Bačkůrky

574
14.9.05 12:51

Bačkůrky

Ahoj maminky,

mám jeden dotaz, chci se vás zeptat zda dítě musí mít doma neustále bačkůrky, tře už jen když sleze z postele, tak jestli už mu je mám cpát na nohu.Nebo může taky občas běhat v ponožtičkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

377
14.9.05 12:57

Ahoj Verčo,

Já myslím,že pokud opravdu nechodí,stačí ponožky,třeba protiskluzky.Při lezení asi bačkůrky trochu překáží,no nevím,naše Niki nelezla,rovnou začala capkat za ruce.Když nechodí,tak je v ponožkách a když chce capkat dávám jí bačkůrky.
Ahoj Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
14.9.05 13:00

Bačkůrky

Ahoj Verunko,

já bych tohle vůbec neřešila. Alžbětka na doma bačkůrky vůbec nemá,běhá v ponožkách nebo bosa, myslím,že se nic nestane.Co doktor to jiný názor,takže jsem tohle úplně vypustila. Asi bude spousta maminek prosazovat bačkůrky u nás jsme prostě bez.
Měj se hezky, Zajddicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
14.9.05 13:16

Ahoj Veroniko,
myslím, že doma je nemusí mít vůbec. Já je holkám taky nedávám. Prý se jim i deformuje noha, když si v nich sedají (zaznělo to v jiné debatě o botách).

Pokud nemáš doma vyloženě velikou zimu a nebo studenou dlažbu, tak to vůbec neřeš - a nebo to vyřeš kobercem… :D Myslím, že se jim to i víc líbí bez bot… :D A určitě je to pro ně i lepší.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
14.9.05 13:29

Já jsem zase četla samé opačné názory, a to, že doma děti mají mít vždy botičky, na boso je vhodné chodit pouze po nerovném povrchu (venku na trávníku…).
Botky na doma se mají nosit až tehdy, kdy dítě už chodí a leze jen minimálně. nebo vůbec.
Dokud dítko převážně ještě leze a jinak udělá jen pár krůčků, má být ještě naboso, protože botky při lezení překážejí adítě může začít špatné pokládat nožičky.

O botkách je něco napsáno např. i tady http://www.dpk.cz/obouvani.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
14.9.05 13:39

No, oni jsou právě 2 názory. Nám ortoped doporučil bačkůrky a neurolog a fyzioterapeutka naboso i doma, tedy co nejvíc, bez ohledu na povrch (upozornovala jsem ji, ze mame plovoucí podlahy). Na lezení být bačkorky nemají, v tom se snad shodnou všichni dr.

To más stejne jako zda vysoke ci nizke boty. Sama neurolozka mi rekla, ze nizke, ale ze kdyz se optam ortopeda, tak doporuci vysokou kotníkovou. Babo rad. My to tak porůznu střídáme, někdy naboso nekdy backory.

m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
14.9.05 14:23

Martanko tak i na lezení jsou dva názory.Nám pediatrička řekla že i na lezení kotníkové botičky (bačkůrky nebo boty)…pak se v tom vyznej

Terka chodí doma v protiskluzovkách a venku v botech ke kotníčkům.Bačkůrky jsem včera zakoupila protože když se venku ochladí protahuje nám okny a dveřmy a u podlahy je zima tak aby nenastydla.
Maky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
14.9.05 14:28

Ahoj, naše doktorka nám doporučila také běhat naboso. Stejně většinou leze a hraje si na zemi, takže máme protiskluzovky, máme totiž všude plovoucí. Botičky doma máme, ale stejně největší zábava byla si je sundavat a šup do pusy.

Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
16.1.06 21:19

ahojte meminky,
no jsem ráda že i takové věci se zde probírají:-)Mám 10.5m chlapečka a začíná chodit a tak mu dávám papučky jen když je na dlažbě,po kobercích jej nechávám v ponožkách,ale četla jsem že dítě by mělo co nejvíce běhat boso,tedy pokud to jde,že je to zdravé.
Marcela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.06 13:07

Ahoj mamče,
tak my na radu neuroložky dáváme kožené bačkůrky skoro pořád - pokud převážně stojí či chodí, tak máme mít botičky. Ale nedávám jí je na celý den. Máme kvalitní kožené botičky, ale malé se v nich při delším nošení potí nožička. Takže na chvíli je má, pak si je sama sundá a po chvilce jí je zase obuji. Byli jsme teď u známých na 1 denní návštěvu a oni mají dost chladno od podlahy, takže jsem botičky malé nechala převážně celý den (kromě spaní) a včera ráno při obouvání se mi zdálo, že nějak smrdí a ve vnitř byl takový šedý povlak. Plíseň ??? vyčistila jsem je, dala vysušit na topení a dneska je to v poho. Tak uvidím.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
18.1.06 15:19

bačkorky

:) Ahojky, my máme 14 měsíčního klučíka a bačkorky vůbec nechce. Začal chodit ve 13 měsících přesně na štědrý den a bačkorky jsem mu koupila už dříve a rychle z nich vyrostl a vůbec je neměl, tak teď s tím čekám. Jednou měl kotníčkové botky venku, ale to ještě chodil za ruce a očividně se nerad obouvá. Vůbec to nechce mít na nožičce tak si nevím rady. Když jdeme ven, tak je ve fusaku v golfkách a botky nepotřebuje a doma lítá jen v ponožkách, které mu dávám na punčocháče. S bačkorkami jsem zatím neuspěla, neumí v tom chodit a prostě ani nechce, hned to sundavá zlobidýlko naše. Navíc má po tátovi větší nártík, tak bude těžší kupovat všechny botky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
18.1.06 16:12

Ahoj, ja som backurky davala len v obdobi kedy syn padal, zdalo sa mi, ze vtaca trocha nozicky.
Davala som kozene topanocky od dpk na prve kroky, najprv sa v tom zabijal, ale potom uz si zvykol.
Chodenie sa zlepsilo a odvtedy uz backurky nepouzivame. Nosi protismykove ponozky. Ked sa zacal stavat tak mal 7m, v 9m chodil sam a okrem toho je prcek, takze sme vobec nevedeli zohnat topanky :-( takze aj to bol jeden z dovodov, preco sme nedavali.
No a teraz uz lieta ako drak a nema s chodzou, alebo nozickou ziaden problem.
Dokedy sa potom doporucuje nosit tie papucky? Stale?
Ked som mu ich stala obuvala a vyzuvala (pri kazdom prebalovani, umyvani, obliekani), tak ma to teda fakt rychlo prestalo bavit. :oops: a ako sa tu uz pisalo, kazdu chvilu si ich vyzul, tazko sa mu v nich vstavalo.
Obdivujem kazdu maminu, co ma na to nervy.
Ale kazdy to vidi inak a aj doktori sa v nazoroch lisia. Takze je na kazdom co vyhovuje jemu a jeho dietatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
18.1.06 16:34

Ahoj.

Budu jenom reprodukovat názory z několika článků na netu.

Shrnutí: tvrdá podlaha (lino, plovoucí)=bačkůrky, měkká (koberce)= nemusí být, chladná místnost = bačkůrky, potící se noha=bačkůrky kožené ne, nutno často vyvětrat nohu, odpočinout si …

Radimek bačkůrky mít bude, kotníčkové textilní, nosit je asi bude jak kdy. Předpokládám, že se studenější kuchyni s linem ano - to bude dopolední fáze vaření, kdy dělá inspekci v dostupných zásuvkách a skřínkách a já sa pak brodím miskami, vařečkami, naběračkami, utěrkami a ručníky, které vytahal.
V pokojíčku při hraní s kostkami, knížkami asi ne. Nosit je budeme na návštěvy k prababičce - bačkory tam nosí všichni, takže i Radim…

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama