Máme jet do nemocnice?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 21:03

Máme jet do nemocnice?

Maminky prosím poraďte.
Malá má ode dneška začínající rýmu odsáváme nosálkem dávám předtím Physiomer a 3× denně mám dávat Nasivin kapky. Malou před Um vždy odsaju ale pláče skoro neustále a nespinká. Teplota 37.3 neodečetla jsem jak se má tohle ukázal teploměr. Prosím poraďte co můžu ještě udělat? Mám obavy ;( Mám zítra koupit nějaký zvýšený polštář? Spinká v hnízdečku na zavinovačce která je trochu zvýšená. Malá má měsíc. Moc vás prosím o radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11949
15.10.21 21:07

S rymou do nemocnice fakt nemusíš. Vyvyš postylku, nebo matraci. Hodně zvlhcuj vzduch, vedle postýlky dej rozkrojenou cibuli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
15.10.21 21:09

Do nemocnice bych nejezdila. Teplota je v pohodě a s rýmou jezdit na pohotovost opravdu nemá smysl.
Zvlhči vzduch a postýlku můžeš provizorně podložit knížkou, aby měla větší sklon.
Synovi jsme mazali ještě nějakou mast na hrudníček. To mi poradila lékárnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26943

Nehysterci. I by s dítětem asi tak na pohotovosti dělali? Nic.
Podloz matraci knížkama, stříkej do nosu, odsavej. Můžeš zkusit dát k posteli třeba rymovnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26943

@kavenka Ta mast bude asi Psi sádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
15.10.21 21:10

@Svistice jj to bude ono :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1966
15.10.21 21:12

Klin do postylky je fajn nebo ji vypodlozit a prizvednout. Muj 2 mesicni syn uz ma rymu po druhe, chyta od starsich sourozencu..fajn je odsavacka na vysavac, ja davam do aromalampy etericke kapky, ted tu mame Eucalyptus, dela mi to dobre na psychiku. Hlavne klid, ryma je proste neprijemna, ale jsou horsi veci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26141
15.10.21 21:12

Nic, má rýmu no, podlož hlavu, teplota je normální, zvlhcuj vzduch, ale při rýmě jsou děti protivné a uplakane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26943
15.10.21 21:13
@kavenka píše:
@Svistice jj to bude ono :palec:

Já to na sebe a na decka patlam většinou při kašli, ale u rýmy to protáhne taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
15.10.21 21:13

Nikam nejezdi. Ani ten Nasivin nezabírá? 37,3 u dětí není žádná teplota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
15.10.21 21:21

Tolik bych urcite neodsavala, bude to akorat horsi.
Zvlhcit vzduch, zvysit spani, vic moc udelat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55227
15.10.21 21:22

Nikam bych nejela. Na bočnici postýlky dej mokrý ručník, ať se líp dýchá. Dávala jsem pod matraci knížky nebo deku, aby se to trošku zvedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36824
15.10.21 21:26

Knížkami bych podložila nohy postýlky pod hlavou, aby byla výš, pokoj vyvětrala a dala na topení vlhký ručník. Nebo rovnou na postýlku. V noci ji přeměř, čípek dej až při 38 st. Do nemocnice bych jela jen v případě, že by dítě moc nepilo, bylo celkově hodn spavé a teplota nešla srazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 21:32

Maminky mockrát děkuji prosím jen poraďte klidně vám za to něco daruji nebo něco jen mám o malou opravdu strach. Před Um jí opět dám do nosíku kapky Nasivin chvíli počkám odsaju nakrmím a při dalším Um tak jí tam střiknu ten Physiomer a odsaju. Jen mám obavy aby se jí dobře dýchalo když spinká. A dle lékařky jí mam dávat max 100 ml Um víc ne. Jsem z toho zmatená ale dobře. A moc Vás prosím ještě o radu
Mám koupit nějaký speciální vyšší polštář nebo mám dát pod matraci nějaké knížky které najdu doma aby mněla hlavičku trošku výš? A zvlhčit vzduch tedy namočenou ve studené vodě osuškou vyždímat jí a dát na kraj z boku postele? Mám i více větrat? Děkuji mockrát :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
5816
15.10.21 21:33

Už vidím ty nadšené kolegy, jak se dohasí na pohotovost kojenec s rýmou. To u nás zase vídáme na pohotovosti třeba zarostlý nehet.

Co dělat? No hlavně se uklidnit. Dále pak zvýšená poloha na spaní, často větrat, do nosu Physiomer / Vincentku / Quixx / „slané roztoky“, odsávat z nosíku dle potřeby. Rýma odezní i bez lékařského zásahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat