Bio táta vs. současný přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KristýKarolí
Nováček 1 příspěvek 13.04.19 12:42
Bio táta vs. současný přítel

Maminky, prosím o radu, jsem už v koncích. Dceři budou v červenci 4roky, a její bio otec ji viděl tak 2× v životě, není ani v RL, a nikdy se nezajímal. Teď se asi chytl za nos a chce se starat se vším všudy. Vždycky jsme spolu měli pěkný vztah, takže mu nechci dělat problémy. Když jsem potřebovala tak mi poslal i nějaké peníze, takže jsem to zvládla. Ale zpět k mému dotazu, pokud to tedy mysli vážně (což nejspíše jo), tak jak mu má dcera říkat? Samozřejmě že tati, akorát, já jsem teď bez přítele, a co pak když někoho budu mít a budu s ním plánovat rodinu. Najednou bude doma mít toho přítele a co ten bio otec? Není táta jako táta.. Moc děkuji za jakýkoliv názor ❤️

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 7166 příspěvků 13.04.19 12:44

Přítel je strejda.

arinecka
Kelišová 5865 příspěvků 13.04.19 12:50

@KristýKarolí Tak pokud chce bio otec dceru vídat a starat se o ní, tak ok. To že si třeba v budoucnu někoho najdeš s tím snad nemá nic společného ne? Případnému příteli bude říkat strejdo, nebo jménem. V čem je problém?

vokishka
Extra třída :D 13980 příspěvků 13.04.19 12:50

Nebo krestnim jmenem.

_0812_
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 13.04.19 12:52

Otčíma jsem odjakživa nazývala jménem, macechu taky jménem a tak samo mě jménem oslovuje manželův syn a to jsme spolu od doby, kdy byl malé batole.

samá práce
Závislačka 2660 příspěvků 13.04.19 12:55

Jsme v Čechách, normálně mu bude říkat vole. Horší varianta je slovenská, to by mu říkala, ty chuj, počuvaj… ;)

finduska
Neúnavná pisatelka 16313 příspěvků 1 inzerát 13.04.19 12:57
@samá práce píše:
Jsme v Čechách, normálně mu bude říkat vole. Horší varianta je slovenská, to by mu říkala, ty chuj, počuvaj… ;)
:P :P :P
Malaga
Nadpozemská drbna 25479 příspěvků 13.04.19 12:57

To myslíš vážně?
Přítelů můžeš mít habakuk, ale otec bude pořád ten jeden…
Pravdu máš v tom, že není táta jako táta… Ale takhle s předstihem vyhradit oslovení pro nějakého zatím úplně cizího chlápka, který koneckonců nemusí vůbec přijít, mi připada přinejmenším zvláštní :think:

Alušáček
Závislačka 3568 příspěvků 13.04.19 13:10

@KristýKarolí Přítele zatím nemáš, není důvod to řešit, většina dětí co znám svým nevlastním otcum říkají křestní jménem…

_0812_
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 13.04.19 13:35
@samá práce píše:
Jsme v Čechách, normálně mu bude říkat vole. Horší varianta je slovenská, to by mu říkala, ty chuj, počuvaj… ;)
:mrgreen: tady u nás hodně lidí používá ty kkt. Tak má holka aspoň na výběr :mrgreen:
venulka1
Kecalka 458 příspěvků 13.04.19 14:03

Kresni jmeno strejda a třeba casem kdyz budou oba chtit tati

Janli
Echt Kelišová 8148 příspěvků 13.04.19 14:03

Tak tomuhle se říká stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. A ty jsi tak uprostřed sahary…

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 13.04.19 14:14
@KristýKarolí píše:
Maminky, prosím o radu, jsem už v koncích. Dceři budou v červenci 4roky, a její bio otec ji viděl tak 2× v životě, není ani v RL, a nikdy se nezajímal. Teď se asi chytl za nos a chce se starat se vším všudy. Vždycky jsme spolu měli pěkný vztah, takže mu nechci dělat problémy. Když jsem potřebovala tak mi poslal i nějaké peníze, takže jsem to zvládla. Ale zpět k mému dotazu, pokud to tedy mysli vážně (což nejspíše jo), tak jak mu má dcera říkat? Samozřejmě že tati, akorát, já jsem teď bez přítele, a co pak když někoho budu mít a budu s ním plánovat rodinu. Najednou bude doma mít toho přítele a co ten bio otec? Není táta jako táta.. Moc děkuji za jakýkoliv názor :heart:️

Tatabude táta. Přítel bude Pepa. Pepa nebude táta.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 13.04.19 14:19

Tak bio táta je prostě táta no :nevim: taky to tak máme. Bio otec, se kterým nežijem si malého sem tam vezme a syn mu říká tati, přítel se kterým ziju, čekáme druhé miminko je pro prvniho syna vicmene taky jako táta, ale oslovuje ho jménem, strejda mu neříkáme.

Aspera
Generální žvanilka 21807 příspěvků 13.04.19 14:23

@KristýKarolí tátovi táto, příteli jménem nebo strejdo dle věku. Mám v okolí pár případů, kdy dítě říká příteli matky tati, ale ti se o to museli hodně zasloužit a vlastní táta se nestará.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama