Je tohle normální nehet miminka?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
15.10.21 16:11

Je tohle normální nehet miminka?

Ahoj, mám měsíční dceru a máme takovýhle zvláštní nehet na palci na obou nohách. Na jedné to má i zarudlé a po bocích je kůže vyvýšená, možná oteklá? Viz foto. Je to normální? Pokud ne, co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26206
15.10.21 16:30

Na dotyk to nebolí? Že by plakala, když ji na to sáhneš? Teplé to není? Syn měl taky takové deformované nehty jako mimino, Dr říkala, že je to celkem běžné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.10.21 16:33

@Kriss Tina nebolí, ani to není teplé naštěstí 🙈 takže se s tím nic dělat nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26206
15.10.21 16:34

@Taholka10 ne, pokud to není třeba zarostlý nehet, tak se to srovná časem samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3719
15.10.21 16:43

Syn to měl taky na obou palečkách. Já jsem se na to ptala pediatričky a nemusíš se bát :D srovná se to. Synovi tedy až kolem toho roku. Nepamatuji si to přesně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
15.10.21 17:20

@Taholka10 oba naši kluci (6m) mají nehty od narození podobné nějak to neřešíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
15.10.21 17:30

Za mě má tedy nehet dost okousaný a moc dokulata střižený… Pozor ať nezačne zarůstat, s tím jsem sama bojovala 10 let a bylo to šílený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276
15.10.21 17:53

Dcera měla úplně stejné nehty na palcích tak do půl roku. Taky jsem na to koukala, ale neměla je nijak zarudlé, tak jsem to nechala být. Dneska už má nehty normální.

Já bych to zatím pozorovala a na nejbližší prohlídce pak ukázala doktorce, kdyby to bylo pořád červené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276
15.10.21 17:58
@Terezka321 píše:
Za mě má tedy nehet dost okousaný a moc dokulata střižený… Pozor ať nezačne zarůstat, s tím jsem sama bojovala 10 let a bylo to šílený…

Z mojí zkušenosti novorozenecký nehet (samozřejmě nevím, jestli každý) takhle roste. Normální tvar dostane až časem. Dceři zakladatelky je měsíc, to má fakt pidinehtíky a stříhat ani moc nejdou. Nemyslím si, že by šly jakkoliv opižlat, spíš se mimi s takovým tvarem nehtů už narodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
16.10.21 15:44

Děkuji moc všem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu