Bez porodnice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
116
10.1.11 00:37

Bez porodnice

Dobrý den..mám velice závažný problém (tedy alespoň pro mě). Na začátku těhotenství jsem se domluvila s lékařem,že porodím u Apolináře a že on sám mě porodí..Po čase však ze všeho vyplinulo,že se nejspíš nedoplatím,když on bude u porodu a že mi to tedy u Apolináře nedomluví.Zkusila jsem proto Motol(bohužel už sem byla už 20.týden)a velice příjemná 8-o sestřička mi sdělila,že se ze mě na zadek neposaděj(a to doslova),že mám prostě smůlu.Objela sem pár porodnic a všude mě odmítli.Apolinář,Motol,Podolí a Vinohrady…Jelikož mám velké bolesti a hrozí mi předčasný porod jsem odkázaná na to ležet doma s nohama nahoře.Dělá mi to starosti a doufám v to,že mě prostě někde vezmou…(podle bydliště mám nejblíž Motol,ale nejspíš už ničemu nevěřím)…Nezbývá než jen doufat.Přála bych si ale být alespoň připravená kdyby náhodou..Co do porodnice,kam mám jít co vyřešit a jestli se to už někomu z Vás stalo,velice ocením,když se semnou podělíte o svůj příběh jak vše probíhalo..Děkuji :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7782
10.1.11 00:44

To je docela špatný :think:
No já rodila na Vinohradech a registrovaná sjem být nemusela,ani nespadala pod mé bydliště.Ale je to už 6 let.Co Krč?Někdě tě vzít musejí,jen je na palici,že nakonec nevíš kde.Určitě bych zkoušela obvolávat.Držím palce a pohodový porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
10.1.11 01:00

Prostě si zavolej rychlou, až to na tebe přijde a někam tě dovézt musejí, pokud nechceš tedy jet do porodnice mimo Prahu sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
10.1.11 04:37

A co zkusit Benešov?Jsem z Prahy,ale rodila jsem v Benešově a nemůžu si jejich porodnici vynachválit.Mají registraci až na 36tt.A pokud ti hrozí předčasný porod,tak si tam můžeš zavolat a domluvit se.Bývají tam velmi vstřícní.Kdyby jsi se pro tohle řešení rozhodla,klidně mi písni SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
10.1.11 06:26

nezoufej, a zkus Krč a Bulovku, tam ještě pořád berou i v pozdějším stádiu těhotenství. Porodit někde stejně musíš, a nakonec zjistíš, že i ta Krč není špatná, porodní asistentky jsou tam super :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8805
10.1.11 07:09

Ketysho-a jakou částku požaduje lékař za porod U Apolináře?Pokud máš rizikové těhotenství a hozí předčasný porod,určitě bych se snažila dojednat porod tam kde mají dětskou JIPku.Co třeba Kladno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
10.1.11 07:13

Souhlas s Lasičkou, jestli máš blízko Maotol, tak možná máš blízko i to Kladno. Rodila jsem tam loni a až na staré zázemí je tam personál i péče OK. A registrovat jsem se tam vůbec nemusela. A dětskou JIP tam mají také.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
38364
10.1.11 07:13
Gina108 píše:
Prostě si zavolej rychlou, až to na tebe přijde a někam tě dovézt musejí, pokud nechceš tedy jet do porodnice mimo Prahu sama.

jo, to je reseni. Kdyz te rychla nekam doveze, musi te vysetrit a vetsinou te uz nikam dal neposlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
10.1.11 07:49

no ale pokud máš hrozící předčasný porod a tak, tak jsi vcelku riziková a měli by tě vzít v jedné z těch porodnic určitě, ne?

Co na to gyndař?

Jinak registrace jsou nezákonné a když tam přijedeš „pohotovostně“, vyhodit tě nemůžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
10.1.11 07:50

a dokonce si myslim, že pokud tam přijedeš, tak tě musej vyšetřit a pokud to nebude akutní (a to si tě tam nechat maj), tak by ti měli náhradní místo zajistit oni…nehla bych se případně…jako co to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8671
10.1.11 07:57

Jak už tu někdo psal, rozhodně bych zkusila zavolat do Krče a na Bulovku. Já sama jsem registrovaná v Krči a na předporodním kurzu nám PA sama říkala, že určitě není problém s pozdější registrací v této porodnici… Tady posílám odkaz, jak a kam volat: http://www.ftn.cz/…e-tehotnych/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
10.1.11 08:05

A v krči navíc mají super péči pro případné nedonošence :palec: . I tak kdyby tě to chytlo zničehonic a nejsi nikde registrovaná, tak tě odvezou do nemocnice kam patříš spádově. Zeptala jsem se na to svého porodníka. Jinak když se tu někdo ptal kolik stojí porod s vlastním porodníkem tak je to + - 10-15 000. Na druhou stránku, většinou to využívají maminky co měly těžký první porod a mají psychické i fyzické potíže, nebo maminky co mají kamarády porodníky- tam je to zadara, tedy za flašku a dobré slovo.(tzv. celebrity nepočítám) Jinak je to dle mého názoru zbytečnost, jde jen o to překonat strach sám v sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9819
10.1.11 08:35

4 týždňe pred porodom sa chodí na prehliadky do porodnice + na monitor, takže zavolať si rýchlu až to na ňa príde nie je moc riešenie, musí niekam chodiť. Skúsila by som Krč, počula som samé chváli a keby som mala ešte raz rodiť, tak asi tam :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9819
10.1.11 08:40
Lowel píše:
A v krči navíc mají super péči pro případné nedonošence :palec: . I tak kdyby tě to chytlo zničehonic a nejsi nikde registrovaná, tak tě odvezou do nemocnice kam patříš spádově. Zeptala jsem se na to svého porodníka. Jinak když se tu někdo ptal kolik stojí porod s vlastním porodníkem tak je to + - 10-15 000. Na druhou stránku, většinou to využívají maminky co měly těžký první porod a mají psychické i fyzické potíže, nebo maminky co mají kamarády porodníky- tam je to zadara, tedy za flašku a dobré slovo.(tzv. celebrity nepočítám) Jinak je to dle mého názoru zbytečnost, jde jen o to překonat strach sám v sobě.

máš pravdu, i ja si myslím, že je to zbytočnosť. U nás keď nastali komplikace a šlo do „tuhého“ robili, čo mohli, mala som tam zástup tých najlepších doktorov z celej nemocnice a to nie som žiadna celebrita, ani som si porodníka neplatila :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74779
10.1.11 08:48

Pokud ti hrozí předčasný porod, tak ti má gynekolog napsat žádanku do rizikové poradny v porodnici a vezmou tě i mimo běžný registrační pořadník jako rizikovou. Pokud riziková nejsi, tak se nedá nic dělat- takový je současný systém, kdyby si každý vzpoměl ve 20. týdnu, tak ztrácí registrace význam. Sama na registrace nadávám kdy chodím, ale jeínak to nejde. Někde porodíš - zavoláš sanitku a ty tě někam odvézt musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat