Blokace účtu - exekuce

Anonymní
4.5.20 10:25

Blokace účtu-exekuce

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Mám exekuci splatila jsem pouze část a teď mi exekutor zablokoval účet. Jsem tam teď v minusu cca 14000,– bohužel vůbec nechápu jak to teď funguje. Dlužím teď bance nebo musím posílat penize na účet, abych ten minus dorovnala? Nevim si rady :( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9727
4.5.20 10:29

Prvně bych řešil exekuci a odblokoval si účet a pak až řešil mínus na účtě s tou bankou a určitě to budete muset dorovnat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 10:35

Děkuji za odpověď, jen jsem v takové situaci prvně a vůbec nevim jak to řešit. Čeho tou blokaci exekutor dosáhl? Ze si vzal prostředky z banky a já splacim minus bance? Ano znim asi jako naprostý blbec, ale opravdu tomu nerozumím:/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 10:47

Kontaktuj exekutora kolik mas uhradit a penize posli oni poslou do banky prikaz k odblokovani. Neni to hned, tak se na to priprav. Neboj penize bance nedluzis. Ocitla jsem se diky byvalemu taky jako ty akorat v minusu 99 000,–. Meli jsme zuzeni SJM a exekutori o tom nevedeli a diky bohu me uspory vsechny vratlili a nebyli to male.

• Citovat
  • Nahlásit
1397
4.5.20 11:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Mám exekuci splatila jsem pouze část a teď mi exekutor zablokoval účet. Jsem tam teď v minusu cca 14000,– bohužel vůbec nechápu jak to teď funguje. Dlužím teď bance nebo musím posílat penize na účet, abych ten minus dorovnala? Nevim si rady :( :(

Exekutor ti může zablokovat účet a pokud ti tam někdo něco pošle, okamžitě si to nechá připsat na snížení exekuce. Pokud máš na splacení, splatit co nejdřív. Pokud ne, domluvit si splátkový kalendař a pokusit se domluvit si splátkový kalendář.

U partnerky taky udělali něco podobného. Akorát na „přestlamu“ bylo, že měla domluvený splátkový kalendář na několik let a když si po 2 letech teda vytvořila účet s tím, že se teda splácí, nikdy žádné zpoždění, aby mohla dostávat mateřskou na svůj účet a ne na složenku, tak asi rok to fungovalo v pohodě a pak najednou zase bum blokace účtu. A sebrali vše co tam bylo, protože to 5 měsíců před koncem téměř dorovnalo chybějící částku (ex poslal jednorázově za předchozí 3 měsíce dlužné alimenty), takže kolečko na téma „máme splátkový kalendář, nesebratelné minimum, atp.“ Ale protože se to táhlo, tak jsme si radši půjčili ještě něco v rodině, doplatili to, nechali se odblokovat, byli zbaveni exekuce a potom místo toho splatili dluh v rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
4.5.20 11:48

Moc děkuji za odpovědi a ještě jedna věc, takže pokud mi někdo pošle na ten účet penize, bere se to tak, ze se tím ta minusova částka snižuje a penize jdou exekutorovi? Takže se tím prakticky dluh splatí? Jde mi o to, jestli to budu mít splacene, pokud těch 14 000,– zašlu na svůj účet, nebo jestli to musím zaslat na účet exekutora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1624
4.5.20 12:42

Na zablokovaný účet vlož vymáhanou částku s nějakou rezervou na náklady exekuce a úrok z prodlení, který se počítá až do úplného vymožení pohledávky i s příslušenstvím.
http://www.dluhovylabyrint.cz/…eni-exekuce/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.20 13:17

Hmmmm to si měla zaplatit hned, aby se to do exekuce nedostalo… Dlužit si můžou dovolit jen ti, co nic oficiálně nemají ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 13:24

Já taky oficiálně nic nemám, proč myslis, ze jsem v minusu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 11:42

Mám také dotaz k tomuto tématu.
Akorát jsem zjistila, že já i manžel máme zablokované účty kvůli exekuci. Je to dluh manžela a on na svém účtu má více peněz, než je exekuce. Kdy se mu to strhne a kdy se odblokují účty?
Ptám se ted tady, neboť když jsem volala ted tomu exekturovi, tak mi řekli, že příští týden mě i manželovi teprve přijde dopis, kde bude vše napsané a že až pak se to bude řešit. Jenže mě ted zajímá, jak dlouho to může trvat. Děkuji za info.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 12:17

Zakládala jsem téma, už to mám vyřešené. Ihned jsem kontaktovala exekutora a v rodině jsem si půjčila penize a odeslala exekutorovi tohle pondělí a včera už mi účet odblokovali, dnes mi přišel dopis, ze exekuce zanikla. Když jsem psala exekutorovi řekl mi, ze účet odblokuje do 3 dnů od uhrazení dluhu. Predtim mi žádný dopis o blokaci účtu nezaslal, asi záleží na konkrétním exekutorovi. Každopádně bych ho začala uhánět ať to začne řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 12:26
@Anonymní píše:
Zakládala jsem téma, už to mám vyřešené. Ihned jsem kontaktovala exekutora a v rodině jsem si půjčila penize a odeslala exekutorovi tohle pondělí a včera už mi účet odblokovali, dnes mi přišel dopis, ze exekuce zanikla. Když jsem psala exekutorovi řekl mi, ze účet odblokuje do 3 dnů od uhrazení dluhu. Predtim mi žádný dopis o blokaci účtu nezaslal, asi záleží na konkrétním exekutorovi. Každopádně bych ho začala uhánět ať to začne řešit.

Děkuji za informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.20 00:41

Exekuce

Dobry den chci jse zeptat muzu pravovat v na slovensku na Tpp :,( :,( a zalozit jsi i tam ucet kdyz cr mam exekuci a zablokovany ucet
Dostala jsem jse do dluhu kvuli priteli muzu jsi za To sama nechci utikat ale mam tam lepsi nabidku a nechci aby me vse vzali
Budu posilat penize na zablokavny ucet
Muze exekutor prijit kde pracuji kdyz mu to nereknu mate nekdo zkusenost
Dekuji za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.20 07:32

Všechno záleží na tom, jak vysoká částka to je. Pokud je dluh nízký, tak myslím, ze exekutor znovu nebude prohledávat, kde všude má člověk účet když už jeden zablokoval, ale asi záleží na konkrétním exekutorovi. Jinak muže zablokovat účet ve kterékoliv zemi v EU, pokud si vše pravidelně zjišťuje, tak by to u tebe mohl být pak problém.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.20 11:46

Exekuce

Slysela jsě ze v zahranici je mozne jsi udelat anonymni ucet kvuli exekuci mam svuj blokovany kvuli exekuci kszdy mesic tam posilam penize ale nechci aby me vsechno brali mate nekdo stim zkusenosti

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat