Reklama

Azoospermie u dříve plodného muže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 19:41
Azoospermie u dříve plodného muže

Zdravím, ráda bych se zeptala, zda tu má někdo zkušenost s azoospermií u dříve plodného muže a jaké byly příčiny. Přítel cca před 20 lety počal bývalou partnerkou 2 děti, obě bez problémů (a dle typických rysů- je cizinec- jsou opravdu jeho). Nyní je mu něco přes 50 a po cca roční snaze a spermiogramu mu oznámili azoosprmii. Co jsem se ptala své dr i četla na netu, tak nemohu najít příčinu, proč se tomu tak stalo. Většinou jde o věc vrozenou, genetickou apod. Sama dr mi řekla, že ji to překvapuje, že spolu s vyšším věkem mají muži spermie méně kvalitní a je jich méně, ale aby úplně zmizely, o tom neví. Mezitm neměl žádnou operaci, zánět, problém…nic.
Nemáte někdo prosím zkušenosti či info o tom, z jakých příčin zmizí u dříve plodného muže spermie? :think: Návštěvu CAR máme objednanou až v září a mně to do té doby nedá spát…

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 21:57

Nepotěším Vás, manžel má 45 let, v době, kdy jsme se poznali, 12 let zpět měl už oligospermii, momentálně již azo, za 10 let let vymizely zcela. Vzhledem k tomu, že ten pokles byl „pozvolný“, dá se očekávat, že 20 let zpět byl normálně plodný. Příčina i přes všechny peripetie a vyšetření neodhalena. Vlastní dítě nemožné. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 22:23

ufuf..to je mi líto… :( tak tohle jsem přesně nechtěla slyšet :( Mohu se zeptat, zda jste zkoušeli tu TESA/MESE, nebo příp. dárce? Tak nějak jsem počítala, že bude problém ve mně, když on už děti má…a bohužel :( Neříkali doktoři, že se to běžně děje? Do toho září mi asi prasknou nervy..
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 13:05

Tesa Mesa nám nedoporučovali z důvodu, že je to bolestivý a drahý zákrok u nás prý zbytečný. Máme jedno dítě z dárcovské IUI. S čím se ovšem nemusí srovnat každý chlap, manžel je vyjímečný člověk .
Ještě je série uroanrologických všetření, která by Váš manžel měl podtoupit, než se vyřkne definitivní ortel. A dlouhou centrifugací se dá z ejakulátu téměř vždy něco odstředit. Nula při prvotním vyšetření nemusí být nula, kdy se do toho laboratnka pořádně vloží.
 AN.1

1ada
Povídálka 16 příspěvků 25.07.18 11:48

Určitě je třeba vyšetření zopakovat, třeba několikrát s odstupem času. Z jednoho výsledku azoospermie se nedá nic usoudit. Je to divné, ale stává se to, že chlap měl spermie a pak ne, zažila jsem to víckrát. Musí projít větším URO vyšetřením.. Tak good luck:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 14:29
@1ada píše:
Určitě je třeba vyšetření zopakovat, třeba několikrát s odstupem času. Z jednoho výsledku azoospermie se nedá nic usoudit. Je to divné, ale stává se to, že chlap měl spermie a pak ne, zažila jsem to víckrát. Musí projít větším URO vyšetřením.. Tak good luck:-)

Děkuju moc za reakci! Tonoucí se stébla chytá. Zkoušela jsem psát jednomu dr z CAR a ten mi napsal, že azoospermie bez příčiny (nemoc, ozáření, chemikálie) je zcela vyjímečná a že rozhodně doporučuje další spermiogram. Já jen přemýšlím, jestli tam neůže být nějaká souvislost s prostatou. Sice to nechce přiznat, ale všimla jsem si, že občas ho potká přerušované močení.
Ale přijde mi naopak úplně nerealistické, že tam, kde nebylo NIC by najednou se najednou něco objevilo (když mezitím nebyla žádná nemoc, velký stres apod) :nevim: Trochu se uklidňuju, že bylo vedro, chlap byl nervózní, 2 hodiny tam čekal a nakonec se chudák prý půlhodiny snažil, aby měl vůbec nějaký vzorek :think: Ty v tom asi pracuješ..stává se to vůbec někdy, že by se spermie najednou objevily?
Jinak začal nosit volné spodky a každé ráno se dopuje 2000mg vitamínu C, 30mg koenzymu Q10, macou, selenem, zinkem a lykopenem..a já jen doufám a snažim se na to každý den nemyslet.

1ada
Povídálka 16 příspěvků 26.07.18 01:00

Ano, jsem z oboru..
Z jednoho vyšetření opravdu nedělej závěry, je třeba spermiogram zopakovat. A pokud bude zase špatný, zopakovala bych ho po delším odstupu, třeba za měsíc. Spermie se kompletně vymění za 3 měsíce.
Stává se leccos,některým mužům spermie časem ubývají, některým zase zůstávají pořád stejně dobré, do pozdního věku. A zažila jsem, že by někdy byl problém a pak se to zlepšilo. Jednou mi přišel na spermiogram muž s diagnozou azoospermie, 1× vyšetřenou. Spermie jsem mu našla. Opravdu je třeba vyšetření zopakovat. Na druhou stranu pokud se azoospermie diagnostikuje opakovaně, je malá naděje na obnovení. To je na dlouhou diskusi, jak to řešit, kdybys chtěla vědět víc, napiš, až to budete mít uzavřeno. Tak hodně štěstí!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 01:51

Vubec tomu nerozumim a nechci byt za chytrou, jen chci pridat nasi zkusenost..
Manzelovi ac mlademu diagnostikovali to same, temer nulova sance na prirozene oplodneni, tez bez zjevne priciny, zacal uzivat vitaminy - byl nam doporucen hlavne Selzink plus, vitamin E 400, to kazde rano tusim , abysme podporili ivf do ktereho jsme se pustili… mezi pokusy jsem otehotnela prirozene :) po roce jsme opet nasadili vitaminy ze za to nic nedame a zkusime to max bude mit hezkou plet 8o a zadarilo se temer okamzite s druhym prckem.
Spermiogram nam vysel na x pracovistich s nekolikamesicnimi odstupy porad stejne katastrofalne. Tak nevim, nehazela bych flintu do zita. Jo jeste vlastne omezil tvrdej alkohol, pil jen obcas pivko, to neslo uplne zakazat, trenky nosi normalne a nedoporucuje se horka vana, coz on se rad sprchuje..
ja proste verim ze to bylo diky tem vitaminum, a staci jedna mrska!! Drzim palce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 08:40

@1ada
děkuju :kytka:

@Anonymní píše:
Vubec tomu nerozumim a nechci byt za chytrou, jen chci pridat nasi zkusenost..
Manzelovi ac mlademu diagnostikovali to same, temer nulova sance na prirozene oplodneni, tez bez zjevne priciny, zacal uzivat vitaminy - byl nam doporucen hlavne Selzink plus, vitamin E 400, to kazde rano tusim , abysme podporili ivf do ktereho jsme se pustili… mezi pokusy jsem otehotnela prirozene :) po roce jsme opet nasadili vitaminy ze za to nic nedame a zkusime to max bude mit hezkou plet 8o a zadarilo se temer okamzite s druhym prckem.
Spermiogram nam vysel na x pracovistich s nekolikamesicnimi odstupy porad stejne katastrofalne. Tak nevim, nehazela bych flintu do zita. Jo jeste vlastne omezil tvrdej alkohol, pil jen obcas pivko, to neslo uplne zakazat, trenky nosi normalne a nedoporucuje se horka vana, coz on se rad sprchuje..
ja proste verim ze to bylo diky tem vitaminum, a staci jedna mrska!! Drzim palce

Děkuju moc za lehce povzbuzující info. Ale manžel měl azoospermii? Takže šel na operativní odběr spermií? Já do svého jeden čas taky právě cpala asi 3 měsíce vit. E a stejně to nepomohlo (resp. neotěhotněla jsem, nevím, co spermiogram), tak si moc nadějí nedávám. Ale zkusit se má všechno :nevim: Každopádně moc gratuluju, že se to takhle hezky u vás povedlo :)

1ada
Povídálka 16 příspěvků 26.07.18 09:36

Milá Anononymní,
tvůj příběh je fakt úžasný, gratuluji, není úplně obvyklý, ale je to příroda, takže stát se může vše. Alkohol omezit je určitě dobré, a hlavně: žádné preparáty podporující růst svalů u mužů, tedy anabolické streroidy, ty nadělají ve spermiích pěknou paseku. A určitě nekouřit!!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama