Bezmléčná dieta nezabírá - kojím a miminko má stále problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 08:19
Bezmlecna dieta

Dobry den, chtela bych se zeptat po jak dlouhe dobe se upravila stolice deti pri bezmlecne diete. Kojim a jsem 14 dni na bezmlecne diete nejim ani nic se sojou a vejci a pred tydnem jsem vyradila i lepek. Takze nejim skoro nic, jim hlavne ryzi, brambory, kukuricne a ryzove kase, kureci a veprove maso, jablka, banan, mrkev, hrasek, ryzove mleko a pouzivam kukuricnou mouku. Ale syn ma stale stolici hodne hlenovitou a zacal tam mit i malicke tecky krve. Uz jsem z toho spatna jestli mu tim kojenim spise neublizuju :( za jak dlouho se to zlepsilo u vasich deti, pripadne co bych jeste mela vynechat, jako potencionalni alergen :/

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Závislačka 4551 příspěvků 13.04.19 08:47
@Anonymní píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat po jak dlouhe dobe se upravila stolice deti pri bezmlecne diete. Kojim a jsem 14 dni na bezmlecne diete nejim ani nic se sojou a vejci a pred tydnem jsem vyradila i lepek. Takze nejim skoro nic, jim hlavne ryzi, brambory, kukuricne a ryzove kase, kureci a veprove maso, jablka, banan, mrkev, hrasek, ryzove mleko a pouzivam kukuricnou mouku. Ale syn ma stale stolici hodne hlenovitou a zacal tam mit i malicke tecky krve. Uz jsem z toho spatna jestli mu tim kojenim spise neublizuju :( za jak dlouho se to zlepsilo u vasich deti, pripadne co bych jeste mela vynechat, jako potencionalni alergen :/

Když jsem kojila, řešila jsem to též. Dočetla jsem se, že může trvat až 3 týdny, než se stolice upraví :zed: Stejně to nepomohlo… Je to už 4 roky, informace se za to dobu mohly změnit. Nejlepší bude, když to budeš konzultovat s pediatrem.

AnneElliot
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 13.04.19 08:49

Syn měl cca ve třech měsících stejný problém - hlen ve stolici, zelená barva a divný zápach. Do toho atopický ekzém. Vysadila jsem také mléčné výrobky a všechno možné i nemožné a nic. Proběhlo několik vyšetření u doktorky. Pak jsem to přestala řešit a nějak to samo vymizelo někdy v době zavedení přikrmu a do půl roku zmizel i ekzém. Kojím stále. Takže doteď nevím, jestli to bylo z nějaké potraviny. :nevim: Určitě bych kojení neukončovala. Ona mají některá miminka prostě to trávení citlivější. :nevim:

M-77
Stálice 84 příspěvků 13.04.19 08:58

U dvou deti to vymizelo vzdy cca po 10-14 dnech diety. Ale-pri vyzkouseni, kdyz jsem si vzala neco mlecneho-tak to bylo zpet behem par hodin.. Jinak se alergie projevovala prujmem zelene barvy s hlenem a krvi a ekzemem. Jeste bych Ti doporucila zkusit brat a i diteti davat nejake probiotika (detem jsem davala ty drahe kanadske…).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 09:03

@AnneElliot syn ma prave taky takovpu stolici a ted prave jeste zacaly ty tecky krve, ktere me docela dost stvou, kdyz uz drzim takovou dietu :( aspon ten exem jeste nastesti nema a snad mit nebude. Kdybych aspon videla ze ta dieta k necemu je, ze se to lepsi :/ ale jeste budu trpeliva :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 09:05

@M-77 probiotika davam malemu, ale vyzkousim i ja neco brat. Prave drzim tu dietu a au ted se ve stolici zacaly obevovat malocke krvave tecky, ktere me dost stvou, pak si rikam co bych jeste mela prestat jist :/

M-77
Stálice 84 příspěvků 13.04.19 09:14

Co koren. zelenina-petrzel a celer?

katyna1984
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.04.19 09:19

Než se stolice upraví, to může trvat i několik týdnů, ale neměla by se horšit. Zkusila bych asi nasadit eliminacni dietu, jestli krev zmizí. A pak postupně přidávat potraviny. Jinak s ABKM se často kříži alergie na kuřecí maso. Z výčtu u nás ještě vadila jablka a mrkev.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 09:21

@M-77 tu jsem taky nejedla, mela jsem teda jenom mrazeny hrasek a na obalu bylo napsane ze muze obsahovat stopy celeru. To nevim jestli by mohlo vadit? No asi ho ale na nejakou dobu taky vynecham pro jistotu :/ 8o kdyby slo zjistit z ceho to je u tech malych deti :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 09:22

@katyna1984 fuuuuu tak to uz vazne nevim co bych mohla jist aby mu to nevadilo :(

katyna1984
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.04.19 09:49

Na zacatku jsem jedla vlastně jen rýži, brokolici, kukuřičné chlebíčky s náhražkou másla. Pak po několika dnech jsem začala přidávat jednotlivé potraviny. Když se nic nehoršilo, brala jsem je jako ok. Syn měl jako reakci i ublinkávání, které bylo znát hned. Hlen ve stolici měl hodně dlouho, zmizel možná za dva měsíce?

di.xi.nka01
Kecalka 115 příspěvků 13.04.19 09:55

U nás to trvalo taky dlouho než se stolice upravila ale krev se malému objevila jen dvakrat. Byla jsi s nim někde na alergologii? Vím, ze jsou do roka testy zkreslené ale já s nim i tak byla v Imuno Flow a nějaké testy na teličku mu udělali a řekli mi jak mám postupovat :) V roce mu alergie vymizela a teď ji úplně všechno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 10:01

@di.xi.nka01 zatim jsem to resila pouze s detskou doktorkou, ta mu udelala stery, kde vysel nejaky netypicky bacil, ktery muze pry taky menit vzhled stolice, ale doporucila mi i drzet dietu, trosinka krve se objevila az ted, v pondeli mame jit na prvni ockovani tak to s ni chci zase probrat. Nechci mu nejak ty streva znicit jeste vice tim kojenim, kdyz nevim z neco ho to ma a to se vazne snazim nejist nic s alergenama i kdyz to je dost narocne :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 10:04

@katyna1984 nooo asi to udelam jako vy, ze budu na zakladnich potravinach ryzi bramborach a ryzovych kasich a postupne pridavat :/ a brala jste nejake vitaminy? Premyslim jestli bych nemela nejake zacit brat aby mel maly v tom mlicku vsechno potrebne

katyna1984
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.04.19 10:54

On vše potřebné mít bude, vezme si to z vašich zásob.

Ještě mě napadá - probiotika jste nasadili až teď někdy, nebo je bere od narození?

Kojením mu určitě neubližujete, naopak, mateřské mléko střeva ozdravuje, vytváří správnou mikroflóru, reaguje na potřeby miminka.. To prostě žádné UM nedokáže, navíc byste museli mít štěpené, které je hrozně hořké, a třeba by ho ani nechtěl.

A tedy pozor ať tě rýže také není nějak moc, aby se vám kvůli velkému množství sacharidů ve stravě nerozjel exém.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama