i pravnikem tak uvidime.chtela bych aby zaplatili polovinu nakladu na odstraneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mmonica
2.4.12 20:45
@Barbora13 píše:
Zitra mame schuzku s prodavajicim i pravnikem tak uvidime.chtela bych aby zaplatili polovinu nakladu na odstraneni.

tak to budu drzet pesti,napis jak jste dopadli

• Citovat
  • Nahlásit
947
3.4.12 18:09

Tak jsme prodavajicimu rekli at nam da nejakou slevu nebo uhradi polovinu nakladu na odstraneni azbestu a jeho pravnik mu rekl ze at nam nic nedava ze za byt ruci druzstvo a ne prodavajici ktery nam prodal jen clenska prava a povinosti.tak jsme rekli ze pockame az zitra prijde papir ze zdr.ustavu a ze pokud neslevi nebo neco penize neposleme a vse padne.

Je mi jasny ze za to vede odpovednost druzstvo ale prodat clenska prava a povinnosti za ty penize za byt s azbestem by nestali tolik za co jsme ho koupili nemam pravdu?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mmonica
3.4.12 18:18

preju pevne nervy,ja bych se zachovala stejne

pri dalsi koupi by mozna nebylo spatne po prodavajicim pozadovat potvrzeni,ze nemovitost azbest neobsahuje,potom by mel clovek alespon neco v ruce

• Citovat
  • Nahlásit
947
4.4.12 09:49

presne tak dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.12 09:31

Ahoj holky,
ráda bych zeptala, jestli tady někdo žije v bytě o kterém ví, že v něm je přítomen azbestový prach? V bytě, ve kterém se špatně prováděla rekonstrukce panelů či osinkocementových odpadních rour. Nechali jste si dělat sanaci? Podávali jste žalobu na provádějící firmu, nebo v bytě žijete i s malými dětmi a,,nějaký" azbest neřešíte? My tento problém řešíme, došlo k porušení zákonů, přez výslovné upozornění na azbest firma azbest řezala a to ještě stylem, že novou odpadní rouru napojina na starou osinkocementovou. Prachu máme v šachtě požehnáno, v bytě malé dítě, vše šůruju, bude potřeba umýt úplně vše, včetně veškerého nádobí. Je mi z toho hrozně, obviňuji se, že jsem tomu nedokázala zabránit. Pánové montéři se mi jen vysmáli do obličeje.

Je tady i nějaký odborník?

• Citovat
  • Nahlásit
947
14.6.12 10:06

Ahojky mi tez bojujeme a azbesten nechali jsme ho odstranit ale I prez to budeme kupovat cisticku vzduchu a navic se byt rekonstruju takze se tam dela vse nove jak podlahy stropy zdi topeni okna takze si myslim ze tam nic mit nebudeme a pak to nechame zmerit a pokud tam neco bude nechame ho vycistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat