Bílé krvinky v těhotenství

16.11.19 16:44

Bílé krvinky v těhotenství

Ahojky, holky, prosím, jsem z toho docela na mrtvici, neměla některá z vás zvýšené bílé krvinky (leukocytózu) v těhotenství a nic to neznamenalo? Jsem 30tt, dvojčata. Zjištěna lehká anémie (předepsány kapky na doplnění železa) a ty zvýšené bílé krvinky - hodnota 20,7. Všude čtu, že to je sakra moc. CRP nízké - takže zánět nejspíš nepřipadá v úvahu. Jsem z toho na nervy, všude čtu o leukémii a tak :( měly jste takové hodnoty některá? A jak se to řešilo? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

375
16.11.19 16:59

Zvýšené leukocyty v těhotenství jsou úplně normální. 2× vyšší než normálně je úplně běžná hodnota… Pokud ti nic jiného není, nemá smysl to vůbec řešit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 17:05
@Michaela005 píše:
Ahojky, holky, prosím, jsem z toho docela na mrtvici, neměla některá z vás zvýšené bílé krvinky (leukocytózu) v těhotenství a nic to neznamenalo? Jsem 30tt, dvojčata. Zjištěna lehká anémie (předepsány kapky na doplnění železa) a ty zvýšené bílé krvinky - hodnota 20,7. Všude čtu, že to je sakra moc. CRP nízké - takže zánět nejspíš nepřipadá v úvahu. Jsem z toho na nervy, všude čtu o leukémii a tak :( měly jste takové hodnoty některá? A jak se to řešilo? Díky.

A manuální diff ti dělali? Jako pod mikroskopem? Co zbytek obrazu - destičky, červené krvinky? Konzultoval to gynekolog s hematologem?
20 je už dost, ale už jsem to párkrát viděla a prostě to zmizelo po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 17:08
@Teris195 píše:
Zvýšené leukocyty v těhotenství jsou úplně normální. 2× vyšší než normálně je úplně běžná hodnota… Pokud ti nic jiného není, nemá smysl to vůbec řešit :)

No, tak to zas přeháníš. 12 tis mají běžně, skoro většina, vidím často i 15. Ale více se to až zas tak často nepřehoupne. 20tis. hodnoty jsem u těhotné viděla, ale skoro bych to napočítala na prstech jedné ruky, možná dvou. Pokud samo vyloučím ty, které to mají způsobené nějakou jasnou příčinou - infekce, zánět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 17:36

@Lama Lama myslím, že ne, tohle byly ty běžné odběry krve, nic spešl. Zbytek obrazu celkem v pohodě, jen ta mírná anémie ale na to jsem dostala kapky na doplnění železa. Právě proto, že jsem četla, že je to sakra dost, tak mám strach a myslela jsem, jestli to někdo neměl, nemá podobnou zkušenost a nic to neznamenalo… já jsem ten den jela ještě do porodnice protože mě začalo bolet břicho (asi spíš stres) a ukazovala to doktorovi a ten nad tím jen mávl rukou, že to je úplně normální krevní obraz a když jsem zmínila tu vysokou hodnotu, tak mi řekl akorát, že jsem těhotná a proto to tak je. Jenže mě se to nezdá…spousta doktorů na netu píše, že to normální prostě není…a já mám v hlavě ty nejhorší možný nemoci a jsem z toho zkrátka na prášky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 17:39
@Michaela005 píše:
@Lama Lama myslím, že ne, tohle byly ty běžné odběry krve, nic spešl. Zbytek obrazu celkem v pohodě, jen ta mírná anémie ale na to jsem dostala kapky na doplnění železa. Právě proto, že jsem četla, že je to sakra dost, tak mám strach a myslela jsem, jestli to někdo neměl, nemá podobnou zkušenost a nic to neznamenalo… já jsem ten den jela ještě do porodnice protože mě začalo bolet břicho (asi spíš stres) a ukazovala to doktorovi a ten nad tím jen mávl rukou, že to je úplně normální krevní obraz a když jsem zmínila tu vysokou hodnotu, tak mi řekl akorát, že jsem těhotná a proto to tak je. Jenže mě se to nezdá…spousta doktorů na netu píše, že to normální prostě není…a já mám v hlavě ty nejhorší možný nemoci a jsem z toho zkrátka na prášky…

Hele, já myslím, že za tím velmi pravděpodobně není nic jiného, než těhotenství. Ale sama za sebe bych řekla, že to za dovysetreni stojí. Minimálně ten manuální diff. A sledovat dynamiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 17:39

@Lama Lama crp 1,1 takže zánět tam jistojistě není ale kdybych měla dejmetomu nějakou virózu, rýma, myslíš si, že i u tohoto by byly vysoké ty bílé krvinky? Nebo je to jen u zánětů kde jsou zapotřebí antibiotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 17:40
@Michaela005 píše:
@Lama Lama crp 1,1 takže zánět tam jistojistě není ale kdybych měla dejmetomu nějakou virózu, rýma, myslíš si, že i u tohoto by byly vysoké ty bílé krvinky? Nebo je to jen u zánětů kde jsou zapotřebí antibiotika?

Ne. Jestli je Crp 1, tak to k zánětu nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 17:41

@Lama Lama a viroza ma taky vliv na ty bile krvinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 17:42

Ne, běžná viroza 20 tis. leuko neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 17:44

@Lama Lama :( chjo… kéž by to bylo jen tím těhotenstvím. V pondělí jdu na nový odběr (nevím co budou nabírat) a v úterý k doktorce na UTZ, tak to s ní proberu ale do té doby mi snad praskne hlava. Jsem z toho úplně vyřízená :( tak jsem tajně doufala, že tu najdu někoho, kdo měl v těhotenství taky takové hodnoty a bylo to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 17:51
@Michaela005 píše:
@Lama Lama :( chjo… kéž by to bylo jen tím těhotenstvím. V pondělí jdu na nový odběr (nevím co budou nabírat) a v úterý k doktorce na UTZ, tak to s ní proberu ale do té doby mi snad praskne hlava. Jsem z toho úplně vyřízená :( tak jsem tajně doufala, že tu najdu někoho, kdo měl v těhotenství taky takové hodnoty a bylo to OK.

Dyt ti píšu, že jo, oneni to běžně, ale párkrst jsem to viděla a vždycky to bylo jen těhotenstvím a nic hrozného za tím nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 18:04

@Lama Lama Tak snad máš pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 19:24

@Teris195 Ty jsi je měla 2× zvýšené v těhotenství? Nebo jsi to někde četla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56567
16.11.19 19:33

Kolik máš ten Hemoglobin a kolik destiček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama