Reklama

Bazén v 27tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TornadoLou
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 24.05.11 23:33
Bazen v 27 tt

Mam problem,prosim o radu:
Od manzela som k sviatku dostala vikend v termalnych kupeloch-je to nedaleko,krasny hotel aj bazen. Bojim bojim sa ist do bazenu-ale asi neodolam.
Mam? Mozem? Ako sa mozem chranit pred infekciou?
Mala bude vo vytrzeni,rada plava-a ja asi nevydrzim vikend na suchu…
Je to termalny pramen,liecivy,na pohybove ustrojenstvo,bazen cisty(na pohlad),vdaka cene tam nechodi kazdy-viem ze aj tak hrozi infekcia-aaach,mam dilemu!!!!
Vdaka za tipy/rady/sku senosti

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 24.05.11 23:47

Tak nevím, ale já do bazénu chodím a nikdy jsem tohle neřešila. Vždyť jsou i kurzy pro těhulky, které chodí plavat. Jediné čím si nejsem jistá, jestli nejak nevadí vířivky a podobné procedury.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.11 23:49

Já jsem v těhotenství byla v bazénu, a chytla jsem jednou infekci, kterou jsem tedy vyléčila, ale podruhé jsem měla tampon z lékarny, a to mi poškodilo porodní cesty (děložní stěny), takže za mě koupání v těhotenství nepřipadá v úvahu :roll:
Ale každá jsme jinak náchylná :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.11 23:50
Anonymní píše:
Já jsem v těhotenství byla v bazénu, a chytla jsem jednou infekci, kterou jsem tedy vyléčila, ale podruhé jsem měla tampon z lékarny, a to mi poškodilo porodní cesty (děložní stěny), takže za mě koupání v těhotenství nepřipadá v úvahu :roll:
Ale každá jsme jinak náchylná :nevim:

Infekce byla z chloru a dezinfekce

IvanaOl 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.11 00:42

Já chodím do veřejného bazénu plavat skoro každý týden a nemůžu si to vynachválit. Slyšela jsem spíš varování před teplou vodou v termálech, ale kamarádka teď nedávno v termálech byla a taky vše bez problémů. Ale pokud máš obavy, poraď se se svým gynekologem. Určitě ti řekne co a jak.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 25.05.11 08:12

Termály se nedoporučují v prvním trimestru, pak už je to fuk. A já třeba infekci neřešila a koupala se v podobném týdnu i v rybníku…

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.11 08:22

Já byla v tom prvním trimestru v termálech, i v bazénech s tou nejteplejší vodou. Nevěděla jsem o těhotenství, jinak bych tam samozřejmě nešla. Ničemu to nevadilo.
Stejně tak jsem zhruba v tom 25tt byla v bazénu a infekci jsem neřešila, jen se mě blbě plavalo, jak mě bříško táhlo ke dnu :mrgreen:

AnastazieB
Echt Kelišová 8319 příspěvků 25.05.11 08:35

Já jsem se taky koupala v řece… Ale nejsem k infencím náchylná…

Mrkvetka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.11 08:35

Já se koupala i v řece, kup si v lékárně tampóny do vody, čtyři vyjdou cca na 80,– Kč, jsou napuštěné nějakou vazelínou, dovnitř nepropustí nic :lol:

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 25.05.11 08:36

Chodila jsem plavat i v devátém měsíci.
Jenže já chodila před otěhotněním plavat každý den, kondičně, takže jsem věděla, že náchylná na infekce nejsem.
Je to i o zvyku :wink:.
V těch termálech bych se možná vyhýbala hodně teplé lázni, ale bazén s běžnou teplotou by snad neměl vadit :wink:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.11 08:38
Bayuska píše:
Jenže já chodila před otěhotněním plavat každý den, kondičně, takže jsem věděla, že náchylná na infekce nejsem.
V těch termálech bych se možná vyhýbala hodně teplé lázni, ale bazén s běžnou teplotou by snad neměl vadit :wink:

To jo, ale s normální vodou, ne tou termální :nevim: Ta se právě nedoporučuje, ty minerály působí na tělo, nevím jak to vysvětlit - ale když jsem strávila v termálních lázních celý den koupáním, tak jsem večer byla úplně mrtvá, unavená jak kdybych přerovnávala kupu dříví… to by možná mohlo vadit, právě proto se koupání nedoporučuje ani dětem do 15 let

atominnka
Generální žvanilka 21600 příspěvků 25.05.11 09:02

Já byla plavat naposledy 4dny před porodem, chodila jsem asi od 5.měsíce do rybníka a na podzim pak do bazenu. Chodila jsem i do vířivky, horká voda se mnou absolutně nehnula. Ale to má každý jinak. Termály myslím nevadí

AnastazieB
Echt Kelišová 8319 příspěvků 25.05.11 10:27
madi píše:
Bayuska píše:
V těch termálech bych se možná vyhýbala hodně teplé lázni, ale bazén s běžnou teplotou by snad neměl vadit :wink:
To jo, ale s normální vodou, ne tou termální :nevim: Ta se právě nedoporučuje, ty minerály působí na tělo, nevím jak to vysvětlit - ale když jsem strávila v termálních lázních celý den koupáním, tak jsem večer byla úplně mrtvá, unavená jak kdybych přerovnávala kupu dříví… to by možná mohlo vadit, právě proto se koupání nedoporučuje ani dětem do 15 let

Madi, minerály na tělo určitě nepůsobí :wink: To je tím plaváním, koupáním, obecně to dost vyčerpává… Zvlášť celý den a v těhotenství. Mně stačí půlhodina kojeneckého plavání a jsem vyřízená taky :wink:

Jinak by se snad neměla teplá voda (termály), ale netuším, jestli celé těhotenství nebo jen první trimestr.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.11 10:44
AnastazieB píše:
madi píše:
Bayuska píše:

Madi, minerály na tělo určitě nepůsobí :wink: To je tím plaváním, koupáním, obecně to dost vyčerpává… Zvlášť celý den a v těhotenství. Mně stačí půlhodina kojeneckého plavání a jsem vyřízená taky :wink:

Jinak by se snad neměla teplá voda (termály), ale netuším, jestli celé těhotenství nebo jen první trimestr.

Dovolím si oponovat, že působí a dost citelně. :mrgreen:
Dělala jsem průvodkyni na ostrově Ischia, což jsou neznámnější italské termální lázně a tam jsem to slyšela hned z několika zdrojů. Akorát už je to pár let a už jsem tu podstatu zapomněla.
Zkrátka ty látky v té termální vodě působí na tělo a to vyčerpává, sama na vlastní kůži jsem to zažila, že pod dni naprostého flákání a ležení v bazénu (žádné plavání), jsem večer byla naprosto hotová :mrgreen: Kdybych totéž udělala doma v rybníku, tak jsem večer plná energie :palec: :mrgreen:

Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 25.05.11 11:01

mOJE LÉKAŘKA MI BAZEN TAKY DOPORUČILA, ALE NESMÍ BÝT TA VODA HORKÁ, A NESMÍ SE CHODIT DO VÍŘIVEK…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >