Chřipka... Plašíte z epidemie?

1290
27.11.09 07:49

Chřipka....

Ahoj, holky jak jste na tom v obdobi epidemie chripky vy? Ja musim rict, ze jsem mega plasan a opravdu mam obavy a neberu nic na lehkou vahu…zajimalo by me, jestli jste omezily navstevy supermarketu, obchodaku, nakupnich center, kina atp? Ja to tedy dodrzuju striktne :roll: Deti se asi od zacatku listopadu a nejspis jeste dlouho mezi masu lidi nepodivaji, samo chodime na prochazky, na nakup u na na malem meste do obchudku, ale z tech marketu mam proste obavu…jsem blazen, nebo se nas najde vice? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3799
27.11.09 08:06

Nejsi sama, já jsem taky plašan. Navíc jsem těhule a články jako tento mi fakt přidávají :evil: :evil:

http://www.novinky.cz/…silneji.html

Jsem na tom jako ty, chodíme na procházky po naší čtvrti, nakupujeme v malém obchůdku a ačkoliv má Emička chodit do školky na 1 den v týdnu, tak jí tam nedám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
27.11.09 08:11

To jsem rada:-) no ja byt v tomto obdobi tehule, tak sem zrala na chocholouska…vazne 8-o vim, ze to asi prehanim, ale dokud budou deti maly, asi to jinak mit nebudu…tobe moc drzim palce, at mas teho v pohode az do konce :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29492
27.11.09 09:02

Ahoj.Nejsi sama.Jsem taky úzkostlivá a plašan.I když se snažím brát vše rozumně,protože to by člověk nemohl nikam chodit. **
**Takže u nás,
starší syn teď nechodí do školky,ale na doporučení lékařky,protože stále kašle bez příčiny a nemůže se toho zbavit.Nejezdíme MHD,nechodíme nakupovat do supermarketů.Na procházky a mezi lidi na náměstí chodíme.Nechodíme do Mateřských center ani si nezvu návštěvy když nevím,jestli jsou zdravé.Když vím,že je někdo z rodiny nemocný,nejdu tam.

Jinak patřím do rizikové skupiny.Očkováná proti chřipce nejsem,protože mám od podzimu rýmu a kašel,kterou chytnu vždy chytnu od dětí.Teď už se očkovat nenechám.I když oficiálně se očkuje do doby,než hygienik vyhlásí epidemii,hodně lékařů má názor,že teď už je na očkování pozdě-teplotní výkyvy,oslabený organismus.Já tomu věřím.Navíc,nikdy jsem se očkovat nenechala,i když na vakcínu mám nárok zdarma,chřipku jsem nikdy nechytla a to ani v době,kdy jsem chodila do školy a jezdila tam MHD.Tak jsem měla strach,že by mi to očkování spíš ublížilo.

Pro děti mi dětská doktorka očkování moc nedoporučovala.Ani doktorka na ORL.Říkala,že kdyby děti nebyli zdravé,což se nepozná hned,očkování by napáchalo víc škody než užitku.

Takže omezujeme maximálně pobyt mezi lidmi a doufáme,že všechny nemoci ustojíme.Nejsi plašan sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24950
27.11.09 09:54

taky se bojím, ale zatím žijeme „bez omezení“

zkuste si přečíst toto
http://zdravi.doktorka.cz/…e-pul-zdravi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
27.11.09 10:07

Nepaniklařím. Pokud mám chřipku dostat, tak jí dostanu. Chodíme všude normálně, jen děti bašti víc vitamínů a já beru vit C+zinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
27.11.09 10:26

Já jsem klidná. Pro prevenci děláme maximum, jsme všichni očkovaní sezónní vakcínou (pro klid v duši a protože jsme si jisti, že nikdo z nás čtyř není ten jeden z milionu, kterého očkování poškodí), jíme spousty ovoce (teď je mandarinková sezona a frčí i pomelo a kiwi), stále nejezdíme MHD. Nakupujeme bez dětí, vánoční dárky už jsou z valné části doma, zbytek taky pořizuju na webu, takže největší riziko je návštěva pošty. Životní styl neměníme, jesle, školka, babi, bazén, návštěvy, nedělní divadlo. Jako pan doktor v článku pravidelně konzumuju červené víno a udržuju se psychicky fit. Dnes jdu s kámoškou na koncert J.A.R. tak jestli přežiju tohle tak mně fakt nějaká chřipule nerozhodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29492
27.11.09 11:45

Já i když jsem plašan a bojím se,prevenci dodržujeme,souhlasím s článkem,na který dala odkaz MAVA

Do určité míry jde o nafouknutou mediální bublinu a davovou psychózu.Je furt něco.Když jsem byla těhotná s Adámkem,šílelo se z listerie,o rok později z ptačí chřipky.Člověk se pomalu bál i podívat na mrtvého vrabce.

Tyto vakcíny jsou do určité míry obchod.Například na jaře,když je sezona očkování protí žloutence,se hodně mluví v mediích,jak je nebezpečná,to samé klíšťová encefalitida.To ale jen tak na okraj.Proti žloutence mám děti naočkované.

Co se týče očkování proti chřipce,opravdu jsou případy,kdy člověk skončil na následky očkování v nemocnici a nikde se to nepíše.Hodně lidí říká,že jim očkování rozhodilo organismus,že byly stále nemocní.

Je to prostě stále něco

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7267
27.11.09 12:22

Trochu mam strach,protoze syn ma nemocne plice, ale tak jako kazdy rok mam i z te „klasicke“ chripky (i kdyz bere porad ATB). ale hlidani tu pro deti nemam a tak proste nekdy s nima musim jet MHD, jit do supermarketu a tak. tak nejak se na to snazim nemyslet a doufam ze nam osud nenadeli chripku :twisted: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
31.1.11 18:10

Strach z chřipky

Dneska jsem musela jet s miminkem šalinou ke gynekologovi na kontrolu po šestinedělí a tam u lékaře mi miminko držela sestřička s počínající chřipkou (to jsem se dozvěděla až posléze). Nemohlo se to ubohé děcko nakazit? Vim, že kdybych měla chřipku já, dostával by ode mne při kojení protilátky, ale co když onemocní on sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
31.1.11 18:24

Ahoj

Myslím,že je to dost nafouknutý mediálně.Nějak se nobojím,buď jí dostaneme nebo ne.Manža je očkovaný,já ne,já měla před léty reakci jak prase :-? :-x

takže chodíme normálně do práce-oba pracujeme v nemocnici takže riziko nákazy fakt obr,školka,nákupy,atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
31.1.11 18:38

Bojím se, ale co naděláme. Mám kluka v první třídě, dneska donesl vysvědčení a tam 92 omluvených hodin… Přinesl si ze školy hnusnou chřipku, kdy měl týden čtyřicetistupňové horečky a nešly mu srazit. Potom dostal antibiotika, první nic moc nezabraly, další ano. Od dětské doktorky jsem zjistila, že je to nějaká nová forma chřipky, která přišla kdoví odkud…

Já na to mám svou teorii a to takovou, že je to viroza, kterou po Vánocích přivezli Vietnamci. Možná je to špatná teorie, ale prostě tomu věřím. A to z toho důvodu, že po Vánocích měli děti spojené dvě třídy dohromady, bylo tam 12 Vietnamských dětí - ty byly všechny téměř OK, a české děti v posledních čtrnácti dnech masově marodily…

Nejsem rasistka, ale je to něco, čemu jsem ochotna věřit :-? , protože nikdy předtím jsem děti nemocné neměla, až na nějakou rýmu či pokašlávání :think:

A já teďka léčím přechozený zápal plic :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
31.1.11 18:41

Neplaším, buď ji dostanem nebo ne…
Minulé pondělí jsem malého preventivně stáhla ze školky, ale už ji stejně dostal. My ostatní soplíme, nevím, jestli budeme mít i chřipku.
Prostě míň chodíme mezi lidi, do mhd radši ne atd. Ale stejně se člověk neubrání. Nebo naopak dělá vše bez omezení a zůstane zdravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468
31.1.11 18:44

Nijak zásadně se nebojím. Nejezdím autem, takže hodně přejíždíme MHD, ani jeden se synem jsme ještě nebyli nemocní. On ještě vůbec nikdy (ťuky ťuky). Jsem sice těhotná, takže trošičku víc na sebe myslím, ale nijak se nestresuju. Snažíme se jíst hodně ovoce a zeleniny, občas čaj s medem a s citronem, jsme zvyklí být hodně venku, chodíme na plavání, otužujeme, … A jestli dostanu chřipku, tak jsem přesvědčená, že to přežiju :). Pořád je pravděpodobnější, že nás přejede auto, než že nás zabije chřipka… Taky se při přecházení rozhlížím a jsem opatrná, ale že bych kvůli tomu přestala přecházet přes silnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
31.1.11 18:59

Ahoj no já sem v 30 tt a dneska přišel kolega nachcipany teče mu z nosu oči a chrchla. Cely den tam prská. Nejhorší je ze sedime naproti sobě a mezi nami je tak metr. Takže já se chystám ze tak ve středu padnu za vlast. Jo ato si ten vůl v pátek přivedl kamarádku na cajicek a ona byla taky strašně nachcipana. Já jen nechápu ze mu to meni blby. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama