Bílé flíčky na jazyku

8118
28.6.08 09:04

Bílé flíčky na jazyku

Hledala jsem tohle téma, ale nenašla, takže prosím o radu:

Vojta (7 měsíců) má v pusince bílé tečky - na jazyku a trošku na rtech. Předpokládám, že je to „žába“, ale nikdy jsem to neviděla. Nezdá se, že by ho to nějak moooc trápilo, ale koupili jsme v lékárně Borax (protože jsme to objevili včera - pátek odpoledne) a nechci hned obtěžovat naši dr.

Jak dlouho a jak často mu to můžu Boraxem mazat?

Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19249
28.6.08 09:59

Ahoooj :lol:
Já jsem žábu taky nikdy neviděla.:nevim: A nemůže to být začínající moučnivka? (tu jsem,ale taky nikdy neviděla) Od kamarádky dcera (už nevím kolik jí bylo,ale ještě nechodila),měla žábu a odmítala jídlo a byla protivná jak zákon káže. Tak jestli Vojtík baští a je v klidu,tak to asi žába nebude. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
28.6.08 10:13

Jiři dík aspoň za morální podporu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
28.6.08 12:21

ahojky pokud jsou ty bílé flíčky nebolestivé - tak to bude moučnivka (soor) - bohužel nevím co je žába. Na moučnivku je nejlepší genciálna - 3× denně potřít jazyk a rty. U mojí Kláry to bezpečně zabírá a je to za 2 dny pryč. Klára má 8. měsíců. Přeju brzké uzdravení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
28.6.08 17:50

A není to virová angína? A co je to žába? Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
28.6.08 18:20

Tak dobře - já sama nevím, co je „žába“ :wink: To nám vždycky říkali: nestrkej to do pusy, budeš mít žábu. 8) Takže je to něco bolestivého v puse, ok?

Děkuji za rady. Já jsem měla spíš strach, abych to nepřehnala. Teploty nemá a není nijak zvlášť neklidný. Tak snad je to jen ta moučnivka a bude taky brzy pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22163
28.6.08 19:04

Knoflice to bude moučnivka.. strčil do pusinky něco špinavého.. nebo třeba moje děti to mívaly po špatně vyvařeném cumlíkovi.. nebo když strkali špinavé ručky do pusy.. chce to tu fialovou vodiičku a natřít.. jo moučnivka svědí… nezdá se že by ho to svědilo??? jsou to prostě malé bílé tečky v puse.. myslím, že je tady hodně moc zasažená… je to kvasinková nemoc…
https://www.vitanet.de/…878764647127

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
28.6.08 19:41

žába je pokud vim afta, a jsou to puchyrky, pripadne opuchle dasne nad zubama a boli to, neda se jist,

To co popisujes mi pripomina moucnivku, mel ji syn, ale moucnivka neboli a ani nesvedi, jen obtezuje. Je to vlastne druh plisne,

Nam v zadnem pripade nepomohla genciana - navic se uz nema ani pouzivat . Pomohlo az vyhodit vsechny dudliky a savicky - vyvareni nepomohlo, taky vyloucit ze bys mela zanet ty, ponevadz se to pak predava porad dokola.

Jo a my si moucnivku dovezli z porodnice :(

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
28.6.08 21:05

My jsme měli žábu-kvasinkovou infekci, puchýřky, afty…tenhle prevít. Mladší dcera (1 rok) to chytla asi z olizování čehokoli (kamínky apod.), pusinka se jí osypala cca 0,5cm puchýřky, nejedla a nepila, bez teplot, bez nálady. Nafasovali jsme genciánu, tři dny žádná reakce, takže Klacid (antibiotikum středně širokého spektra, speciálně na mykobakterie), za dva dny byl pokoj. Nakazila se ale starší dcera (3 roky), ihned horečky 40st, Klacid nezabral 5 dnů (zvracela po něm), genciánu jsme nemohli aplikovat (prala se s náma), koupili jsme Kamistad (lokální anestetikum), pak šlo mazat fialkou, do týdne to přešlo. Vyházeli jsme zubní kartáčky, vysavovali všechna pítka…
Tak ať co máte v puse vy není tohle. A to jsme ještě vyvázli lacino, zhusta to končí na kapačkách, když dítě nechce pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
29.6.08 11:23

Nestrašte mě! Včera se mi zdálo, že se to zlepšilo, ale dneska je to zase horší. Návštěva dr. nás nemine.

Obrázku to přibližně odpovídá :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1686
29.6.08 11:25

Ahojky, myslím, že žába a moučnivka je totéž. My to mazali genciálkou a trvalo docela dlouho, než jsme se toho zbavili, musela jsem mazat i bradavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
29.6.08 14:09

tak mi jsme tu moucnivku meli pekne polezlou az na rtikach a celem jazyku, nevsimla jsem si toho jelikoz dcerce do pusinky moc nekoukam 8O ,az kdyz chudak mela polezly cely jazyk tak jsem si rekla ze to vypada jako kdyz je nachlazena, ale rymu a nic jineho svedcici o nemoci nemela,zasli jsme k dr. a ona potvrdila moucnivku, tak jsme mazali gencialkou a je pryc, pred par dnema zase male tecky bile, tak jsem byla rychlejsi a stacilo jen 2× namazat a je fuc, dr.rikala ze se rada vraci a ze to muze mit i z mleka,ale casem ten organismus pochopi jak na ni vyzrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
11.7.08 21:08

Tak jen doplňující informace - byla a je to moučnivka :? Ještě to není úplně pryč, užívá Borax glycerin - na kapesník a ložiska potřít, setřít. A taky nám pomáhají homeopatika Borax.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
12.7.08 20:48

taky to znám

Ahojky my moučnivku taky máme(1,5měsíce) a neboj se když to hned za pár dní nezmizí.Nám se to pořád vrací dokola,takže když to zmizí tak radím jazýček a rtíky ošetřovat preventivně ještě pár dnů po odeznění potíží,alespoň nám to zabírá,ale není to nic hrozného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama