Reklama

Batole říká “neboj se”

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sneezy
Kecalka 108 příspěvků 22.11.17 13:00
Batole - “neboj se”

Ahoj holky, setkaly jste se u batolete nekdy s tim, ze by používalo výraz “neboj se”? Dceři budou v prosinci dva roky a teď posledni dobou, když ji něco překvapí nebo cítí nejistotu (když nějaké deti třeba dovádí apod) začne říkat neboj se..

Přečtěte si článek: Dítě 2 roky: Už má svoji hlavu

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 3094 příspěvků 22.11.17 13:02

To je normální, stejně jako když batole něco chce řekne „na“.

trybitka
Závislačka 3163 příspěvků 22.11.17 13:05

Mě na to nepříjde nic divného. Syn měl teď dva roky a když ně třeba v televizi nějaká příšerka, tak říká bojím se.

Kiara28
Závislačka 4583 příspěvků 22.11.17 13:16

Znam to od jedne hodne chytre holcicky. Mame velkyho psa, a kdyz k nam sla, uklidnovala se stejnymi slovami. Je to normalny i kdyz ne uplne bezny. Moje ani jedno dite to nerikalo. Ani nemluvilo o sobe ve treti osobe, od mala rikali ja a ne sve jmeno :)

Příspěvek upraven 22.11.17 v 13:16

Tichošlápek
Extra třída :D 10081 příspěvků 22.11.17 13:16

Syn to říká mně. Nebooj mami :mrgreen: většinou když se s bratrem pokouší navzájem zmrzacit ci spoji síly a demolují byt. Sám sobě ale ne, to spíše jede - ja asi bojim (zřejmě si nechává rezervu az to bude fakt špatné a pak vypustí to asi)
Edit teď mne napadlo, ze ve výškách na houpačce si říká: Ja bojim ne. Tak to je podobne

Příspěvek upraven 22.11.17 v 13:18

Litta
Extra třída :D 13431 příspěvků 22.11.17 13:16

@Sneezy Když se bojí a říkáš mu „neboj se“, tak když se pak bojí, samo řekne „neboj se“. Nevidím na tom nic překvapivého.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 22.11.17 13:20

@Litta tak tak, má to prostě naučené, jako „ham“ je na jídlo, jako „na“ je na dej mi, jako se prťatům často motá prosím a děkuji. Prostě říká to, co slýchá od maminky v dané situaci ;) a samo sebe uklidňuje ;)

Ornwen
Závislačka 4366 příspěvků 22.11.17 13:53

Náš je trochu starší a říká to bráchovi vždycky, když malej brečí :*

sara1000
Kelišová 5549 příspěvků 1 inzerát 22.11.17 14:01

Ma dcera 16 mesicu zrovna par sdi zpatky zacala pouzivat cilene slovo bojim.Vzdy se chytne za usi, jakoby si je zacpava a rika bojim.
Takze si myslim, ze je to normalni.

Ivka87
Kecalka 154 příspěvků 22.11.17 14:45

Jj „neboj se“= „bojím se“ máme naprosto standartně. Kdykoli jí něco vylekalo, přiběhla, tak jsem jí řekla neboj se. A ona to ještě neumí převrátit. Vlastně všechny slova používá ve tvaru jakém je používám já. Takže i třeba prosím, děkuji používala naopak. Já teda nemám úplně standartní dítě, šak víš. Ale myslím, že je to běžná vývojová fáze řeči. Později pak děti pochopí a začnou používat slova ve správném tvaru. Stejně říká dcera chceš=chci apod.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 22.11.17 16:41

Normálka ne?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >