Bexero+prevenar najednou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
224
15.10.21 22:36

Bexero+prevenar najednou

Ahoj dneska jsme byli na ockovani puvodne jsem chtela jen prevenar jsou nam 3 mesice ale dr me presvedcila i o bexeru kyvla jsem na to a dala ji obe davky v ordinaci ji dala cipek a ja jsem ji ho dala znovu po 6ti hodinach chvilku byla plactiva a teplota kolem 38 chci se zeptat je tu nekdo kdo ockoval tyto dve vakciny spolecne? A zda meli vase mimca bejake reakce druhy den? Docela se bojim i kdyz dr duveruji mela jsem i ja jako mala a vim ze je dobra dr ale i presto jsem takova nesva mozna to snasim hur jak malá dalsi mesic nas ceka 2ha ddavka hexa. Vaakciny a pak v 6ti mesicich dalsi bexero ss prevenarem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5817
15.10.21 22:47

Takže 1. Hexa už v 8. týdnu? Asi bych nesvolil k aplikaci 2 očkovacích látek v 1 den, vždyť vás vůbec čas netlačí. Současnou aplikací (tzv. koadministrací) 2 očkovacích látek se bohužel zvyšuje riziko nežádoucích reakcí. Asi bych se vybavil dostatečnou zásobou antipyretik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12039
15.10.21 22:54

Nedavej dvě vakcíny zároveň. Chudák malá. Měl by být odstup aspoň 14 dní až 3 týdny. Doktorku bych za dobrou teda moc nepovazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
15.10.21 22:54

@Nikonik nikdy jsem nedávala 2 očkování pospolu. Naopak jsem se snažila interval mezi očkováním co nejvíce natáhnout :nevim:
Jinak reakci měl syn většinou večer nebo v noci. Druhý den už byl vždy ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
15.10.21 23:16

Jednou jako prvorodička jsem se taky nechala ukecat u dcery na hexu a synflorix v 3mes. Dopadlo to hospitalizací v nemocnici. Vysoká horečka, zvraceni až dávení, velký otok v místě v pichu, hrozný pláč.
Příště už určitě rozestup aspoň 14dni
Reakce byla jen 24h ale fakt to teda stálo za to :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
15.10.21 23:26

Když bude mít reakci jak poznáte na kterou vakcínu? 2 ockovani v jeden den nejsou dobrý nápad. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
15.10.21 23:51

My jsme byli tento týden také. Synovi bude v neděli 5 měsíců a dostal teď druhé dávky bexero a Prevenar. Už první dávky mu dávala v jeden den obě. Večer přišla teplota přes 38, ale cipkem jsme to hnedka stáhli, takže noc dobrá a ještě druhý den jsem dávala čípek po 6ti hodinách, ale nic dramatickeho se u nás zaplat pán bůh nedělo. Na otok mu vždy mažu vychlazeny fenistil gel a masiruju při každém přebalovani a za pár dnů je to pryč. Ani mě nenapadlo, že by to mohlo být špatně, žádné možnosti jsem nedostala a jako prvorodicka se nevyznám a důvěřuji lékařům, že vědí, co dělají. Na hexu jdeme v 6ti měsících na druhou dávku. A to když jsme měli první dávku bexso a Prevenar, tak nám dávala i „očkovací“ sirup na rotaviry :nevim: Takže 3 látky v jednu chvilku. :nevim: Každopádně asi ty dva dny můžou být teploty, samozřejmě by to nemělo být nějak v kuse v horečkach, to přijde dehydratace a je lepší jet na pohotovost. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
16.10.21 00:23

Mě doktorka taky teď do slova nutí dát dvě najednou, nechápu, u prvorozeného to nedělala. Deset minut jsem ji říkala, že nechci aby měla dvě vakcíny v jeden den a její odpověď byla, že jim to někdo ze zdravotnictví (nevzpomenu si) doporučuje a, že jinak budu chodit na očkování co čtrnáct dnů. No, nechápala jsem a řekla jí, že prostě ne, že je to moje dítě a já doporučuji 2 týdny rozestupy. Objednala mě tedy a úterý co teď bude :* koukám do průkazky a tam je napsáno „Hexa+Rotarix“. Co mám s ní dělat, mám ji volat v pondělí?
Jinak zakladatelko syn jedinou reakci měl na Bexsero. Jinak na nic, ale nevím jak je to v případě dvou vakcín.

Edit: Hexa a Prevenar, omlouvám se.

• Citovat
  • Nahlásit
alena1995
16.10.21 00:25

@Vlastula.P Tak to je hodná lékařka… 8o

• Citovat
  • Nahlásit
54856
16.10.21 00:57

No, že je blbost dávat dvě najednou, už ses tu dočetla, to teď nezměníš. Zvlášť to Bexsero mívá dost často nežádoucí účinky. Takže teď přeji, ať to všecko dobře zvládnete, a příště bych důrazně trvala na oddělení. Poslední slovo v tomhle máš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
16.10.21 04:46

Vůbec bych se k tomu nenechala dotlacit. Ty jsi máma ty nad ní rozhodujes už takhle spousty věcí aby ji bylo nejlíp tak ji nenech zbytečně se prát s dvěma vakcinami :roll:, zrovna to bexero je ještě dost zákeřné samo o sobě a nechat ho kombinovat? :roll: :zed:, nás na něj doktorka upozorňovala, že bývají reakce a dala nám ho nejdéle co bylo možné a to jen kvůli tomu že jsme na první hexavakcinu měli reakci teplotou. Nekombinovala bych ani za nic, chudak to malé tělíčko. Ať to tedy dobře zvládnete a máš super doktorku :D :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
16.10.21 04:58

Taky me doktorka u prvniho ditete chlacholila, ze se to tak normalne dela. Po ctyrdenni horecce a dovzdelani jsem pochopila, ze to tak vyhovuje pouze doktorum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
16.10.21 05:13

Naše dr. taky chtěla dávat 2 vakcíny najednou. Nechápu co to všechny doktory/ky najednou popadlo. Tohle je už asi 4 diskuze o tom, že něčí dr. dala dítěti 2 vakcíny najednou a vždy tam byl problém. Já to odmítla, opravdu nechápu proč to dělají, sice nejsem doktor ale myslím si že i očkování jednou vakcínou je pro miminko dostatečná zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
16.10.21 06:03

Proč dávají dvě najednou? Jednoduché..ony lépe stíhají obsloužit všechny pacienty a rodiče nemusí lítat co 14 dni s děckem k lékaři…mě taky doktorka na kontrole v 6 týdnech říkala že příště začneme s očkováním a že si mám rozmyslet jestli prevenar nebo synflorix a k tomu hexu…když sme tam teď byly tak sem řekla že nechci najednou že se bojím reakce že sama mivaam po očkování je horečky…a doktorka i sestřička vpohode akorát že budu s malou chodit teda co 14 dnů.. vzhledem k tomu že to k ní mám cca 500m mi to nedělá problém… Navíc u mojí malé je prochazka v kočárku vždycky vitana…Ale když někdo musí dojíždět a nemá třeba k dispozici auto a ještě má k miminku třeba starší dítě tak chápu že ty dvě vakcíny riskne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
16.10.21 06:32

Rozmysli si, zda důvěřuješ svojí dětské nebo docentkám na epipi. Tohle je zcela normální postup. Kdyby to byla tak strašná blbost, jak tady některé píšou, myslíš že by to lékař riskoval kvůli pohodlnosti a navíc u dítěte? Reakci můžeš mít a nemusíš. My jsme měli reakci po první dávce a po druhé ne. Jsem ráda, že malý má protilátky co nejdříve. Reakce po očkování není nic oproti nemoci, na kterou se očkuje. Držím palce, ať je vám napodruhé dobře :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat