Básničky a písničky ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lychee13
Závislačka 3092 příspěvků 22.11.18 13:41
Básničky a písničky ve školce

Ahoj holky,
mám 5ti letého syna, který si není schopný zapamatovat básničky, nebo písničky ze školky. Hloupý není, písničky, dialogy z pohádek zná hned. Přijde mi, že když ho to nebaví, tak to má na háku, i když si to opakujeme stále dokola. Za 14 dní mají vystoupení ze školkou a není schopný si zapamatovat ani jednu celou koledu. Máte doma podobného sklerotika? :)) Nechci to do něj zase rvát, abych mu to úplně nezprotivila. Nemáte nějakou radu, jak mu to nacpat do hlavičky? Díky :andel:

Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 22.11.18 13:50

Sama evidentně víš v čem je problém, sama to píšeš…má to na háku :mrgreen:

Nevím jestli Tě to uklidní, ale nejsi v tom sama. U nás cca před týdnem:
Já: A jakou básničku řekneš Mikuláši?
Dítě (naprosto vážně a nadšeně…že něco umí): Hody, hody, doprovody… :mrgreen:

Jediné co mě napadá, tak ho nějak namotivovat, aby sám chtěl, ale jak, to mě nenapadá :think:

lucielorenc
Kecalka 368 příspěvků 8 inzerátů 22.11.18 14:03

U nás je to úplně to stejné :D v květnu jak byla besídka, tak jsem šla se zvědavostí jestli vůbec něco bude umět … a kupodivu asi sílou davu uměl vše :D Já si tedy básničky a písničky co mají na nástěnce fotím do mobilu a sem tam to tedy zopakujeme…ale jak nechce, tak si nepamatuje nic a nebo si básničky a písničky vymýšlí :mrgreen:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7918 příspěvků 22.11.18 14:03
@Lychee13 píše:
Ahoj holky,
mám 5ti letého syna, který si není schopný zapamatovat básničky, nebo písničky ze školky. Hloupý není, písničky, dialogy z pohádek zná hned. Přijde mi, že když ho to nebaví, tak to má na háku, i když si to opakujeme stále dokola. Za 14 dní mají vystoupení ze školkou a není schopný si zapamatovat ani jednu celou koledu. Máte doma podobného sklerotika? :)) Nechci to do něj zase rvát, abych mu to úplně nezprotivila. Nemáte nějakou radu, jak mu to nacpat do hlavičky? Díky :andel:

Ahoj,

mám doma tří a půl letou a ta si strašně ráda vymýšlí slova. První advent má vystoupení a básničku pro jistotu nedostala, bude zpívat s dětma jen „rolničky“ a sice melodii drží, ale vymýšlí si tam sloky a slova a směje se tomu. Jen jsem ji vysvětlila, že by bylo hezké, kdyby se držela textu, že to tak zpívají všichni a budu doufat, že ji nebude moc slyšet, nebo že fakt bude zpívat to co má :lol:

Jinak asi bych raději ukolovala říkankama častěji. Tohle byl přesně muj brácha, jedním uchem tam a druhým ven a měl pak na základce strašné problémy. Nic si nebyl schopný zapamatovat, jen už od plenek podle značek uměl poznat auta :lol:

Lychee13
Závislačka 3092 příspěvků 22.11.18 14:03

@Kotatko03 Taky dobrý :mrgreen: No jsem ráda,že v tom alespoň nejsem sama :palec:

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 22.11.18 14:20

Můj se zase naučí bez problému, jenze pak to nechce nikde rikat, protože se stydí. Takže na všech akcích nebo i před babickami apod jen zaryte mlčí a kouká do země. Takže bych byla v klidu - určitě nebude jediný, kdo nebude vytvářet kulturní zážitek :mrgreen:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 22.11.18 14:25
@Kotatko03 píše:
Sama evidentně víš v čem je problém, sama to píšeš…má to na háku :mrgreen:

Nevím jestli Tě to uklidní, ale nejsi v tom sama. U nás cca před týdnem:
Já: A jakou básničku řekneš Mikuláši?
Dítě (naprosto vážně a nadšeně…že něco umí): Hody, hody, doprovody… :mrgreen:

Jediné co mě napadá, tak ho nějak namotivovat, aby sám chtěl, ale jak, to mě nenapadá :think:

Dítě to neřeší. Plácne, co mu zrovna přijde na mysl :mrgreen: . Jde mu o balíček, tak prostě něco řekne a sbohem šáteček :mrgreen: .

pedigka
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 22.11.18 14:27
@Tichošlápek píše:
Můj se zase naučí bez problému, jenze pak to nechce nikde rikat, protože se stydí. Takže na všech akcích nebo i před babickami apod jen zaryte mlčí a kouká do země. Takže bych byla v klidu - určitě nebude jediný, kdo nebude vytvářet kulturní zážitek :mrgreen:

Nebo tak. Umí to, ale neřekne to.

Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 22.11.18 14:32
@pedigka píše:
Dítě to neřeší. Plácne, co mu zrovna přijde na mysl :mrgreen: . Jde mu o balíček, tak prostě něco řekne a sbohem šáteček :mrgreen: .

Asi tak, hlavně ať už s těmi básněmi dáme pokoj :mrgreen:

Jitule L.
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 22.11.18 14:36

Já mám tříleťáka a taky bída s nouzí. On ty texty umí, takové ty základní jsme ho učili už doma, než šel do školky. Ale když to po něm chci (bez ohledu na to, jestli má nebo nemá další publikum), tak si vymýšlí. Obsahově mi třeba i řekne, co té písničce je, ale ne tak, jak to má být. Třeba Pec nám spadla, kdopak nám jí postaví. Zavoláme dědu, ten má kladivo a bací do toho.. A pak přihodí sloku dvě alá lidová tvořivost.. :zed: :lol: Ale několikrát, jsem si všimla, že si třeba při kreslení nebo hraní zpíval a jel to správně. Takže nás má taky na háku. :nevim: :lol: Zatím to moc nehrotím. Jsem zvědavá, co předvede na první besídce před vánocema. Ale paní učitelka říkala, že ve školce v pohodě, tak budu doufat.. :)

Lychee13
Závislačka 3092 příspěvků 22.11.18 15:01
@Tichošlápek píše:
Můj se zase naučí bez problému, jenze pak to nechce nikde rikat, protože se stydí. Takže na všech akcích nebo i před babickami apod jen zaryte mlčí a kouká do země. Takže bych byla v klidu - určitě nebude jediný, kdo nebude vytvářet kulturní zážitek :mrgreen:

Tak syn tu blbost ještě přednese pořádně nahlas. :mrgreen: Takže teď o víkendu si sebevědomě stoupl před babičku a začal koledu „Půjdem spolu do bedle!“ :zed: Jsem myslela,že ho zakousnu. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 15:02

Napadá mě spojit mu tu basnicku s pohybem nebo naucit podle obrazku? Treba by ho to vice bavilo, nebo koledy pouštět a zpívat si doma, on je oposloucha a zapamatuje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >