Bázální teplota

Slunickovzime
2.12.09 19:32

Bázální teplota

Ahoj holky, začala jsem si měřit bazální teplotu a chtěla jsem se zeptat, jaká mám být teplota před menstruací. Teď se mi teplota pohybuje kolem 36,7 a menstruace by měla přijít v neděli. Jak vysoká vlastně může být teplota před menstruací?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70771
2.12.09 20:13

To se nedá absolutně říct, každý máme teplotu malinko jinou, je nejlepší začít na začátku menstruace (nebo těsně po ní, pokud nechceš měřit při ní), změřit celý cyklus a teprve pak se z toho snažit něco usuzovat. Jinak po ovulaci by měla být teplota vyšší (já mám třeba cca 36,9) a pak těsně před menstruací klesnout (u mě 36,6) a tak se držet zas až do ovulace… to je samo ideál, může to ovlivňovat spousta věcí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9223
2.12.09 21:46

U mně po ovulaci přes 36.5, po menstruaci pod 36.5. Ale je to fakt individuální, měř měsíc a uvidíš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9219
2.12.09 22:15

tak u mě po ms 35.9,po ovu 36.4 a pak už jsem to nedostala a teplot jsem měla pořád kolem 36,6 :nevim: ale je fakt,že já mám vždycky nižší teplotu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11314
3.12.09 08:02

Ahoj Sluníčko,

je to tak jak píše J.a.n.i. - ideální měřit od začátku cyklu. Já měla ukázkovou křivku s minimálníma odchylkama - v první fázi cyklu (před ovulací) 36,6°C - měřeno vždy v 7 hodin ráno, po ovulaci 36,9°C-37°C až do menstruace.
Pokud měříš kvůli ovulaci, tak ovulace není první den vyšších teplot, ale poslední den nízkýcht teplot.

Některé ženy naměří před ovu i 36,2 a po ovu 37,2 a pořád je to naprosto v normě. Důležitá u každé je právě ta křivka, nikoliv konkrétní hodnoty.

Perfektní vysvětlení i příklady křivek jsou tady:
http://merenibt.xf.cz/index2.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama