Batole a zadržování stolice

82
16.4.10 14:09

Batole a zadržování stolice

Mám s malým takový problém, už cca tři týdny je bez plen, naučil se čůrat na záchod prakticky ze dne na den a je suchý i v noci. Ovšem máme velký problém s kakáním, prvních 14 dní kakal nevědomky do slipů, podotýkám, že jsem mu nikdy nenadávala jen jsem vysvětlovala, že musí na záchod. Teď si to ale asi začal uvědomovat a jak má jít kakat začne přešlapovat a zadržovat a na záchod nejde ani za nic, jak ho tam posadím tak slejzá pryč. Nevím jak na něj, vidím jak je chudáček úplně zpocený a vynervovaný, ale nic na něj nezbírá. Když ho držím, tak se za mě zapře a sleze dolů. Jediné co mi zbylo je posadit ho na redkuci a jít za dveře nebo stát u něj, jelikož neumí sám slézt tak 30s ječí a tím se samozřejmě vykaká. Jenže tahle metoda je mi proti srsti, bojím se aby se pak nebál ještě víc než teď. Když je po akci tak je celý vysmátý a u hovínka by stál i celý den. Nevím v čem je problém, stalo se vám to s dětmi taky, nemáte nějaký tip jak na něj? Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

890
16.4.10 16:18

ahoj Luciko.
Mně se to děje s dcerou neustále.Ona ještě ani na nočník nechodí a má tento problém už,co se narodila.Musela jsem jí dokonce podávat Lactulozu,aby měla tu stolici měkčí.Nicméně sice kaká pravidelně,ale vždy to obrečí a to brutálně.Buď jí musím držet nožičky nahoře a nebo tak,aby to nezadržovala.Ona to zadržuje umyslně.Myslím si,že je to tím,že ji to jednou asi bolelo a od tý doby se bojí..jinak nevím.Dceři je 14měsíců.Včera,když to na ni zase šlo,tak jsem ji honem dala na nočník,hrozně se bránila a brečela,ale nakonec se vykakala…Má sestra to měla to samé u obou z dcer a nezbývalo jí,než čekat,až se to samo upraví,respektive,až z toho vyrostly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3032
16.4.10 17:15

Ahoj, já měla s dcerou to samé. Čůrat na nočník, to šlo hned. Ale kakat ani náhodou. Ječela, šponovala se a zadržovala to.Ptala jsem se i doktorky, a ta říka ať jí dám čípek. Jak 5 dní nekakala, dostala čípek, byl řev jak hrom ale šlo to. To trvalo tak 4 měsíce, a pak to samo o sobě vymizelo. Jednou se vykakala do nočníku úplně sama a bez mé asistence, přišla se pochlubit jaké má pěkné hovínko a od té doby kadí bez problému. Chtělo to čas, a netlačit na ni. Ona na to přišla nakonec sama, sice to trvalo déle ale zvládla to :lol: neboj ten tvůj šikula taky na to příjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
16.4.10 18:06
Leryna píše:
ahoj Luciko.
Mně se to děje s dcerou neustále.Ona ještě ani na nočník nechodí a má tento problém už,co se narodila.Musela jsem jí dokonce podávat Lactulozu,aby měla tu stolici měkčí.Nicméně sice kaká pravidelně,ale vždy to obrečí a to brutálně.Buď jí musím držet nožičky nahoře a nebo tak,aby to nezadržovala.Ona to zadržuje umyslně.Myslím si,že je to tím,že ji to jednou asi bolelo a od tý doby se bojí..jinak nevím.Dceři je 14měsíců.Včera,když to na ni zase šlo,tak jsem ji honem dala na nočník,hrozně se bránila a brečela,ale nakonec se vykakala…Má sestra to měla to samé u obou z dcer a nezbývalo jí,než čekat,až se to samo upraví,respektive,až z toho vyrostly…

prosim Te-KDY Z TOHO TY DETI VYROSTLY?!

U Aji to trva taktez od narozeni a s prestavkama-a s malyma obmenama,kdy je to lepsi a pak zas horsi-to trva doted :think: :think: :think: Byla i hospitalizovana ,tam vse funkcni,pry to prejde s vekem…
Tak mne zajima,KDY TO BUDE. :roll:

DIKY

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GABČA 83
8.7.12 22:47

M

Zdravím i my s dcerkou poslední měsíc prožíváme podobné útrapy. začalo to ani nevím jak. je jí 27 měsíců, přesně na dvou letech jsem rěkla dost plenkám a začaly jsme se učit na nočník. trvalo to celý měsíc než na něj začala sama chodit, ale bobek vědšinou udělala jen do prádla. tak jsem se jí to snažila vysvětlit, že i ten se dělá do nočníku. od té doby křečovitě zadržuje kakání. vydrží to dělat tak dlouho dokud si z toho nepřivodí zácpu a pak už je to jak začarovaný kruh. naposledy po 10dnech bez stolice pláč a řev, dopstala tedy to co kdo poradil, laktobacilky, od paní dr náké kapky, kompot, ale i když jí kakání lezlo přez stažené půlky nevykakala se. pak jsem tedy už musela dát čípek-ten pomohl, jednoduše to už neudržela, ale ten je pro dospěláky a i když jí dávám jen půlku stejně se bojím a hlavně to není žádné řešení…už nevím asi se z toho všichni zblázníme, protože s ní nemůžu už pomalu nikam jít, protože je věčně připokakaná a tak zadržuje, že neudělá ani krok. s plenou je to stejné…

• Nahlásit
  • Citovat
Bageta
13.11.12 20:28

stolice

Děvčata porad-te mi jak častá má být stolice u 16.měsíčního batolete, musí se vyprazdnovat každý den?

• Nahlásit
  • Citovat
39
2.12.12 13:41

Ahoj. Můžu se zeptat, zda už jste s tímto problémem v pohodě? Máme rok a jsme se stejnými problémy. Myslím že to zadržuje úmyslně, ačkoliv mi příjde divné, že už to v roce dokáže. Lactulozu dáváme, ale už dokáže zadržet stolici i měkkou. Dokonce i po čípku to zadrží. Můžu Vás tedy poprosit o radu čím se to zlomilo? Doufám, že se Vám to teda zlomilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama