BÍLKOVÝ HLEN

884
18.3.05 13:58

BÍLKOVÝ HLEN

Zdravím všechny holky, především snažilky.
Mám takový dotaz.Když jsem brala HA,tak jsem měla krásný hlen-bílek,ale po jejím vysazení - 4 měsíce, jsem vůbec žádný nezaznamenala.Mám stále jen takový bílý krémový(prý druhý nejplodnější), ale bílek ze sebe zaboha nedostanu.Jelikož už se cca 3 měsíce snažíme o mimíska,tak by mě zajímalo,jestli na tom „bílku“ opravdu tak moc záleží.Nebo jste úspěšně otěhotněly i bez bílku???? Vím,že 3 měsíce snažení není žádná dlouhá doba,takže lékaře zatím obtěžovat nechci.Moc by mě zajímaly vaše názory a zkušenosti.

Krásný den, // a velká bříška

přeje

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.3.05 14:15

ahoj Yasmin,

aj ja som snazilka - cca 4 mesiace, teda priblizne ako ty. moja skusenost je ale opacna, a aj na internete som sa docitala, ze HA vseobecne brzdi tvorbu plodneho hlienu a u mna to plati. pocas uzivania HA som vacsinou nemala hlien ziadny, alebo bol husty biely (v ktorom spermijky vraj uviaznu). po vy:,–(eni HA mam z mesiaca na mesiac viac a viac dni s ukazkovym hlienom a la vajecny bielok - napr. momentalne uz 4ty den. citala som, ze jeho tvorbu podporuje zeleny caj, ale neviem, ci to je pravda.
takisto ako ty som ale zmatena z typov hlienu - aj ja som niekde citala, ze kremovy sa povazuje este za plodny, ale podla stranky www.fertilityfriend.com to tak nie je. za plodne povazuju len vodnaty alebo bielkovy. a mne to teda podla tohto aj sedi - kremovy hlien mam viac dni cyklu, to by som bola plodna furt :roll: :lol:
vychadza mi to skor, ze pravdu maju na tej stranke FF, v tom najplodnejsom obdobi uprostred cyklu - cca od 7-8 dna cyklu mam uplne vodnaty hlien - rano ked sa postavim z postele to uplne zo mna vytecie (sorry za vyraz :oops: ), tento hlien mam cca 3-4 dni a potom mam cca 3-4 dni hlien bielkovy (OVU mi vychadza tak na ten 13-14 den, podla hlienu aj BT).
tak neviem, asi som ti neporadila, ale tolko moja osobna skusenost.

drzim ti palce a prajem nam vsetkym snazilkam coskoro krasne dve II :! :! :!

Brasil

• Nahlásit
  • Citovat
884
18.3.05 14:48

Ahoj Brasil,

děkuju ti za tvůj názor.Je fakt,že dříve jsem zelený čaj pila hodně.Tak nevím,jestli ten bílek mohl podpořit.Každopádně se k němu vrátím, jelikož je všeobecně prospěšný.Ještě jsem zapomněla napsat,že si měřím BT a podle ní u mě OVU probíhá.A zhruba v ty dny mám ten krémový hlen.No třeba se tělo ještě nevyčistilo od HA,tak možná se bílku dočkám později.Taky jsem na www.rodina.cz četla,že některé holčiny užívaly celý cyklus - kapky na suchý kašel - ROBITUSSIN, které ředí hlen při kašli a zároveň i hlen cervikální.A měly po nich krásný natahovací bílek,jak z čítanky.Dokonce jich tam pár po této „léčbě“ otěhotnělo.Tak nevím,co je na tom pravdy.

Hezký den a moc prosím..pište svoje zkušenosti.

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.3.05 15:02

Yasmin,

myslim, ze to nemusi byt ziadna tragedia. tieto veci su hodne individualne, a mozno ze u teba je najkvalitnejsi hlien ten kremovy, a tym padom je aj tvoj najplodnejsi. na tej stranke FF najdes v diskusiach strasne vela holiek, ktore nikdy nemavaju bielkovy hlien, nie je to podla mna nic nezvycajne.
a s tym Robitussinom to asi bude pravda, „tam“ ked citam diskusie to snad berie uplne kazda prispievatelka, ale ja osobne by som si ho asi sama len tak „nenaordinovala“.

pa, drzim ti palce :wink:

Brasil

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.3.05 15:12

Ahoj Yasmin, ani já nemám bílkový hlen. A přesně jak Ty píšeš, taky si myslím (podel bazální teploty), že u mě dochází k ovulaci. Bohužel se zatím nedaří - už od června 2004. Sand to už nebude dlouho trvat a potkáme se někde na těhulkách. Držím pěsti. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
132
18.3.05 16:59

Ahoj Yasmin,
já už jsem o svém bílku psala do našeho nového deníčku nových snažilek (je už tak veliký, že se v něm skoro špatně orientuje).

U mě taky není ŽÁDNÝ bílek. BT si neměřím, ale poznám OVU podle toho, že me bolí vaječníky a v podbříšku a mám děsně citlivé bradavky :oops: . Vychází mě to i podle výpočtu přesně na ty dny, které mě to bolí. Ale bíle NIKDE.
V lednu jsem měla první cyklus bez HA a to jsem měla ÚPLNĚ UKÁZKOVÝ bílek, až jsem se toho lekla, protože jsem ještě nebyla tak sečtělá jako jsem teď (emimino jsem znala chvíli a všechny články přečíst bylo nad moje síly). No a teď se „lekám“ opačně, protože žádný bílek není. Ale taky jsem někde četla, že to není úplně tak podstatné a že je rovněž kvalitní, jak píšeš, ten krémový. Ale přece jenom ,pro pocit by byl lepší bílek, že? :(
O zeleném čaji ani kapkách Robitussin jsem neslyšela. Čaj začnu rozhodně pít ve větším množství, ale do těch kapek se mi zatím moc nechce. Nemáte tu někdo další zkušenost s těmi kapkami?? :o

Katouch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
18.3.05 18:46

ahoja,
já jsem vy:,–(ila HA 1/2004, od 1/2005 snažilka + pozorovatelka. 2 měsíce jsem žádný bílek ani vodnatý krém neobjevila, jenom kvanta toho lotion před OVU. OVU mám pravidelně podle BT a čípku. tento cyklus (třetí měřený) jsem brala od začátku SARAPIS a bílek jsem měla výstavní (3 dny před OVU 10-2cm). Tak nevím, jestli to bylo tím, ale někde už jsem četla, že měla holčina stejnou zkušenost se SARAPISEM. Já jsem ale navíc k tomu brala i PYRIDOXIN na prodloužení luteální fáze (to se povedlo o 2 dny :lol: ), který to asi taky mohl ovlivnit. Ačkoliv tento cyklus byl „výstavní“,přesto se nezadařilo :cry: a jsem 2DC, takže snad tento měsíc :wink:
Myslím, že bílek je důležitý hodně, i když otěhotnění je možné i u lotion, protože se těžko odlišuje od vodového a nemusíš zaznamenat ten rozdíl.
Cami :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
19.3.05 00:35

Ahojte holky,

nejsem sice snažilka, mám už 3 děti, ale bílkový hlen, jak píšete mám až nyní po třetím porodu. Vždy jsme měla spíš občas malilinko bílého hustého hlenu a toto mě překvapilo, dokonce jsem šla k doktorce, protože jsme se bála jestli nemám nějakou infekci nebo něco.

Nevím do jaké míry má hlen vliv na plodnost, ale pokud je to jak píšete, tak jsem nyní nejvíce plodná? To už snad ani nejde, protože já s otěhotněním nikdy žádný problém neměla, spíše mám problém neotěhotnět.

Simunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
22.3.05 12:43

Ahoj holky,moc vám děkuju za vaše reakce.Docela jste mě tady uklidnily, myslela jsem,že jsem snad jediná snažilka,která nemá ten správný plodný hlen.
Pro Katoucha - to jsem byla já,kdo psal příspěvek do Nových snažilek a ty jediná jsi mi odpověděla,ale chtěla jsem znát více názorů,tak jsem svůj dotaz napsala ještě sem.Takže ještě jednou díky Nová snažilka Yasmin

Plodným hlenům ZDAR, zvláště BÍLKůM a hlavně tulit se…tulit se…tulit se…

Krásný den, velká bříška a krásná miminka

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.3.05 15:08

Lutealna faza

Ahoj Cami,
pises,ze si zacala brat pyridoxin na predlzenie lutealnej fazi,zhodou nahod ja som ho tento mesiac zacala brat tiez,
mohla by si napisat ake mnozstvo a ci si ho brala cely cyklus?
A kedze pises,ze sa ti to podarilo predlzit o 2 dni,to znamena,ze sa ti predlzil aj cely cyklus o 2 dni,neviem ci ma rozumies,
tak u mna sa vlastne ovulacia posunula o dva dni skor a tym padom sa lutealna faza predlzila.
Diky za odpoved.Julia.

• Nahlásit
  • Citovat
472
22.3.05 15:43

pyridoxin

Čau Julie,
mě zůstala OVU stejný den cyklu jako vždy, ale prodloužil se mi celý cyklus z 26 na 28 a navíc jsem nešpinila 2 dny před menstruací, jako to bylo poslední 3 měsíce. Brala jsem ho 2× denně (2×20). Na prodloužení luteální fáze se má brát 40-50 jednotek, mě těch 40 stačilo. Brala jsem ho celých 28 dní, ale pokud bych MS nedostala 29DC, tak jsem plánovala ho vy:,–(it - abych to neprodlužovala zbytečně :lol: . Pyridoxin jsem brala i kvůli kvalitě hlenu, jedná se totiž o béčkový vitamín, který má vliv na kvalitu sliznic (bere se např. u lidí s opakovanými záněty na dásních a v puse..), takže v tom teď pokračuju :lol:
Tak snažení zdar!
Cami :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.3.05 16:18

Ahoj Cami,
diky moc za odpoved,je to skvele,ked si mozem vymenit svoje skusenosti aj s niekym inym,tento mesiac beriem B6 po prvy krat,ja som ho brala 5-15 den mojho cyklu,citala som,ze by sa malo brat 150-200mg,ja som brala 150mg,moj cyklus trva 28-30dni,s ovulaciou 18-19 den a 8-9 dni lutealnych,pred mesickami zvycajne par dni spinim,
a tento mesiac sa mi ovulacia posunula na 13 den(podla hlienu,meranie BT),nespinila som a cyklus sa mi skratil na 25 dni,takze 11 lutealnych dni,
zda sa ze B6 svoju funkciu splnil.
No uvidim,budem ho brat aj dalsi mesiac,len neviem ci ta davka 150mg,nie je prilis vysoka,aj ked som citala,ze doktori,to normalne predpisuju na liecbu predlzenia luteal.fazy.(a aj vyssie davky)
Ked chces pozri sa na tuto stranku
http://www.lpp.cz/plodnost.html#…
Tak uvidim,mozno dalsi mesiac sa to naspat predlzi na 28 dni.
Vsetkym dievcatam prajem vela stastia v snazeni.
Julia.

• Nahlásit
  • Citovat
472
24.3.05 11:36

ustálení cyklu

čau julie, je to fakt „zážitek“ s těmi našimi hormony.
měla jsem to trošku podobně. moje cykly za rok 2004 (vysazení HA po 10 letech) se pohybovaly v rozmezí 28-34 dnů. mimčo jsme zatím neplánovali, takže jsem se nesledovala. trošku mě zarazilo, že se mi neobnovilo silné krvácení, jako tomu bylo v pubertě, ale bylo zhruba o stejné intenzitě jako u HA. to je ale prý normální, že puberťandy krvácí víc, protože mají neustálené hormony, takže to snad neva. od 1/2005 jsme začli s intenzivním snažením, takže jsem začala brát calibrum babyplan a pít pravidelně bylinkový čaj na pročištění a podporu otěhotnění, měřit BT, OVU testy a protože jsem z toho nebyla moc moudrá, začla jsem od 2/05 sledovat i čípek a hlen. nejspíš ty bylinky mi srovnaly cyklus na přesných 26 dnů, ale objevilo se špinění 24 a 25DC. Navíc se mi neshodovaly ukazatele OVU (BR, OVU testy, čípek) a nezaznamenala jsem žádný bílek, ačkoliv si matně vzpomínám,že loni jsem ho občas měla. Navíc OVU 16-17DC = luteální fáze 9-10dnů :cry: takže jsem se rozhodla pro kombinaci sarapisu a pyridoxinu a kyseliny listové. babyplan jsem teď (po 3 měsících) vy:,–(ila a s bylinkama udělala přestávku - tělo by už mělo být pročištěné.
díky tomu všemu jsem minulý cyklus měla „výstavní“ :lol: , ačkoliv se nezadařilo :( - 28DC, 12dnů luteální fáze, mraky bílku, žádné OVU bolesti, žádné špinění před MS, omezení PMS a navíc se všechny ukazatele OVU sešly!) tajně doufám, že to tak zůstane :wink: . vitamínama už 3 měsíce cpu i manžu, takže teď už se zbývá jenom hezky tulit :oops: . tento měsíc vypouštím ovu testy, BT a tak, protože už ovu poznám podle čípku a ten stačí sledovat pár dní okolo a bereme si týden dovolené, abychom si užili jaro :P :P Je to super, jak to na všechny působí to sluníčko.
jsem ráda, že máš podobné zkušenosti, aspoň si nepřijdu jak exot - doktor má totiž pocit, že jsem ok, ale mě už to trošku (vlastně hodně-lhát se nemá :oops: ) začíná vrtat v hlavě, proč už 4 měsíce nic, když jsme ovu vždycky vychytali..

Jediné co mě zaráží je vysoká dávka pyridoxinu 150mg :?: . Mám před sebou letáček pyridoxinu - DDD je pro dospělého 2,2 mg denně :! Jako doplněk se má brát 10-20mg denně. Lékař to může zvýšit ale až na 400mg. :arrow: Tu stránku, na kterou jsi mi dala odkaz znám, tam doporučují vlastně 300mg denně, tak aby si člověk vybral. nejlepší by bylo se mrknout v lékárně, kolik ho obsahuje calibrum nebo centrum, které tam doporučují jako ekvivalent k tomu „optivitu“.. no já zatím zůstanu u 40mg denně, jelikož na to zjevně dobře reaguju.. myslím si, že je dobré i dávku rozdělit v průběhu celého dne (těch 300mg je zjevně v 6 tabletách) a né to do sebe hrknout najednou…
pyridoxin je důležitý kvůli luteální fázi, proč jsi ho bral jen do 15DC, to jsi někde vyčetla? ráda se poučím.

mooooc se omlouvám za rozsáhlost, příště už budu stručná :oops:
Cami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.3.05 19:22

Ahojte snazilky, chcem Vam dodat optimizmu :wink:
Ja som ziadny bielkovy ani vodnaty hlien po vy:,–(eni HA nezaznamenala a otehotnela som bez problemov. Vela stastia a zdrave babatka praje Rysulka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.3.05 21:15

Ahoj Cami, :D
to som rada,ze si sa ozvala,ja si tiez pripadam trosku ako blazon,ale robim to len pre svoj vlastny klud,
pretoze verim,ze cim skor spoznam svoje vlastne telo,tym skor sa to podari a nebudeme sa musiet trapit dlhu dobu.
My s manzelom sme sa o mimi zacali snazit pred 3 rokmi,ja som brala HA 6 rokov,snazili sme sa pol roka a ake bolo moje prekvapenie ,ked namiesto miminka v brusku mi objavili polycystycke vajecniky a cystu o velikosti 5 cm.Takze nasledovala liecba a na:,–(enie HA.Ja som si myslela,ze sa nam zadari hned,ved moja mamka ma 3 deti a otehotnela ani nevie ako.To si asi myslime vsetky,ze?Aby som to skratila,HA som brala iba 2 mesiace,a zacali sme sa snazit znova,hoci s hrozou v dusi,aby sa mi cysty neobjavili znova.Bohuzial som trpela casto na zanety,takze sa nase snazenicko stale posuvalo.
Kedze miminko nechodilo a mne sa s manzelom naskytla skvela sanca odist do zahranicia,tak som to vzala ako znamenie osudu,ze to asi este nie je vhodna chvila na mimco.
Tak sme odisli,a za par mesiacov by sme sa chceli pustit do naseho snazenia znova.
Takze tentokrat uz chcem byt pripravena,nechcem zazivat to sklamanie znova.Sledujem BT,hlien,cipok,vediem si graf a snazim sa co najviac poznat reakcie mojho tela,a kedze uz od gynekolozky viem,ze mam kratku lutealnu fazu,ktora je dolezita na uhniezdenie
oplodeneho vajicka,zacala som brat B6,pytala si sa preco som ho brala len 15 dni.Pravdou je,ze som sa necitila dobre,mala som divne pocity na zaludku,tak som ho po 15 dnoch prestala brat,dalsi mesiac urcite zacnem brat mensiu davku po cely mesiac.
O miminko sa mozme zacat snazit az v cervenci,takze do tej doby by som chcela upravit moj menstruacny cyklus a zacat brat vitaminky a kys. listovu.
No a uvidime ci budeme moct uplatnit moje teoreticke vedomosti,
uz sa velmi tesime na nase snazenicko.Urcite tu nechcem behat s tabulkami a milovat sa na rozkaz,ale
urcite nie je na skodu vediet kedy presne prebiehla ovulacia.
Ja viem nejako som sa rozpisala,bohuzial,vsetky nase starosti a radosti sa nedaju napisat v jednej alebo dvoch vetach.
Krasne a prijemne snazenie.Julia. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama