Batole říká “neboj se”

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sneezy
Stálice 86 příspěvků 22.11.17 13:00
Batole - “neboj se”

Ahoj holky, setkaly jste se u batolete nekdy s tim, ze by používalo výraz “neboj se”? Dceři budou v prosinci dva roky a teď posledni dobou, když ji něco překvapí nebo cítí nejistotu (když nějaké deti třeba dovádí apod) začne říkat neboj se..

Přečtěte si článek: Dítě 2 roky: Už má svoji hlavu

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 22.11.17 13:02

To je normální, stejně jako když batole něco chce řekne „na“.

trybitka
Závislačka 3157 příspěvků 22.11.17 13:05

Mě na to nepříjde nic divného. Syn měl teď dva roky a když ně třeba v televizi nějaká příšerka, tak říká bojím se.

Kiara28
Závislačka 4583 příspěvků 22.11.17 13:16

Znam to od jedne hodne chytre holcicky. Mame velkyho psa, a kdyz k nam sla, uklidnovala se stejnymi slovami. Je to normalny i kdyz ne uplne bezny. Moje ani jedno dite to nerikalo. Ani nemluvilo o sobe ve treti osobe, od mala rikali ja a ne sve jmeno :)

Příspěvek upraven 22.11.17 v 13:16

Tichošlápek
Echt Kelišová 9110 příspěvků 22.11.17 13:16

Syn to říká mně. Nebooj mami :mrgreen: většinou když se s bratrem pokouší navzájem zmrzacit ci spoji síly a demolují byt. Sám sobě ale ne, to spíše jede - ja asi bojim (zřejmě si nechává rezervu az to bude fakt špatné a pak vypustí to asi)
Edit teď mne napadlo, ze ve výškách na houpačce si říká: Ja bojim ne. Tak to je podobne

Příspěvek upraven 22.11.17 v 13:18

Litta
Extra třída :D 13321 příspěvků 22.11.17 13:16

@Sneezy Když se bojí a říkáš mu „neboj se“, tak když se pak bojí, samo řekne „neboj se“. Nevidím na tom nic překvapivého.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 22.11.17 13:20

@Litta tak tak, má to prostě naučené, jako „ham“ je na jídlo, jako „na“ je na dej mi, jako se prťatům často motá prosím a děkuji. Prostě říká to, co slýchá od maminky v dané situaci ;) a samo sebe uklidňuje ;)

Ornwen
Závislačka 4039 příspěvků 1 inzerát 22.11.17 13:53

Náš je trochu starší a říká to bráchovi vždycky, když malej brečí :*

sara1000
Kelišová 5529 příspěvků 2 inzeráty 22.11.17 14:01

Ma dcera 16 mesicu zrovna par sdi zpatky zacala pouzivat cilene slovo bojim.Vzdy se chytne za usi, jakoby si je zacpava a rika bojim.
Takze si myslim, ze je to normalni.

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 22.11.17 14:45

Jj „neboj se“= „bojím se“ máme naprosto standartně. Kdykoli jí něco vylekalo, přiběhla, tak jsem jí řekla neboj se. A ona to ještě neumí převrátit. Vlastně všechny slova používá ve tvaru jakém je používám já. Takže i třeba prosím, děkuji používala naopak. Já teda nemám úplně standartní dítě, šak víš. Ale myslím, že je to běžná vývojová fáze řeči. Později pak děti pochopí a začnou používat slova ve správném tvaru. Stejně říká dcera chceš=chci apod.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 22.11.17 16:41

Normálka ne?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama