Bíle fleky v pusině

14.4.10 09:47

Bíle fleky v pusině

Holky prosím, už se to tu určitě probíralo, jen to nemůžu najít. Malému se udělaly na jazyku a vnitřní straně rtíku takové jakoby sněhově bílé kopečky, afty to podle mě nejsou, na jazyku to má jako plíseň. nevíte, co to je???Nebo co na to dát???Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7369
14.4.10 09:54

Tak to fakt takhle těžko říct, jasně, že mě hned napadli afty. A pak vím, že to některý kluk měl něco podobného, ale to byli ještě docela mimina, nějak to souviselo s kojením a myslím, že se tomu říká moučnivka, možná trochu jiný název, ale to jsme mazali fialkou a zmizelo to. Ale tvůj už je starší. Kámošky holka měla v roce a půl ty afty, ale to by ho muselo bolet a nechtěl by jíst. Takže pro klid jedině dr., záleží jaký jsi plašan, jestli jako já, tak už bych tam byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.10 09:56

No právě, já bych tam byla, ale obvo´dák je tu jen 2× do týdne a do města se mi v tom počasí autobusem nechce. Já taky kojím a hodně. Kouknu, na tu moučnivku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
14.4.10 09:59

od kamaradky syn to mel az do roka moucnivku…bily flicky v pusine..natiralo se ti fialkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.10 10:31

Ahoj, právě s tím taky bojujem - celkem neúspěšně, pár dní léčíme, pár dní je to ok a zas se to vrací.
Jde o moučnivku alias soor (čte se sór). Léčí se genciálkou (alias fialkou) nebo boraxem (oboje vodičky z lékárny míchaný). cca 2× denně po 2-3 dni ušotyčkou potřít.
Drží se to ale na dudlících, savičkách, pacičkách … vše co olízne. Nutno vyvařit,vysterilizovat,pečlivě umejvat … je to defacto kvasinka čili plíseň … a dokud si na to mrně nevytvoří vlastní imunitu, tak na to trpí (snad to prej svědí/pálí) a furt dokolečka to otravuje :cert: některý děti na to trpí víc, některý vůbec … jde o imunitu a překyselení střeva cukrama (nemarodil malej? nebo nemlsal něco sladkýho nebo hodně moukovýho?).
Zadej do googlu soor, moučnivka nebo moniliáza a najdeš spoustu teorie … praxe tak snadná neni :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
14.4.10 10:34

Kačko a kojíš?? My jsme to taky měli jako mimiši sice, ale měli. Pokud kojíš tak natírat bradavky ráno a večer a v poledne vytřit tyčinkou do uší pusinku celé lícá ono se to pěkně rozleje, ale jestli kojíš je to nejlepší mudra říkala, že se to pak tím mlékem krásně rozleje po pusině. No a všechno vyvařit minimálně každý den než se to stratí. Držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.10 10:40

Holky díky, my jsme právě začli s pribiňákama a kukuřičnýma křupkama a piškotama, nikdy to neměl. Ale jede to fakt rychle. včera na špičce jazyka, dneska celá pusa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
14.4.10 11:31

Kačko: myslím, že je to moučnivka, taky jsme jí měli, když zajdeš do lékárny, tak ti nato dají takovou vodičku, kterou se to maže. Někdo dává fialku, my jsme měly něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
14.4.10 11:52

Určitě to je moučnivka… Naše Šárka s tím bojuje už přes měsíc - od doby, kdy měla střevní virozu a průjmovala a blinkala :-( Máznem 4 dny genciánkou, jeví se to OK, pak 5 dní v pořádku a pak je to zase zpátky… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3950
14.4.10 12:21

nečetlA JSEM DISKUSI ALE MI TO MELI TAKY DOKTORKA DALA NEJAKOU VODIČKU A POTIRALI JSME TOa hned to zmizel řekla at ji všechno tak nedezinfikuju a ja přestala vyvařovat všecni jen pečlive umila a je klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15059
14.4.10 12:39

Taky mi to zní na moučnivku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
14.4.10 13:49

Katko, myslím, že je to moučnivka, jak píší ostatní.
Pokud jste začali s pribiňákama a piškotama - ten cukr to dost podří. Vybodla bych se na piškoty a zkusila malému dávat bílý jogurt, případně třeba s jablkem, přesnídávkou, co má rád. Pribiňák je příšerně sladký (a osttní jemu podobné taky).

Genciálka - pomůže ničit přímo tu moučnivku, kterou natřeš, proto se to zlepší, ale paks e zas vrací.
Moučnivce se nedaří v kyselém prostředí - já jsem malé vytírala pusinku citronvou šťávou. Sice léčba trvala dýl a bylo to nepříjemné, ale zbavila se toho pak nadobro a nevracelo se to, protože si sama vytvořila imunitu proti tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
14.4.10 13:51
domi píše:
Určitě to je moučnivka… Naše Šárka s tím bojuje už přes měsíc - od doby, kdy měla střevní virozu a průjmovala a blinkala :-( Máznem 4 dny genciánkou, jeví se to OK, pak 5 dní v pořádku a pak je to zase zpátky… :nevim:

Možná bych zkusial nějaké probiotocké kapky na podporu nebo obnovení střevní mikroflory. Zjevně jí asi chybí obranné látky po střevní viroze.
Co se týče genciálky viz výše - dokud si proti tomu malá nevytvoří obranné látky, nejspíš se to bude vracet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
14.4.10 13:52

ještě k té genciálce - krom toho že příšerně špiní a nejde moc vyprat proběhla spousta diskuzí o tom, jestli není karconogenní.
Doktoři to píší a psali vždycky, ale osobně bych hledala raděj jiné řešení.

A to už je fakt poslední příspěvek:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
17.12.10 13:27

fleky v pusině

ahoj malé je 8 měsícu a dnes se jí objevily v pusině taky bílý flíčky,tys měla stejný problém tak jak to dopadlo?nevím jestly je to teda ta moučnivka,asi zkusím dát tu fialovou vodičku snad to zmizne,stále je kojená.to ke všemu ted měla 4 dny teploty,klubaly se zoubky no a ještě náká vyrážka do toho a ted ještě ty flíčky :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama