Bílý jogurt v 6 měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ijanka.K
Povídálka 42 příspěvků 16.09.09 09:41
Bílý jogurt v 6 měsících??

Ahoj všem,
chci se zeptat, Dr. mi řikala ať už malýmu dám bílý jogurt (Activia nebo Dobrá máma), ale mě to přijde divný…do teďka byl jen na Nutrilonu, ještě ke všemu HA, začínáme se zeleninou a teď do něho mám cpát kravský mlíko? :roll: Dělaly jste to?? Díky za info! :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 16.09.09 09:48

Ahoj,
není kravský mlíko jako kravský mlíko :wink: Jogurt je upravenej, takže by to nemělo vadit, nicméně za sebe doporučuju fakt JOGURT, ne blafy od Danone :poblion:
Mě se nejvíc osvědčila Hollandia.

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 16.09.09 09:48

Ijanko, my jsme dávali Activii bílou asi od sedmého měsíce, v té době byl jenom na MM a zelenině, žádné problémy mu to nedělalo, ale záleží na tvém uvážení, pokud se ti to nezdá, tak rozhodně není kam spěchat

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 16.09.09 09:52

Taky s příkrmem teprve začínáme, takže teprve sbírám zkušenosti, ale osobně bych dala jogurt nejdřív kolem 8 měsíce. A určitě by to nebyla Dobrá máma.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 16.09.09 09:59

no, Gande má pravdu, že je mezitím setsakra rozdíl ale -

mít dítko na nutrilonu HA, začínám hezky v klidu zeleninkou, po 14 dnech přidám masíčko, po dalších 14 dnech ovoce a až po dalších 14 dnech pomalu jogurt. není potřeba hnedka odmalička dávat jogurty, když jeho hlavní strava bude ještě chvíli nutrilon. (otázkou je, jestli by nebylo lepší třeba po měsíci příkrmů, pokud bude dobře snášet, přejít na nutrilon normal - koneckonců, taky KM :)… nevím moc naco je nutrilon HA, když baští jogurt… :wink:

jinak výběr jogurtů dle mého svědší o tom, že paní doktor moc neví o současné nabídce a potrv. firmách. (jsem potravinář a zrovna včera jsem naštívila jednu českou mlékárnu :wink:) dobrá máma je s prominutím jeden z největších sajrajtů na trhu!!!!!!!!!!
activii mohu doporučit pouze bílou klasickou, a přečíst si složení, že je tam skutečně pouze mléko, kultury. !!!! (což platí pro všechny jogurty)

za sebe mohu doporučit bio bílý valašské meziříčí (na jeho obalu je kateřina cajthamlová, já ho kupovala ještě něž si tuhle reklamu zařídili…) - je opravdu dobrý, z bio mlíka (které dle mého prostě chutná jinak).
holandie je dobrý jogurt, kvalitní, ale ne každé dítě ho jí… :wink:

takže - já bych dala zeleninku a počkala. i když jsem zastánce poměrně rychlého zavádění příkrmů, všechno má mít svůj čas a tu není kam spěchat! jogurt jsem zaváděla až jako třetí denní příkrm. (vlastně 4. - dali jsme ještě kaši)

Mava
Generální žvanilka 24839 příspěvků 16.09.09 10:35

my dávali u Liborka od 7 měsíce biojogurt…

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 16.09.09 11:06

V sesti mesicich je podle me uplne zbytecne brzo. Dala bych az tak od osmi.
A Dobry mamy se radsi vyvaruj, to neni jogurt, to je hnus!! Precti si nekdy slozeni…
Kdyz uz bilej jogurt, tak takovej, kterej obsahuje jen mleko a jogurtove kultury, vsechno, co je navic, je uplne zbytecny a ne zrovna zdravy. (takze Hollandii, Klasika, atd..)

Mirii
Generální žvanilka 22591 příspěvků 16.09.09 11:10

ahoj, tak ja zacala s prikrmama v 6 mesicich a jogurt budu zavadet do jidelnicku od 7 mesice,ale jogurtum od Danone bych se take vyvarovala. Otec delali rozbory vsechmoznych jogurtu a nejlepe na tom byly prevazne ceske vyrobky a Danone byl snad nejhorsi!!! Uspesne krmeni:-)

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 16.09.09 12:06

Ahoj!

No, někdy mi přijdou ty doktorky opravdu „vzdělané“. :roll:

Já bych klidně s jogurtem počkala. Vždycky jsem nejdřív dávala zeleninu tak měsíc a až ji jedl pěkně, tak pak jsem začínala s ovocem. Jogurt jsem dávala okolo 9. měsíce.
(Třetí je alergik, takže ten ho nedostane asi dost dlouho, jestli vůbec…)

Myslím, že není kam spěchat. Podle mě je organismus ještě maličký a citlivý, že je zbytečné ho tak rychle zatěžovat.

Jinak bych pak zkoušela rozhodně opravdový bílý jogurt (např. Hollandia), Dobrou mámu fakt ne!

Je fajn, že vždycky hned neposloucháš moudra od pediatrů, protože někdy jsou fakt mimo, což je teda škoda!

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.09 12:16

Včera jsem byla s malým na šestiměsíční prohlídce a pediatr mi řekl zavádět jogurty až od ukončeného 8. měsíce - pro zdravé děti. Pro ty s rizikem alergie raději déle. Takže bych nespěchala

Pisklatko
Kelišová 6678 příspěvků 16.09.09 12:33

Ahoj,

tak my začli s jogurtem (Holandie bílá) až v 10 měsíci. Matěj byl potencionální alergik na Bebě HA a naše mudra na příkrmy nespěchá s tím, že jogurty jsou bohaté na bílkoviny a ty zbytečně zatěžují miminí ledviny.

Dobrá máma věru není nejlepší jogurt, je to samej škrob… Jeden čas to byl ale jedinej jogurt, kterej mi Matěj jedl, takže jsem za něj byla ráda… Mlíko totiž nepije vůbec…

Kamarád chemik vyprávěl, že prej jogurty bělí sádrou:-))) Radši nevědět:-)

Tak ať jogurt chutná:-)

P.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 16.09.09 12:45

Ahoj, taky dávám bílou Aktivii. Holky, jste opravdu vzdělané. Poradte, kdy mužu dát jiný jogurt a který třeba? Už mi ho moc nechce a mlíka taky moc nevypije, tak aspon kvuli vápníku. Bude nám rok. Mohl by už nějaké slazené?? Čaj slazený nemá, tak by se to mohlo vyrovnat.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 16.09.09 12:55

Kykoušku, co zkusit přidat do jogurtu trochu přesnídávky nebo trochu hroznového cukru?
Výborně ho dosladí třeba banán.

Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 16.09.09 13:17

Souhlasím s výše uvedeným, jen dodám, že např. náš malý klasický bílý jogurt vůbec nikdy nejedl. Kdybyste viděly ty xichty, co u toho dělal :lol: . Takže my začínali až v roce s bílým jogurtem slazeným hroznovým cukrem. A taky z důvodu HA Beby mimojiné.

maryska
Kecalka 146 příspěvků 16.09.09 13:37

Tak to závidím všem maminkám kterým jí děti bílý jogurt,naše malá ani náhodou.Doslazování hroznovým cukrem taky nepomohlo.Banány malá takynejí,takže to bych do ní taky nedostala,takže začla jíst jogurty zhruba v roce Activii,ale ochucenou.Teď ještě sní ty dětské safari a kostíky,jinak nic.Tak jsem ráda i za to,protože mlíko nepije.Max sní trochu mléčné kaše.Takže raději nepřemýšlím nad složením jogurtů a jsem ráda,že aspoň nějaký sní.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >