Basaliom - kdy recidiva?

93
17.6.13 16:19

basaliom - kdy recidiva

Ahoj holky, dotaz na ty, které mají za sebou vyříznutí basaliomu. vrátil se vám po nějaké době? mám podezření, že se mi objevil cca 3 měsíce po vyříznutí, což se mi zdá strašně brzo, na webu jsem se dočetla o případech recidivy za rok… za 3 dny jdu na kontrolu na dermatologii. jen jsem do tý doby chtěla vědět, jestli se to někomu takhle brzo nezopakovalo. díky, pavla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
898
17.6.13 21:41

Ahoj,
mel manzel - ten prvni velky mu prvne vyrizli asi malo, takze mu to kratce na to jeste jednou na tom samem miste kuchli trochu vic. A asi o rok pozdeji se mu udelal dalsi na jinem miste. Od te doby nekolik let klid.
Takze jestli to mas na tom stejnem miste, tak ti ho treba taky prvne nevyrizli cely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
18.6.13 15:39

Ahoj, objevilo se to na konci řezu, tak mi přijde, že to na nechání zbytku nevypadá. kdyby to bylo znovu uprostřed řezu, tak bych si byla téměř jistá, že tam zbytek nechali. no nic, pozítří jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou tam. jen tak na okraj, četla jsem, že v brně nebo někde tam dělali průzkum znamének, které si lidi nechali prověřit při akci „stan melanomu“ (byla i v praze a dalších městech) a zjistili, že u 15 lidí z 200 se objevil právě basaliom. přišlo mi to jako dost vysoký číslo, a to nemluvě o spoustě lidí, kteří se ani na prevenci neobtěžují. taky bych neřekla, že mě to postihne, ale z toho všeho je to to nejmenší zlo… laik to fakt nepozná, já jsem šla na kontrolu a myslela jsem, že mi vyříznou úplně jiný… takže teď nevycházím na sluníčko namazaná 50-kou ani náhodou a dítě to samý. můžu se zeptat, kolik bylo manželovi, když měl první basaliom? mně na to přišli ve 33, celkem brzo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
18.6.13 22:05

Kolik presne mu bylo, ti nepovim - cca ve triceti. Mel ho ale celkem dlouho (aspon 2 roky), nez s tim sel na kozni - mel to uz celkem rozjete, nehojici se a stale krvacejivi ranka - vypadalo to jako rozskrabnuty bedar, ale nehojilo se to, tak si dal rict a az po celkem dlouhe dobe s tim zasel na kozni. I kdyz to bylo malinke, bylo to dost hluboke a ma ted dost velkou a hlubokou jizvu - jizva nekolik cm a pritom ten puvodni bolacek nemel ani pul cm v prumeru.
Pak uz jsme byli chytrejsi a vedeli, jak to vypada a ten druhy jsem mu objevila celkem brzo - oba mel na zadech, sam si na ne prijit nemohl. Ma kuzi plnou znamenek a pih, uz ale vim, co hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
22.1.21 12:13

Ozivuji diskuzi, taky nas potkal, muzu se zeptat jestli uz ok nebo se to opakuje? Vypada to opravdu jak rozskrabnuty vridek. Snad po vyriznuti je to ok. Uvitam vsechny zkusenosti kdo toto resil, dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat