Batole nechce do kočárku

22.9.19 23:31

Batole nechce do kočárku

Milé maminky, vím že podobné téma tu sice je, ale znovu oživuji… Dcera rok a půl vydrží ve sporťáku pár minut, jinak chce chodit, to ji taky vydrží chvíli… Takže se po mně sape jakože „maminko nosit“ :think: moje záda to už nezvládají, psychika taky ne. Když jsme na vesnici na chalupě tak ať si chodí, není tam moc aut, ale žijeme v Praze, takže se denně děsím že mi vlitne pod tramvaj nebo auto. Ksiry i petibodove vázání je na prd, umí se vyvleknout, už mi párkrát malem vypadla zespod pultíku Valca, je hrozně vychytralá :( zkouším ji v kočárku umlčet krupkami, rohlikem, ale je to fakt na pár minut, takže cesty Prahou jsou pro mě dost tíživa situace, nikdo nechce poslouchat v MHD řvoucí batole… budu ráda za jakoukoli radu… Děkuji
:mavam:

Příspěvek upraven 23.09.19 v 13:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2727
22.9.19 23:39

@Doubravka87 jestli je takhle dobře komunikativní, tak bych prostě vysvětlovala :nevim: mám stejně starého syna, který taky mluví, a když ho to chytne, tak prostě vysvetluju, proč ho nemůžu nosit, a jestli chce „nahoru“, tak ale do kočárku. Než jsme to natrenovali, chodili jsme prostě v okolí baráku, kde není takový provoz. Teď už ví, které úseky musí do kočáru, které může tapat nebo brázdit na motorce, nebo že před přechodem se musí zastavit. Trvalo jen asi týden, než si zvykl. Držím palce, ať se podaří to vykomunikovat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
22.9.19 23:41

A co zkudit ergonomicke nositko nebo satek na noseni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.9.19 23:49
@JR85 píše:
A co zkudit ergonomicke nositko nebo satek na noseni?

Ani jedno nepomohlo, chce být svobodná v pohybu takže jsem mela šátek i nositko a oboje jsem prodala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4765
23.9.19 01:04

@Doubravka87 Zkuste šátek nebo nosítko na záda. Mám teď 14 měsíční holku a už se snaží chodit, ale zatím to je tak, že na sebemenší nerovnosti jí přemůže gravitace takže chodí jenom z kopce nebo neomylně zamíří k místu kde si může ublížit (silnice, výkop, schody,…). Ve sporťáku vydrží jenom v novém prostředí nebo když je hodně ospalá (u ní je to novinka, už měsíc zvládá spát v kočárku aniž by to rozhodilo noční spaní) takže nosím na zádech, tam má rozhled, kontakt se mnou a je spokojená. Syna jsem takhle nosila do cca 2,5 let (16kg), pak už to nešlo protože mě šátek tlačil na břicho (byla jsem těhotná), manžel ho občas do šátku na záda ještě teď a to mu jsou 4 a má 18kg.
Edit: Na zádech v šátku mi oba snesou jenom tibetský batoh což je takový hodně rychloúvaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1562
23.9.19 04:52

A co takovy ten batuzek s voditkem? Dat ji to na zada a mit ji pod kontrolou, jak daleko od tebe pujde, a zaroven bude mit pocit ze ma vic volnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13011
23.9.19 05:28

Zažila jsem to v různých stupních u všech dětí, nejhorší byla nejstarší dcera, ta neposeděla na vteřinu. Řešila jsem to tím, že jsem ji vždy kus cesty pustila, což bylo tedy o nervy, ale nedalo se jinak a když se trochu unavila, tak jsem ji na nějakou zajímavou věc utáhla do kočárku, aspoň na chvíli.
V tom nejhorším období jsme chodily jen 400 metrů do obchodu, sice žijeme v Praze, ale naštěstí do nákupního centra dojdeme po terase, kde nic nejezdí. Delší cesty bylo možné absolvovat pouze když usnula. MHD u nás byl problém i 1-2 zastávky tramvají, takže jsem se tomu vyhýbala jak to jen šlo. Když jsem se potřebovala někam dostat, tak jsem to plánovala na polední spaní, kdy vytuhla v kočárku a mohla jsem i někam dojít.
U nás u větších dětí nosítko taky neprošlo, ani na záda, jim nešlo o to koukat, ale volně pobíhat a zkoušet, kolik matka vydrží :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2080
23.9.19 06:36

Trenovat chuzi, aby vydrzela delsi interval. Na prochazku kolem bloku, nekam do parciku, vzdyt nikam jinam litat nemusite, kdyz to ted nejde. Nakup ti privezou. I lekarnu a drogerku. Az to prejde za tyden, dva tak zas muzete nekam poradne ven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28809
23.9.19 06:37

Pouzivala jsem ksiry pri prvních prochazkach. Vetsina dětí mi chodí od 10 měsíců. Mám více dětí, tak jsem to taky zazila v různých stupních a vlnách. Ale upřímně jsem se s nimi v tomto směru moc neparala. Starší deti mají krouzky, chodíme pesky, auto nepoužívám. Bylo potreba odvést nebo vyzvednout do školky, prvnaka..Jak sel cas.. Nejsem v situaci, kdy bych se s nimi mohla prdelit jen na hřišti za barakem nebo jít půl dne z parku domů. To pouze dávno se dvěma nejstarsimi detmi, nez nastoupily do školky a skoly. Moje zkušenost je taková, že když se musí, tak i u těch tvrdohlavejsich to jde poměrně v klidu, bez řevu a násilí. Důležitá je ta rozhodnost. Tyto problémy si matky dělají samy. U nás, když je potreba se někam rychle dopravit, tak batole sedá do kočárku a jedeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17084
23.9.19 06:42

@Jana206 Presne tak. Kdyz jdeme ven jen za ucelem prochay, tak at si jde batole jak chce, kam chce. Pokud ale potrebuji nekam dojit, tak se holt svet prestava tocit kolem nej a jde do kocarku. A jake nosit? Jako abych nesla dite a jeste tlacila kocar? Jo, delala jsem to, u parmesicniho parkiloveho miminka, ktere chtelo byt nonstop u me, ale ne u batolete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
23.9.19 07:18

Máme stejně starou dceru a dělá to stejné. Takže kočárek vytahuju jen v nutných případech. Jinak chodíme pěšky. Za barák na hřiště. Do obchodu… Pokud začne mami hop, tak vysvětluju, že musí sama. V tu chvíli chce dudlik. Ten ji dám v krajní nouzi. A jde se dal :) chybí mi dlouhé procházky, ale bohužel. Taky vylézá z kočárku. Jak nemá nějaké jídlo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
23.9.19 07:29

Když se začne sapat tak dám na výběr chodit nebo kočár. Dvakrát si vybere chodit a pak chce do kočáru. běžně nenosim, neodrovnam si zada. Mam naučené, že když se mi věší na nohu a hysterci kvůli čemukoliv, tak stačí se zastavit a urazneji říct pust mě a on přestává… Ví, že z toho nic nebude (nejčastěji chce mnamky před obědem). Když je třeba, nacpu ho do kočáru i když ho tam kolikrát vyloženě lámu s řevem. Má smůlu. A jaký vypadla? Valco má popruhy jako každý jiný kočár. Já důsledně zapínám i na pár metrů od auta, aby byl zvyklý, že prostě v kočáru musí být připoutaný. Do MHD používám knížky od Svojtky, nějaké malé dřevěné provlekacky a nejlépe ostatní deti, se kterými si vyměňuje křupky. V metru když je prázdno, tak si sedne vedle mě na sedačku a je šťastný jako blecha. Po městě je v kočáru a vypoustim jen v parcích a na hřišti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4765
23.9.19 08:10

@hospodki Tak ony jsou některé děti šikovné, syn uměl v 10 měsících rozepnout libovolnou sponu a to i u autosedačky na které si manžel málem zlomil prst. Je pravda, že syn patří ke klidnějším dětem, takže stačilo jednou dát na zadek a autosedačku už bez pokynu nikdy nerozepnul. Ale kdyby takhle šikovná byla neteř tak se někde už zabila protože ta do tří let byla neřiditelný tajfun ať se to na ní zkoušelo po zlém nebo po dobrém. Po třetích narozeninách se zklidnila a už je s ní domluva. Dobu od 18 měsíců do 3 let s ní ségra strávila buď v lese nebo na pohotovosti kde jí něco šili nebo doma kvůli častým nemocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13011
23.9.19 08:39

@Jana206 tohle potvrzuju, u nás taky každé další dítko bylo víc v pohodě, protože prostě muselo a moc dobře to vědělo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.19 13:47
@hani28 píše:
A co takovy ten batuzek s voditkem? Dat ji to na zada a mit ji pod kontrolou, jak daleko od tebe pujde, a zaroven bude mit pocit ze ma vic volnosti.

Dobrý tip, to vodítko zkusím :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama