Barvení korby kočárku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barberiska
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 23:16
Barvení korby kocarku

Otevírám téma : pro všechny co nevědí nebo se boji do barvení jít. Dnes jsem už nevydržela a zakoupila jsem barvu Iberia černou a tiskla jsem obarvit korbu a koš pod kočárkem Bugaboo cameleon. Vše jsem soupla do pračky a dle návodu vyprala na 90!!! Sice strach byl že se to srazí a nebo budou šmouhy…po 2hodinach strachu jsem otevřela pračku…a jen jsem zírala. Víc černou jsem ještě neviděla nic se nestrazilo a kocarek vypadá jako nový. Mám radost. Zítra za světla nafotim. Abych nezapomněla barvila jsem sislou dark Grey na černou. :mavam: :mavam: tak pro všechny nebojte se a běžte do toho!!!

Reakce:
Levandulina
Kelišová 6705 příspěvků 6 inzerátů 16.05.19 23:21

Já bych potřebovala vylepšit červenou stříšku. Uvidím, jestli to risknu. Trochu se bojím té vysoké teploty, aby se to nesrazilo…

Aduš8
Závislačka 4757 příspěvků 16.05.19 23:23

@barberiska ja bych se bála, že z toho barva poteče za deště, obarvila jsem stejnou barvou dětské bavlněné body a legíny a oboje se při dalším praní úplně sepralo. Body, které bylo bílé je hnusně šedivé a legíny znovu tmavě modré. To samé se mi stalo s modrou košilí, kterou jsme obarvila kdysi dávno.

barberiska
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 23:37

@Aduš8 to je pravda ono to opravdu za deště může ztekat. A i na to jsem myslela a zakoupila jsem impregnační sprej a už jsem všechno nastříkala :dance: :dance:.

barberiska
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 23:38

@Levandulina to já se bála také a nic se nesrazilo. Úplně v pohodě. :palec:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 17.05.19 07:19

@Aduš8 ono záleží i na materiálu. Já si takto kdysi bavila na černou potah křesla z IKEA a časem na spoustě míst vybledl a zflekatel i bez praní :nevim: třeba jí na tom kočárku bude ta barva zrovna držet, zvlášť, když to naimpregnuje :)
@barberiska nedělá iberia i tmavě dzinovou :lol: mám už pěkně vysisovany koš pod kočárkem, tak že bych to taky zkusila vylepšit 8)

Terapeutka
Povídálka 43 příspěvků 17.05.19 07:20

Proti pouštění barvy při praní/ při dešti doporučuji namočit do roztoku octa po barvení. Stačí kyblík se studenou vodou a nešetřit octem (stojí pár korun), záleží co chcete zafixovat- na tu korbu bych do kyblíku dala určitě alespoň 1/2litru octa a doplnila studenou vodou, do toho hned před vymácháním ponořit nabarvenou věc (alespoň na půl hodiny), pak normálně vymáchat ve studené vodě, proti zápachu octa můžete dát třeba do aviváže, ale ono to rychle vyvětrá i tak. A opravdu to barvy zafixuje - odzkoušeno (dlouhá léta jsem batikovala a barvila vše, co mi přišlo pod ruku :mrgreen: )

chaela
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 2 inzeráty 17.05.19 07:38

Já mám v plánu bavit tašku na kočár. Z modré na černou. Jelikož to nijak nepřijde do styku s dítětem, koupím obyč barvu na textil a samozřejmě pak vymáchat v octu. Lepší, než kdejaký impregnacni sprej.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 17.05.19 07:42

@Terapeutka tak na té iberii, jestli se nepletu, je i doporučené pak při máchání přidat ocet.
Btw já ho do praní používání zredeny místo aviváže a není to z prádla cítit vůbec :lol:

barberiska
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 17.05.19 11:30

@Jitul.kaaa9 dzinovou asi nedela… Jen klasicky modrou. Ale za optání nic nedas. Oni mají škálu barev na výběr. :palec: :palec:

barberiska
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 17.05.19 11:32

@Terapeutka přesně tak. Ocet jsem dala do pračky do nadoby místo aviváže. Ale raději jsem to ještě naimpregnovala. Ale jen zvenku i když to dítěti nevadí. :palec:

Váš příspěvek
Reklama