Batole, miminko a štěně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5206
30.6.22 10:30

Batole, miminko a štěně?

Mám 2 děti (2,5 roku a 9 měsíců) a měli jsme stařičkého ne úplně malého psa, který bohužel před pár dny zemřel. Manžel by chtěl dalšího, ale já si tím nejsem jistá. Máme sice domek s menší zahrádkou, ale přece jen 2 malé děti (mladší se v noci ještě kojí) a do toho ještě štěně, chlap věčně na služebce.. Trochu si říkám, jestli bych se nezbláznila, ještě k tomu všemu denně pár hodin pracuji z domu. Na jednu stranu je to takové divné, když tu hafan není, po 15 letech co jsem ho měla je to dost nezvyk. Na druhou stranu je to bez psa jednodušší. Když někam chceme jet, nebudeme muset řešit hlídání, atd.. Tak se to ve mě tak pere. Zatím je to čerstvé, pejsek umřel teprve před pár dny. Kdybychom pořizovali psal, tak asi zlatého retrievera (ale to už je poměrně velký pes) nebo mi by se líbila border kolie, ale zas si říkám, jestli by netrpěla nedostatkem pohybu a programu. Obvykle chodíme denně na hodinovou procházku s kočárkem a před dětmi jsme rádi i jezdili na hory, teď jsme teda dlouho nebyli nikde jinde než na chatě, kam pes nesmí (tchyně má alergii). Pořídili jste si někdo štěně k takhle malým dětem?

Příspěvek upraven 30.06.22 v 10:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.6.22 10:36

Já bych na tvém místě do toho asi nešla. Samozřejmě že je to krásné mít pejska je to parťák společník atd ale je to prostě starost navíc ať se na to dívá člověk jakkoli. Přeci jenom bez toho psa je člověk s dvěmi dětmi takový nějaký mobilnější můžeš jít i tam kam se se psem nesmí atd :think: snad se tu do mě pejskařky fanatičky za tuhle radu moc nepustí. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
30.6.22 10:38

Řešila jsem to stejné, akorát jsme v bytě a chtěli bychom buldočka nebo mopse, ale určitě počkáme, až budou děti starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
30.6.22 10:39

Využijte nějaké doby bez psa a určitě hnedka nechoďte do dalšího. Vy máte starostí až nad hlavu a chlap evidentně taky nebude mít čas s ním chodit na cvičák apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
30.6.22 10:40
@Eeeveee píše: Řešila jsem to stejné, akorát jsme v bytě a chtěli bychom buldočka nebo mopse, ale určitě počkáme, až budou děti starší.

Tyhle plemena veterináři přímo milují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
30.6.22 10:41

Do stenete bych s tak malyma detma urcite nesla, ty uz jsi asi zapomnela, co to obnasi, to neni „zase pes“, kde resis venceni a zavazek, ale male torpedo, ktere neda chvili pokoj. Starsiho pejska mozna, ale ne dalsi dite, to te za chvili jebne. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21723
30.6.22 10:44

Hele já bych počkala se štěnětem až bude starší ve školce, takže budeš mít na výchovu štěněte víc času.

Ona péče o štěně je dost náročnější, než o vychovaného dospělého psa, žejo.

Nebo teda si vezměte z útulku nějakého dostatečně dospělého, hodného, klidnějšího psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20798
30.6.22 10:47

Stene znamena cca rok az rok a pul pomerne intenzivni prace, nez se z nej stane jakz takz normalni dospelak.
Zapomina se na to.
A s detmi tomu nikdy nedas tolik, jako driv.
To musis zvazit sama.
A borderu fakt neeee.

A kdyz uz vetsiho psa, vybirala bych neco, co bude hlidat. Nevim jak u vas, ale tady uz se slusne vybiraji zahrady. To byl treba pro me osobne velky duvod „pro psa“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55983
30.6.22 10:52

@Saidy nešla bych do toho. bude to asi pro tebe náročné :? manžel často pryč a až mladší dítě začne běhat a do toho štěně, které potřebuje taky dost péče tak fakt ne. A u většího psa ještě výcvik a co děti? Borderku chceš proč, máte ovce? Dala bych tomu min 2 roky klid ;) @Eeeveee buldočci jsou super, bohužel dost nemocní :? Dcera říká o naší že je to takové batole :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
30.6.22 10:55

@Lucie_Sx proč borderku ne? On i ten předchozí pes byl hlídač na baterky. Za plotem štěkal, ale jak někdo otevřel branku, nechal by se hladit do úplného vyhlazení :) Nemusí to být nutně velký pes, ale z těch nmenších jich není moc co se hodí k dětem a zároveň by se mi líbili (a nepodlezli pod plotem)

Příspěvek upraven 30.06.22 v 10:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206
30.6.22 10:56

@Markéta80 ovce nemáme, jenom se mi vždycky hrozně líbili :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
30.6.22 10:57

Neporizujte, dejte tomu cas, aspon az deti budou ve skolce. Stene je jako mimino, potrebuje pozornost a hlavne vycvik, socializaci. Vycviku se clovek musi venovat kazdy den, a dle popsane situace by to bylo dost slozite, unavne. Clovek je po celem dni s detmi rad ze usnou, a pak by ses venovala jeste psovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
30.6.22 10:58

Borderku bych nevolila, když by na ní nebylo tolik času. Potřebuje zabavit a chodit na procházky, je to velice inteligentní pes.
Volala bych pokud většího, tak zlatého retrívra nebo labradora. Oba vhodné k dětem a na barák. Nebo menší plemeno, pokud psa nepotřebujete na dvorek. My máme v bytě shih-tzu je to naše chlupaté dítě :srdce: ale je nesamostatný a trpí slabou formou “ADHD a autismu” :mrgreen:. Buldočka bych nevolila, všechny co znám, tak jsou to neřízené střely a jak tu již zaznělo, bývají často nemocní - páteř, dýchaní, atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
30.6.22 11:04

@Saidy borderu fakt ne, potrebuje zabavit jak fyzicky, tak predevsim mentalne. K malym detem se podle me moc nehodi. Retrivr je dobra volba-rodinny pes, neutocny, deti miluje, nepotrebuje nadmiru pohybu, jen teda moc nehlida :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
30.6.22 11:08

Ne, nebudeš mít cas pořádně ani na děti, ani na psa-na jeho systematickou výchovu, bude z něj nerizena obtěžující strela; a navic ten 2,5lety mu může v nesTrezenem okamžiku i ublížit.

Počkala bych minimálně pár let, než mimina a batolata dorostu a neberou alespoň trochu rozum. A kor když chlapa máš furt v cudu.

Příspěvek upraven 30.06.22 v 11:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat