Zaplacená exekuce a co dál?

Anonymní
25.11.09 16:11

Zaplacená exekuce a co dál?

Jednoho dne nám exekutor přilepil na dveře papír. Manžel před pár lety nezaplatil nějakou pokutu. Ze tří stovek bylo 9000,– a zaplaťte nebo půjde dům do dražby. Samozřejmě jsme ihned zaplatili. Exekutor prohlásil, že je všechno v pořádku, že vše posílá na soud a ti že musí zařídit výmaz z katastru nemovitostí. To bylo v květnu a doteď se nic neděje. Jen já jsem na nervy. Byl to pro mě šok a pořád mám strach, že se něco stane a že přijdeme o dům. Jen tohle píšu a už se zase celá klepu. Volali jsme znovu exekutorovi a ten řekl, že soud nemá žádnou lhůtu, do které by musel rozhodnout. Opravdu se s tím nedá něco dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35402
25.11.09 16:22

hele ja tedka zrovna cetla, ze zabavene veci musi zhruba odpovidat dluhu, takze barak kvuli 9000 fakt zabavit nemohou, maximalne tak televizi.

tady se presne ukazuje, jak je legislativa udelana pro podvodniky, kdo dluzi malo, klepe se strachy, kdo dluzi hodne, nic neresi a je v klidu. nam dluzi podvodna stavebni firma 150 tis (pour) a podvodny oknar 100 tis (AWW okna) - exekuce podany a hadejte co? nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13087
25.11.09 17:39

Anonymní, co dělat neporadím, jen vím, že tohle už se stalo hodně lidem (právě kvůli nezaplacení nějaké směšné pokuty) a nikomu z nich barák nevzali. Snad tě tím aspoň uklidním. A vím, že to vždycky dost trvá, než to smáznou :-? Tohle je fakt neskutečná sviňárna :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10872
25.11.09 19:28

Ahoj, doufám, že ti poradím, ale řešila jsem to loni s kamarádkou, která byla zoufalá…

Zaplatila taky exekuci za směšnou zapomenutou složenku a rovnou se domluvila s exekutorem, který ji řekl, že hned jak přijdou peníze, tak ON posílá návrh na vymazání podmínky na katastr… Pak jsme jen čekali, kdy to vymažou… Protože ona nemá internet, tak jsem jí to hlídala - katastr dokonce 14 dní po obdržení upozornění od exekutora, že je už dluh smazán, dal na zastavený pozemek poznámku o jeho dražbě!!!! Hned jsme volali na danný katastr a přes hromadu neochotných lidí jsme se dostali až na ředitele katastrálního úřadu a docela hlučně už se dožadovali nápravy… a ještě ten den bylo vše vymazáno a pozemek čistý… Myslím, že když už je to u exekutora, tak to řeší jen on a soud už do toho nezasahuje… Jen exekutor má zájem na nemovitosti… Dožaduj se, aby ti poslal kopii zprávy o zaplacení dluhu (jí to přišlo i písemně od exekutora - s červeným pruhem , že je již dluh zaplacen)… a pak bych s tím šla na katastr… Nech si od někoho v okolí pomoct - je to fakt šílený a psychicky náročný pro jednoho člověka - i mě z toho nebylo dobře a to se mě vůbec netýkalo :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama