Bez gutalaxu nejdu

413
3.3.21 20:23

Bez gutalaxu nejdu

Ahojky, prosím o rady. Jak už je v nadpise, nejdu na velkou pokud si nedám gutalax. To trvá asi měsíc. Vždycky jsem měla problémy s vyprazdňováním, k tomu hemeroidy které občas zazlobi. Já na tom nechci být závislá a tak mě zajímá co se dá koupit ještě projimaveho? Nebo dá se to nějak jinak řešit? Gutalax použiji tak 2× v týdnu cca. Pak cítím úlevu. Švestková šťáva a pod mi nikdy nepomohla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
621
3.3.21 20:25

Me pomohlo zrnity a celozrnný pecivo a kdyz uz je problem tak nastrouhat jablka

Příspěvek upraven 03.03.21 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
3.3.21 20:26

Spis si skoč k doktorovi a zjisti příčinu proč to tak je.. Protože cpát do sebe gutalax taky není zdrave.. Byt tebou zajdu si na Gastro 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3325
3.3.21 20:40

No, tak tohle je cesta do pekel. Co nějaký psyllium, nebo tak něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
3.3.21 20:41

Měla jsem to taky tak…bez Gutalaxu ani ránu. Asi už závislost, no… Ale já jsem měla se zácpou a vyprazdňováním problémy od mala. Začala jsem to řešit, jakmile jsem poprvé otěhotněla. Bála jsem se, že můžu mimču uškodit. Zkoušela jsem Psyllium, pak sušený švestky, ale nic z toho,,,Pak jsem pomalu začala Zaječickou, ta ti opravu pomůže. Později přešla na Bílinskou kyselku a časem se to srovnalo.. Zkus a uvidíš. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1318
3.3.21 20:41

Závislá už jste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 20:45

Mám dlouhodobé potíže se zácpou, ale prošla jsem si kolečko vyšetření a u mě je to způsobeno neuropatií. Pokud máš problém i po vyzkoušení „babských rad“, obrať se na praktika, ať něco nezanedbáš.
Bez projímadla jsem taky nešla. Všechny ty rady jako švestky, lněné semínko, probiotika, hodně pít atd., moc nezabírali.
Nakonec mám svůj systém, každý den dodržuju následující:

• ráno nalačno větší sklenici teplé vody se lžící olivového oleje
  • denně kolem 600g zeleniny a jednu porci ovoce
  • miska kvalitního bílého jogurtu nebo kysaného zelí
  • minimálně 2,5 litru čisté vody
  • 12 000 kroků denně, z toho jedna procházka v rychlejším tempu
  • večer 15-20 ml laktulosy (dlouhodobě, schváleno lékařem)

Teprve takhle dohromady to má na mě dlouhodobý účinek. Když to začnu flákat a rozhodím si režim, tak je to hned v háji a mám opět problém.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 21:26

@lussinka Já byla na gastro - hemoroidy - a doktorka mi poradila pšeničné otruby. Aspoň 3-4 velké lžíce denně. Někdo do jogurtu, já si to za sucha napchala do pusy a zapila velkým množstvim vody, přišlo mi to nejrychlejší. A pomáhalo to, asi tak do 3 dnů se vše srovnalo na 1× denně stolici.
A od té doby, co si doma pečeme vlastní celozrnný chléb, sním tak3-4 krajíce denně, už nemusím ani otruby :)
Tak hodně štěstí!

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16148
3.3.21 21:41

Kolik sníš vlákniny za den, kolik vypiješ tekutin a kolik tuku? Kolik máš každý den pravidelného pohybu.

Začni to sledovat a zvyšovat. (2 l tekutin, okolo 50 g tuků a postupně zvyšuj na 20-30 g vlákniny a 60 minut fyzické námahy denně a zkus ráno a večer přidat tohe cvičení

https://www.youtube.com/watch?…

A mezi tím si zajdi na alergologii anech si vyloučit potravinové nesnášenlivosti, které za zácpou taky můžou být.

Další aspekt co hraje roli je psychika - nekompenzované napětí a úzkosti mohou dost zacpávat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61606
3.3.21 21:50
@Anonymní píše:
Mám dlouhodobé potíže se zácpou, ale prošla jsem si kolečko vyšetření a u mě je to způsobeno neuropatií. Pokud máš problém i po vyzkoušení „babských rad“, obrať se na praktika, ať něco nezanedbáš.
Bez projímadla jsem taky nešla. Všechny ty rady jako švestky, lněné semínko, probiotika, hodně pít atd., moc nezabírali.
Nakonec mám svůj systém, každý den dodržuju následující:
  • ráno nalačno větší sklenici teplé vody se lžící olivového oleje
  • denně kolem 600g zeleniny a jednu porci ovoce
  • miska kvalitního bílého jogurtu nebo kysaného zelí
  • minimálně 2,5 litru čisté vody
  • 12 000 kroků denně, z toho jedna procházka v rychlejším tempu
  • večer 15-20 ml laktulosy (dlouhodobě, schváleno lékařem)
Teprve takhle dohromady to má na mě dlouhodobý účinek. Když to začnu flákat a rozhodím si režim, tak je to hned v háji a mám opět problém.

Mám podobný problém, ale to co popisuješ je teda očistěc, to to snad raději zabalit rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
3.3.21 21:57

Možná tomu nebudeš věřit, ale mně pomohla akupunktura. Fakt sem chodila na záchod jednou týdně. Pak sem nějak kvůli jinému problému zašla k paní, která dělá tyhle věci, a hned to poznala, napichla mi nějaký bod a krve jak z volá. Od té doby chodím jednou za 2 dny, někdy i každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
3.3.21 22:05

@lussinka kolik pijes tekutiny? protoze pokud to neni alespon 2,5l tak je to sakra malo… zkusila bych kazdy den kefir a k tomu alespon ty dva, idealne tri litry vody… sama vypiju 3,5l v lete klidne i 4,5l a chodim dost casto nekolikrat denne. Plus zkus treba jedno jidlo nahradit smotthie, ale tak, ze budes mit napr.: tri ks ovoce/zelenina a k tomu prilijes alespon sklenici vody (300ml) rozmixujes a vypijes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 22:20
@Venetia píše:
Mám podobný problém, ale to co popisuješ je teda očistěc, to to snad raději zabalit rovnou.

Očistec to byl předtím a pak než se přišlo na to, čím je ta zácpa způsobená :D Ta vyšetření, nic moc.
Ve chvíli, kdy jsem zjistila, co mi pomáhá, už to byla jen maličkost, naučit se s těmi pravidly žít. Lepší pár pravidel, než se trápit zácpou, se kterou pak nehnulo ani projímadlo a bylo nutné „ruční odbavení“.

• Citovat
  • Nahlásit
61606
3.3.21 22:29
@Anonymní píše:
Očistec to byl předtím a pak než se přišlo na to, čím je ta zácpa způsobená :D Ta vyšetření, nic moc.
Ve chvíli, kdy jsem zjistila, co mi pomáhá, už to byla jen maličkost, naučit se s těmi pravidly žít. Lepší pár pravidel, než se trápit zácpou, se kterou pak nehnulo ani projímadlo a bylo nutné „ruční odbavení“.

No mne to nepřijde jako pár pravidel, ale celodenní myšlení na to co mám udělat.
Za jak dlouho ujdes těch 12 000 kroku, to vůbec kdy bych to zvládla :think:
A 600g zeleniny to musí být šílená hromada :nevim: kolik váží okurka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 22:58

@Venetia Kolik váží okurka, to fakt nevím, třeba k snídani si dám, co se týká zeleniny, půl okurky a pár cherry rajčat.
Ke každému jídlu mám prostě zeleninu, syrovou, vařenou. Hodně zeleniny vezme polévka (hodím do hrnce opéct zeleninu co dům dal, povařím, ochutím, někdy rozmixuju a je to). Díky zelenině můžu ubrat na přílohách. Dopoledne sním jogurt, do kterého přidám ovoce a otruby nebo semínka.
Pít jsem se musela naučit, ale to už jde samo.
A ty kroky? Vystoupit dřív z mhd nebo parkovat dál od domu, na nákup pěšky, pro všechno si dojít sama (žádné „podej mi prosím tohle a tamto“) atd., každý den na hodinku ven, rychlejší chůzí dám za tu hodinu něco kolem pěti kilometrů. Do toho jdu několikrát za den se psem ven (čtvrté patro bez výtahu). Pokud mám v práci „běžný“ den plus tyhle věci, tak dám běžně kolem 15 tisíc kroků. Pokud mám „náročný“ den, tak už to bývá kolem dvaceti tisíc.
Tyhle věci už mi přijdou normální. Vedlejší efekt je shození přebytečných kil, lepší kondice a imunita.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat