Bio bujony

396
28.10.19 13:49

Bio bujony

Ahoj, poraďte, prosím, konrkrétní bio bujony, které dobře ochutí polévku a zároveň jsou vhodné i pro batolata. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1274
28.10.19 13:53

Maso, zelenina a koreni…? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
28.10.19 13:54

@aduska912 než bujón, zkus bio vegetu bez soli a glutamanu buď na netu nebo zdravá výživa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8169
28.10.19 14:04

Já teda zkusila pár bio bujónů a byly absolutně bez chuti :nevim:. To radši klasicky koření, maso a zeleninu ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 14:38

@aduska912 Žádný bujón není vhodný pro batole. Není tak těžký udělat silný masový vývar se zeleninou, je v tom daleko více živin než v nějakém bujónu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47652
28.10.19 14:47

K čemu? Vždyt jde cokoliv uvařit bez náhražek. Vývar ochutí zelenina maso a bylinky ;) A pro malé dítě už vůbec ne :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
320
28.10.19 14:51

Jaká je definice „bio“ bujonu? Jako že v něm není co?

Jsem si teď otevřela složení bujonu, který používám (zeleninový Natur) a náhodného bio bujonu a nevidím rozdíl. U toho „bio“ jsou jako všechny složky pěstované jako „bio“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 14:59

Nevím, co je bio bujon, ale bujony obecně nepoužívám vůbec. Obecně se mi osvědčilo, že udělám opravdu silný a dlouho tažený vývar (ideální je pomalý hrnec) a poté čistý vývar zamrazím v kostičkách na led. Mám po ruce kostičky, které se dají přidávat do jídla, kde je lepší vývar než obyčejná voda. Ale jinak jsem nezjistila, v čem je bujon lepší, než čistý silný vývar, kromě rychlosti. Ale to mi u dítěte nepřijde jako dobrý poměr rychlost na úkor kvality

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 15:01
@MrsNorris píše:
Jaká je definice „bio“ bujonu? Jako že v něm není co?Jsem si teď otevřela složení bujonu, který používám (zeleninový Natur) a náhodného bio bujonu a nevidím rozdíl. U toho „bio“ jsou jako všechny složky pěstované jako „bio“?

Jo, rozdíl je v tom, že ty věci, že kterých je bio bujón jsou stejný jako v normálním bujonu, jen je to v bio kvalitě. Takže stejná sra*ka jako obyčejný bujón, jen za to zaplatíš víc :lol:

@aduska912 Malýmu dítěti bych z bujonu nevarila nic. Použij maso a zeleninu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
28.10.19 15:14

Nejlepší bujón je žádný. To, že by byl bio, ho zdravější neudělá :)
Udělej vývar - maso, zelenina, koření a voda. Nech ho táhnout několik hodin a máš super domácí vývar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 15:20

Když je pořádnej vývar tak bujon neni vůbec potřeba. Tyhle věci ani nemám doma. Jestli nemáš čas táhnout vývar X hodin, tak ho uvař v papiňáku. Maso, mrkev, petržel, celer a petrželka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13424
28.10.19 15:30
@aduska912 píše:
Ahoj, poraďte, prosím, konrkrétní bio bujony, které dobře ochutí polévku a zároveň jsou vhodné i pro batolata. Děkuji

v Albertu nakoupis bio kureci kostry, bio cibuli, mrkev, etc. Hodis do hrnce, povaris 6h na nejnizsim plameni ah violà bio bujon jako ze zurnalu. Pokud si koupis k tomu mini krabicky, muzes svarit bujon do vysoce koncentrovaneho stavu, slit do krabicek a dat do mrazaku. Podle potreby vytahujes, ohrejes a mas bujon za par kacek. Vetsinou varim ze 3 baleni kureciho a cca pulkila zeleniny?

Jednou jsem pocitala, kolik me tak stoji jedna takova krabicka. U kureciho bujonu jsme se dostala na 12kc. U hoveziho bujonu to bylo pres 30. Hovezi je proste drahe. Nepocitala jsme ovsem naklady za elektrinu. To nedokazu odhadnout. Takze cena ciste jenom za material.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 17:03

Používám z DM… nevím jestli jsou bio. Dávám to třeba do nějakých omáček, se složením jsem OK. Vařím i hodně všelijakých polévek, tak občas tam prsknu něco :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 19:36

Občas používám Alnaturu. Jsou prostě dny, kdy spěchám/nemám po ruce maso na vyvar/jsme na dovolené nebo z nějakého jiného důvodu nechci stát u plotny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama