Batole-a už to nedávám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kackakaka
Nováček 5 příspěvků 01.11.14 20:30
Batole-a už to nedávám

Ahoj všem nerýpavým zkušenějším maminkám. Jdu si ze zoufalství pro pár rad. Mám syna 30měsíců. Odmítá mi ovoce a zeleninu..holky věřte mám za sebou všechny formy šťáv, kaší, schovávání kousku okurky pod salám, pyré a přimíchávání do oblíbených jídel-frajírek to prostě nesní, v lepším případě vypreparuje a vypadne z něj mrkev tak malá jak í mixer na nejdrobnější sekání zvládl. O ovoci nemluvím vůbec-nechce nic. Já vím že mu to nutit nemohu ale z čeho bude brát vitamíny? Další problém mám s tím že od 6.týdne jsme ho dali do pokojíčku kde spinkal sám-byl příkladné dítě celé okolí šokovaně nevěřilo že i v roce jsem ho odnesla do postýlky a on si tam sám usnul. Nyní jsme přestěhovaní do nového menšího bytu kde má svou postel v jedné části naší ložnice, při usínání musí být u nás v posteli a vyžaduje mě i muže-to je velmi náročné zvlášť když to prostě někdy nejde…prozatím jsme se vždy podřídili páč jeho amoky a mlácení o zem pokud to tak není se fakt nedají zvládnout
Prosím holky co mi můžete poradit budu Vám velmi vděčná

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 01.11.14 20:37

Vitaminy kup. Mala ji tak jedno jablko tydne a je to fakt uspech. Davam cucaci vitaminy a cisty vitamin c do piti. A spi v me posteli, tak to neporadim :mrgreen:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 01.11.14 20:40

Ovoce a zeleninu neres. Dcera do dneska neji ovoce vyjimecne janlko a onehda pul ku bananu. Zeleninu tedy ji.Ji okurek papriku ale taky syrovou zacla jist az ve skolce

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 01.11.14 20:45

Můj zeleninu a ovoce odmítá doteď (3,5 roku) - přitom, když byl malý tak to jedl, okolo druhého roku nastala změna a nejedl téměř nic, tak mu místo toho dávám na doporučení známých i doktorky Imunoglukan. Momentálně přemýšlím, jestli nezkusím Marťánky nebo Vibovit.
Ve školce se nečekaně rozjedl - to, co doma odmítá, tam jí (krupičková kaše, maso, všechny polévky, pomazánky, kompoty) - ale doma, ať se snažíme s manželem jakkoliv, to prostě nesní. I když včera jsem mu propašovala do bramborové kaše kousky lososa a v pohodě :-D
Určitě se to časem zlepší! Nevěš hlavu!!!
A když ho uspíte u vás v posteli a pak ho přenesete do jeho postýlky? Asi touží po kontaktu s vámi. Nevím, my doteď uspáváme stylem, že manžel nebo já u něho ležíme, dokud neusne a pak teprve odcházíme. Kolikrát ale v noci přijde k nám, nevyhazujeme ho. Užívej si kontaktu, dokud to jde, jednou nás už potřebovat nebudou a uvidíš, jak ti to bude chybět :) Razíme heslo, že v 16ti už s námi spát nebude :-D :-D

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 01.11.14 20:47

@kackakaka k jídlu: chapu te, málo děti ji ovoce a ještě méně zeleninu. Zkoušela si vařenou jako přílohu k masu? Nebo mu dat k svacine nakrájené a oloupané jablko, je sladké mělo by chutnat, a když to nebude chtit, tak nic jiného nedávat, až večeři. Vydrz, půjde to:-))) a ke spaní:moje dítě spi od 8 měsíců samo, usne do pár minut ve svém pokoji. Nyní, dva roky a kus, nás vyžaduje, nemusim nic dělat, jen být u ni než usne. Chapu to tak, že ma nové vjemy, sny, a prostě se možná bojí. Naštěstí reknu pohádku, pak u ni sedim a usne. Zkus to… Jednou bude zase usinat sám. :-)))

MartinaIrena
Extra třída :D 10689 příspěvků 01.11.14 20:57

Já bych taky zkusila vařenou zeleninu a ovoce. Dle nějakých výzkumů obsahuje čerstvé ovoce a zelenina pro děti nestravitelné části, prý i ovoce krásné napohled může obsahovat zárodky hnilobných bakterií. Takže proto se dětem dávají sterilované příkrmy. A ovocnou skleničku Ti sní?

terien
Extra třída :D 10307 příspěvků 01.11.14 20:58

Kup vitamíny Vibovit, jsou pro děti, co nechtějí ovoce a zeleninu a nestresuj se. K usínání - myslím, že je to spíš takový období, naše to má taky. Já jí teda neustoupila, ale je fakt, že takovýhle záchvaty nemívá. Co zkusit novou hračku do postýlky, číst pohádku,… Pokud vás u usínání potřebuje tak bych mu to nebrala, ale omezila bych to na jednoho rodiče. Hlavní problém bych ale viděla v tom, že spí s vámi v jedné místnosti. Kdybych nastěhovala dceru k nám do ložnice, tak bychom měli to samé v bledě modrém.

atominnka
Generální žvanilka 22016 příspěvků 01.11.14 21:04

@kackakaka ovoce a zekleninu neřeš, mám to samé. Dceři jsou 4 a taky to nejí,,, v létě začala jíst trochu papriku a okurek, ve školce teda ovoce a zeleninu jí, ale to jsou poslední 2měsíce. Kup vitamíny.
Vařenou zeleninu trochu sní, ovocné přesnídávky ani za Boha.
se spaním neporadím, malá dlouho spala aklespoň část noci s námi, někdys přijde i ted

Lennia
Závislačka 3046 příspěvků 01.11.14 21:06

@kackakaka Jakékoliv ovoce mi prcek zbaští, když mu to rozmixuju a zamrazím do nanukové formy. Sice teď na podzim to není moc vhodné, ale v létě jsem tak do něj dostala hodně ovoce a třeba i jogurt a tak :palec:

pannda
Kelišová 6827 příspěvků 33 inzerátů 01.11.14 21:09

Ať žije chemie!!! Marťánky a ani Vibovit dítěti nekupuju, některé vitamínové preparáty pro děti obsahují chemická umělá sladidla…Nevím jak Vibovit nebo Martani..
Prostě když ted nechce zeleninu ani ovoce, tak mu ji nedávej nějaký čas, to že mu to podstrojuješ a nutíš, tak tím tuplem odmítá. Po čase to zase zkus..Ale někdy až přebytečné vitamíny a minerály (niacin, biotin, kys. pantothenová) apod.ve formě cucavých bonbonů nejsou potřeba..
Mě osobně dítě jí vše, takže na zimu doplňuji imunitu jen Iskialem a úspěch už třetí rok

Příspěvek upraven 01.11.14 v 21:14

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 01.11.14 21:11

Zkus to moc neřešit. u nás už hodně let žádný zzdravý dítě na nedostatečnou výživu neumřelo :hug: jinak ze zeleniny, nejí fakt žádnou? moji kluci třeba milují kukuřici z konzervy, to mi snědí napůl tu velkou konzervu, a ještě chtějí přidat.

u763
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 01.11.14 21:12

Spani v jedne mistnosti by u nas byl taky problem, kdyz je dcerka od narozeni zvykla na svuj klid ve svem pokojicku. Vazne by neslo dat postylku jinam? No a ja nejim ovoce a zeleninu, krome varene, cely zivot, proste mi to nechutna a nenatlacim to do sebe a jsem zdrava, mela jsem asi 3× rymu…

Příspěvek upraven 01.11.14 v 21:14

pet01
Závislačka 4433 příspěvků 01.11.14 21:13

Se zeleninou bojujem taky, nas starsi (2r7m) sni max papriku nebo mrkev. Jinak se spanim byl zlatej od malicka, polozili jsme, zhasli, odesli, az nedavno zacal chtit abysme si s nim lehli, tak chodime s manzelem podle toho kdo muze, nijak to neresim, usne behem chvile a odchazime.. do puberty ho to prejde :-)

MartinaIrena
Extra třída :D 10689 příspěvků 01.11.14 21:15

@Lennia Ha ha, vtipné. Zajímavý nápad.
@kackakaka Jinak, jak říkají holky, nestresuj se. Stejně, do tří let by měly tvořit základ dětské stravy mléčná výrobky. To ostatní je méně důležité.

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 01.11.14 21:16

@pannda hm, fakt dobrý rady od člověka, kterýmu dítě jí všechno.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >