Režim pro 2 měsíční miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
189
15.10.21 22:00

Režim pro 2 měsíční miminko

Ahojky, holky zajímalo by mě jak si nastavit režim u 2 měsíčního mimča.. trpíme na prdíky a je hrozně nespaví, a nepřijde mi že od narození by se něco lepšilo, spíš zhoršuje.. vydrží vzhůru klidně i od rána do večera a můžu se na hlavu stavět a prostě neusne. Večer se budí na jídlo podle toho v kolik usne.. pokud třeba v 9 tak kolem 00:00 až 1:00 je vzhůru a pak spí do 4.. když je přetaženej tak usne třeba v 11 a ve 4 je vzhůru a už nespí.. potřebovala bych nastavit režim i kvůli sobě, když je vzhůru celý den a pláče tak nezvládám ani domácnost natož si nějak sama odpočinout, jsem už vyřízená, a jakákoliv snaha je k ničemu. Vůbec nevím jak na to, a jak udělat to, aby jsme předešli tomu že bude přetažený a nebude moct usnout. Jinak, nikdy neusnul sám od sebe, vždy musíme uspávat v náručí nebo pustit bílý šum, jinak nikdy neusne. Nemáte někdo nějakou radu nebo zkušenost?? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11947
15.10.21 22:07

Zkus šátek nebo vhodný nositko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.21 22:10

@JancaS84 vyzkoušeno, nepomohlo a ještě k tomu máme šátek zakázaný kvůli kyčlím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
15.10.21 22:17

Tak za prvé mi přijde nereálný požadavek, zavést režim u tak malinkého miminka. Noční buzení se u malých dětí různě mění a možná s tím nic nenaděláš, i kdyby ses na hlavu stavěla. Docela je problém, pokud ti nespí přes den, na to je opravdu hrozně moc malinký. Miminko je přetažené, brečí, ne a ne usnout, potom je to začarovaný kruh. Jak miminko uspáváš večer? Mně děti usínaly u prsa ve dne i v noci, v tom jsem měla pohodu. Někdo uspává v náručí, někdo v kočárku, příp. může usnout v autě… Na každé dítě platí něco jiného. Jestli máš představu, že miminko odložíš do postýlky a ono samo usne, tak tohle u moc miminek nefunguje. Malinké děti potřebují cítit blízkost maminky, v těsném kontaktu se zklidní a pokud je klidná maminka, bývá klidné i miminko. Jestli je z tebe uzlík nervů, tak tu nervozitu přenášíš na miminko a ono taky bude nervózní a plačtivé. Tak to mám vypozorované i z vlastních zkušeností. Co tedy děláš pro to, abys synka uspala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
15.10.21 22:27

Pokud nespí kvůli prdum, tak bych použila rektální rourku, aby se mu ulevilo. Neusne ani v kočárku? Nebo těsně zavinutý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.21 22:28

@Petule030 jde mi o režim spánku, aby alespoň přes den spinkal. Uspávala jsem v šátku, ten nám byl ale zakázaný, ze začátku mi také usínal u kojení, to už teď ale tak není, je u kojení nevrlý po 10ti minutách (asi mu mlíčko neteče tak jak by potřeboval),k ránu od cca těch 5 hodin uspávám v náručí, ale to strašně pláče (jediné kdy mi tak usne je právě večer), nejde mu usnout, pak zkouším dát k sobě do postele a ležet vedle něj, hladím, to je klidný ale neusne. Není to tak že bych chtěla aby šlapal jako hodinky jak vy naznačujete.. jde mi o to co mám víc udělat pro to, aby mi spinkal přes den. Protože na něj absolutně nic nezabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.21 22:31

@Micilin používáme, uleví se mu, zabalím do plenky, dojdeme do další místnosti a zase hysterický pláč. V kočárku usínal tak cca 14dní, jezdíme na procházky každý den v pravidelném režimu a on to celé prokouká nebo propláče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716

@Karol1994 rourku na prdíky a jestli má UM, zkusit změnit značku, pak třeba u syna pomáhala i mastička pupík, no a okolo 4 měsíce, co začal kopat už to bylo lepší…

režim asi moc nezměníš, ale aspoň vyspat se 4 až 5 hodin v kuse no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6450

Co blbneš!!??? jaký Režim u 2měs. mláděte!!? hoď se do klidu, spi kdy můžeš, úklid a vaření deleguj, koj a dávej malému lásku, spěte spolu, spi kdykoliv s ním a ono se to prostě časem poddá!! Tvl nejsi v lágru, abys zaváděla Režim těsně po šestinedělí… to prostě jen pluj na vlně tak, jak pluje tvé dítě.. za pár měsíců si vše sedne a později už nějaké uspávání apod. má smysl, nyní ale opravdu ještě NE :kytka: jsi asi hodně unavená, vyspi se, požádej o pomoc.. (rodina apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.21 22:34

@welovefashion nemáme UM, kojím
On kope už tak 3týdny, je podle doktorky ve všem napřed, hlavičku držel už ve 14ti dnech..
vyspat bych se potřebovala hodně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.21 22:40

@Lucy75 nechci být nepříjemná, ale čtete co tu píšu?? Já bych se ráda vyspala, a večer spí semnou v posteli.. ale přes den prostě nespí.. to co na něj funguje večer, nefunguje přes den.. neznamená přece že když mám mimino že nebudu mít uvařeno a bordel doma.. to vaření jde ruku v ruce s kojením a spokojeností jak miminka tak mě.. a já už si potřebuju odpočinout, to mi za chvíli hrábne.. je mi jasné že nezavedu režim jak hodinky.. ale spát přes den by měl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
15.10.21 22:45
@Karol1994 píše:
@welovefashion nemáme UM, kojím
On kope už tak 3týdny, je podle doktorky ve všem napřed, hlavičku držel už ve 14ti dnech..
vyspat bych se potřebovala hodně..

no to ale už fakt musí kopat víc a i se trošku hýbat, ještě napadá mě takové to vibrační lehátko pro miminka, třeba by mu to na usnutí přes den pomohlo…

no a třeba taky omezit nějaké věci ve své stravě, kvůli nadýmání, když kojíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
15.10.21 22:45

Mám taky nespavce. Spala by jenom na rukách a to ještě velmi lehce… vzhledem k tomu, že musím běhat za starším, to nepřicházelo v úvahu. Všude řve pokud není u mě. Jenže řve i v šátku i v nosítku, obojí odmítá. No… tak jsem pořídila bílý šum (myhummy). Nakrmím ji - pořádně, položím do houpátka, zabalím do deky, pustím bílý šum a houpu. A houpu a houpu a houpu. Když nehoupu, nespí. Jak u blbých. Ale pořád je to lepší než ten nekonečný řev přetaženého dítěte.
Strašně mi pomáhá mamka, která každý den dojde (bydlíme spolu) a houpe, zatímco já pomývám, vařím, uklízím a podobně. Jinak to prostě nejde. Pravda je, že ať se snažím jakkoliv, starší dvouleťák nebude nikdy úplně potichu, byť se naučil že nesmí křičet, tak mladší pořád budí.
U dvouměsíčního dítěte je příliš brzy na jakýkoliv režim spánku, spí jak chce a kdy chce. Je vidět, že chápe režim den a noc ale něco ho nenechá spát. Je možné, že ho budí bolavé břicho, prdy atd. Třeba ho něco dráždí ve tvé stravě a nebo nemá dost mléka a nemůže usnout, protože je pořád hladový - tohle je třeba pořádně prozkoumat. Přibírá dostatečně? Má dost počůraných plen denně? Zkusila jsi třeba omezit mléčné produkty, aby bylo vidět, jestli ho to třeba nedráždí?
Očekávat, že když ho položíš vedle se tak usne je docela zcestné. To se podaří jenom kdyby byl už víceméně spící, jinak ne. Mi malá taky nechce spát, dokud není opravdu nakojená k plné spokojenosti. Pokud se mi v houpátku/rukách pořád kroutí i když je přebalená a fakt unavená, tak vím, že je třeba pořád kojit. Klidně vystřídám prsa i dvakrát během kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 22:50

A Espumisan na bříško? A knížku Nejšťastnější miminko v okolí? Tam je popsaná teorie čtvrtého trimsetru a taky rady, co a jak s takhle malým miminkem, aby lépe spalo. Na jednu dceru fungovalo zavinování, zkoušela jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.21 22:55

@welovefashion kope, prdí jak ďabel jeden den a druhý pláče a musíme použít rourku. Zvedá nožičky skoro až k hlavě..
o té podložce jsem slyšela teprve včera, už jsem to chtěla objednat ale on mi nikde nevydrží, pozoruje všechno ale ležet prostě nechce, ani na dečce, ani v houpátku, nikde 🤷🏼‍♀️ Tak nevím jestli by to nebyli vyhozené peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat