Píše zrcadlově

4006
21.11.18 12:01

Píše zrcadlově

Zdravím,
mám pětiletou dceru která už rok píše písmenka, čísla a své jméno občas zrcadlově. Ví jak to má vypadat správně ale preferuje tohleto zrcadlové písmo. Setkal jste se někdo s tím? pediatrička se na můj dotaz jen pousmála. Právě že i ty písmena píše z prava do leva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

4898
21.11.18 12:02

normální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
21.11.18 12:04

taky si myslím, že to je normální. Taky mám pětiletou dceru a umí se podepsat a napsat pár čísel a písmen. A píše jak jí to zrovna napadne, takže občas dobře, občas zprava doleva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6780
21.11.18 12:05

@lampicka11
Je to ještě nedozrálé vnímání, ale na 5 let dobré.

Časem - věkem mozek dozraje, aby nejen poznal tvar, ale byl schopen ho reprodukovat úplně správně.
Není to nic výjimečného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
21.11.18 12:07

Nám vysvětlovala učitelka ve školce, že ta zrcadlovost je znakem školní nezralosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4006
21.11.18 12:10

Ono ji baví kreslit a jak říkám…už to dělá rok. :think: v červenci ji bude 6. Je velmi šikovná i s počtama.. ale ve školce moc nevydrží cíleně dělat jednu věc tak prý mám počkat do jara zda se „zklidní“ a bude jako predskolacka cílevědomě dělat úkoly … Ona prostě řekne že ji to nebaví nebo že to dělat už nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 12:11

Syn tak taky občas psal v předškoláku. Teď je v první třídě a už to někam střihne jen nárazově (třeba včera otočená trojka asi po třech týdnech normálního psaní).
A některá písmena píše správně tvarem, ale obráceným způsobem - třeba P píše odspodu :roll:.
Nikdo, včetně tř. uč. se nad tím nepozastavil. Že je to normální a vymizí to postupně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26564
21.11.18 12:13

To snad dělá každé dítě, ne? :think:
Možná kromě nějakých géniů a nebo VFA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
21.11.18 12:14

Je to normální. Mám velmi chytrého synka, nyní šestiletého v první třídě a i když psal a četl od 4 let, nějaké písmenko mu uteklo ještě v předškolním věku. S nástupem psacího písma se vše vyřešilo, tam nejde psát obráceně :mrgreen: Potvrdily mi to i učitelky v MŠ a grafomotorička (s tou jsem řešila špatný úchop).

Mimochodem, jak byl syn popředu, hodně jsem pátrala po tom, jak k němu přistupovat a obvykle převládal názor hned mu chyby opravovat. Takže jsme spolu hodně hráli na školu, třeba jsem mu napsala text a on měl najít písmenka, která jsou špatně (právě třeba zrcadlově, nebo M se čtyřmi nožičkami). U textu tvé dcery mi přijde, že prostě přepne na tem obrácený systém, protože má všechna písmenka otočená. Zkus jí na to upozornit hned, jak začne psát a stále opakuj, že píše se zleva doprava ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 12:20

nevadi to… dcera tak psala i ve druhe tride. nekdy. napsala treba cely radek cisla 7 a pak nektere obracene… ani si to neuvedomila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15351
21.11.18 12:32

@lampicka11 je to normální, ve škole se to srovná. Dcera takto psala taky, syn taky tak občas píše. Já jsem je tedy na to upozornila, jak na to, že se píše zleva do prava, tak i na ty písmenka.

Jo a já píši občas i psacím obráceně, ale to většinou jen když píši levou rukou. Musím si dávat hodně pozor a hodně se soustředit, abych některé písmena napsala tou levou rukou správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
21.11.18 13:52
@Mar__tanka1983 píše:
Syn tak taky občas psal v předškoláku. Teď je v první třídě a už to někam střihne jen nárazově (třeba včera otočená trojka asi po třech týdnech normálního psaní).
A některá písmena píše správně tvarem, ale obráceným způsobem - třeba P píše odspodu :roll:.
Nikdo, včetně tř. uč. se nad tím nepozastavil. Že je to normální a vymizí to postupně.

Mám to naprosto přesně s dcerou, taky prvňáčkem. Pro změnu občas udělá opačně jedničku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.18 14:39

Dcera se taky takto podepisuje a všimla jsem si ve školce na vystavených výkresech, že to dělá hodně dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama