Blbost v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DobroXzlo
Povídálka 46 příspěvků 30.05.19 10:24
Blbost v práci

Ahoj všem…
Potřebuju se spíš vykecat a tak nějak „dodat odvahu“ nebo spíš, abych viděla, že nejsem sama, komu se to stalo…
Dennodenně slychaváme v televizních novinách, jak lidi zbytečně naletěli na to a na to a přišli tak o peníze…
To samé se stalo mě v práci. Naletěla jsem hloupým způsobem podvodníkovi a obral mě o několik tisíc. Nezrujnuje nás to. Zaměstnavatel mi to prý strhne po splátkách z výplaty, takže to možná ani tolik nepoznám a rodinného rozpočtu se to asi nijak zvlášť nedotkne. Jen bych potřebovala trochu nakopnout a vidět (přečíst si), že nejsem sama tak blbá, které se to stalo. Vím, že to přejde. Je to hold životní lekce a hrozně velké ponaučení do budoucna.
Stalo se vám někdy něco podobného a jakým způsobem? :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
marra2
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 30.05.19 10:26

Mně jednou, ale tenkrát na praxi. Prodávala jsem boty. Přišel mladík, velice slušný a kupoval si boty. Platil 5000, samozřejmě falešnou, naštěstí si toho všimla šéfka… Stane se, netrap se.

cecetka
Echt Kelišová 8392 příspěvků 30.05.19 10:29

@DobroXzlo A jak se to stalo?

DobroXzlo
Povídálka 46 příspěvků 30.05.19 10:30
@marra2
@marra2 píše:
Mně jednou, ale tenkrát na praxi. Prodávala jsem boty. Přišel mladík, velice slušný a kupoval si boty. Platil 5000, samozřejmě falešnou, naštěstí si toho všimla šéfka… Stane se, netrap se.

Mozek mi říká, že se to prostě hold stává… Jsme jenom lidi, ale nepříjemný to je hodně. Včera strávený 4 hodiny na policii. Dnes tam jdu zase. Kdo ví, jak dlouho tam zkysnu. Navíc se mnou včera jednal jako s kusem hadru a přímo se mi vysmál do ksichtu. Chápala jsem ho, mohla jsem si za to sama, ale přeháněl to. Ponižoval mě :-/

Kochanská
Povídálka 29 příspěvků 30.05.19 10:33

@DobroXzlo Já přišla o 40 tisíc, byla jsem připravená vydat 40 tisícovek, jenže jsem jich tolik neměla a místo toho dala 2000. Bohužel už mi nedošlo, že jich má být jen dvacet :zed: Je to už hodně dlouho ale pořád si říkám, že větší blb než já existovat nemůže :D

Premek_Orac
Kelišová 5131 příspěvků 30.05.19 10:35

@DobroXzlo Ahoj,
nepíšeš, jakým způsobem k tomu došlo, ale to asi ani moc popisovat nechceš.
Každopádně, dyž člověk přijde,,jen" o peníze, je to bolestná, ale přijatelná ztráta.
A jak se říká, každá zkušenost něco stojí, a pokud toto je cena, kterou zapatíš za to, že se vyhneš třeba mnohem větším průšvihům a říště už budeš obezřetnější.

DobroXzlo
Povídálka 46 příspěvků 30.05.19 10:39
@Kochanská píše:
@DobroXzlo Já přišla o 40 tisíc, byla jsem připravená vydat 40 tisícovek, jenže jsem jich tolik neměla a místo toho dala 2000. Bohužel už mi nedošlo, že jich má být jen dvacet :zed: Je to už hodně dlouho ale pořád si říkám, že větší blb než já existovat nemůže :D

Ou, tak já „naštěstí“ přišla jen o 14.800, ale i tak to pěkně nasere. A věř, že větší blb existuje. Já jsem po včerejšku přímo korunovanej vůl. Chlap přišel, vydával se za našeho zaměstnance a chtěl po mě peníze, tak jsem mu je dala dřív, než jsem si to ověřila a jak mi to šéf zvedl, tak s nima už zdrhal :roll:

kve-tinka
Kelišová 5149 příspěvků 2 inzeráty 30.05.19 10:42

Furt jsou to jen peníze ;) a jak nejde o život… dělám ve zdravotnictví a věř, že někdy ty stresy je jen to nejmenší, než přijít o peníze. Čas zbrousí hrany a bude to pak jenom příhoda k dobru. ;)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 30.05.19 10:43

Za blbost se hold plati… A kdyz je to jenom par tisicovek, tak je to jeste dobry ;) Jsou daleko horsi veci na svete.. Aspon ses poucila pro priste a dal se tim netrap ;)

free333
Nadpozemská drbna 25241 příspěvků 30.05.19 10:48
@DobroXzlo píše:
Ou, tak já „naštěstí“ přišla jen o 14.800, ale i tak to pěkně nasere. A věř, že větší blb existuje. Já jsem po včerejšku přímo korunovanej vůl. Chlap přišel, vydával se za našeho zaměstnance a chtěl po mě peníze, tak jsem mu je dala dřív, než jsem si to ověřila a jak mi to šéf zvedl, tak s nima už zdrhal :roll:

Třeba ho chytnou, určitě to nedělal poprvé a musel i mít zmapovanou situaci…

Není možné, že má i u vás v práci někoho, kdo mu to poradil a jede s ním?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 10:48

Taky se mi stala bota- zboží, které mělo být v akci 1+1 jsem nastavila o polovinu levnější, než jeden samostatný kus :roll: takže místo řekněme 2tis, což měla být cena za dva kusy, si lidé koupili za 500,–. Naštěstí mám rozumnou šéfovou, a tak (byť mám hmotnou zodpovědnost) jsme to nějak zamázli (šlo celkem asi o 20tis). Chybama se člověk učí, netrap se tím :mavam:

DobroXzlo
Povídálka 46 příspěvků 30.05.19 10:54
@free333 píše:
Třeba ho chytnou, určitě to nedělal poprvé a musel i mít zmapovanou situaci…Není možné, že má i u vás v práci někoho, kdo mu to poradil a jede s ním?

Jo tak to nevím… Tady chodí taková sebranka, že možné je všechno. Ale zmáknutý to měl teda na jedničku, připravené to měl. Přesně věděl, co říkat. Což by tady ti degeši, co sem chodí, že sebe nedokázali vypotit.

DobroXzlo
Povídálka 46 příspěvků 30.05.19 10:55
@Anonymní píše:
Taky se mi stala bota- zboží, které mělo být v akci 1+1 jsem nastavila o polovinu levnější, než jeden samostatný kus :roll: takže místo řekněme 2tis, což měla být cena za dva kusy, si lidé koupili za 500,–. Naštěstí mám rozumnou šéfovou, a tak (byť mám hmotnou zodpovědnost) jsme to nějak zamázli (šlo celkem asi o 20tis). Chybama se člověk učí, netrap se tím :mavam:

Nejhorší je, když člověk nese tu jmotnout odpovědnost. Přitom firma musí být proti těmto případům pojištěná… :roll:

DobroXzlo
Povídálka 46 příspěvků 30.05.19 10:56
@Anonymní píše:
Taky se mi stala bota- zboží, které mělo být v akci 1+1 jsem nastavila o polovinu levnější, než jeden samostatný kus :roll: takže místo řekněme 2tis, což měla být cena za dva kusy, si lidé koupili za 500,–. Naštěstí mám rozumnou šéfovou, a tak (byť mám hmotnou zodpovědnost) jsme to nějak zamázli (šlo celkem asi o 20tis). Chybama se člověk učí, netrap se tím :mavam:

Jedním z těch pojištění je ta hmotná odpovědnost, je mě to jasný… :?

free333
Nadpozemská drbna 25241 příspěvků 30.05.19 10:56
@DobroXzlo píše:
Jo tak to nevím… Tady chodí taková sebranka, že možné je všechno. Ale zmáknutý to měl teda na jedničku, připravené to měl. Přesně věděl, co říkat. Což by tady ti degeši, co sem chodí, že sebe nedokázali vypotit.

Jestli přesně věděl, co říkat a na koho se obrátit tak bych fakt přemýšlela, jestli nějaký kolega v tom nejede s ním - nedal mu tip, informace, za kým jít…

Přece někdo z ulice by těžko toho byl schopen…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama