Bodavé bolesti v těhotenství ??!!

2178
16.2.04 09:21

Ahojky holciny, potrebuju radu, a kde jinde nez tady se muzu v klidu zeptat.

Jsem v 18.tt., doposud vsechno probihalo tak jak ma, vysledky obavaneho testu AFP dopadly predpisove,uz jsem si rikala, ze neni duvod k obavam, ale…

…bohuzel, se tady objevil problem ktery me zneklidnuje. Od sobotniho odpoledne jsem cala mit bodave bolesti v brise, hlavne v leze na zadech, tak jsem lezela na boku. Myslela jsem si, ze deloha tlaci na streva. Je to takovy pocit, jako kdyz ve strevech mate vzduch, ale nejde ven. Bohuzel, bolesti pretrvavali a tak jsme se v nedeli dopoledne vydali na pohotovost, kde me teda uklidnili, ze cvrcek je v poradku, naordinoval mi 3 krat denne Magnesium a na poradnu mam jit uz o 2 tydny driv. Mam docela strach, bolesti sice jsou minimalni, ale od vysetreni na pohotovosti jsem zacala spinit, uplne minimalne, bral mi totiz vzorek na cytologii, takze si spis myslim, ze tohle je pricinou. Poradte mi prosim, mate-li zkusenosti s podobnou situaci. Podotykam, ze jsem nebyla uz tak 4-5 dni poradne na velke :o

Budu vdecna za kazdy vas prispevek.

Radka + cvrcek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.2.04 09:42

Ahoj Radko,

ja myslim, ze se nemusis bat, kdyz jsi byla na pohotovosti a i testy AFP mas v poradku. Ja jsem dnes 17+2, taky se mi obcas objevi uplne slablounke spineni, to odberu na cytologii jsem slabounce spinila taky. S vyprazdnovanim nastesti problemy nemam, ale stejne me obas ruzne v brise picha a poboliva, taky se vzdycky vydesim, ale pak to samo prejde. Testy me teprve cekaji ve ctvrtek, taky se klepu, jestli je vsechno v poradku.

Neboj se, myslim ze muzes byt klidna.

Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
2178
16.2.04 09:51

Ahoj Karolino!

Dekuji ti za zpravicku, vim ze clovek se kolikrat strachuje a pritom je to uplne zbytecne. Ale to asi moc neovlivnime. Neboj urcite testy budou v poradku, budu drzet pesti pro stesti. Jsem tedka sice hrdinka, protoze to mam za sebou, ale taky ve me byla mala dusicka ;-)

Jeste jednou dekuju.

Radka + cvrnda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
16.2.04 10:03

Ahoj Radko,

v těhotenství jsem hodně trpěla na zácpu a proto mi moje lékařka předepsala sirup Duphalac. Dala jsem si vždy dávku, když jsem měla problémy a pak to šlo dobře. Po porodu jsem ho taky občas musela použít. Můžou ho těhotné i kojící a dokonce i děti. Dá se volně koupit, ale stejně bych se radši poradila s lékařem. Já byla v těhotenství na veškeré léky hodně opatrná, ale to jsme asi všechny. :-)

V těhotenství jsem nikdy nešpinila, ale po cytologii je to možné.

Každopádně držím palce, aby Ti všechno dobře dopadlo.

Ariana ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.2.04 20:09

Ahoj Radko,

myslim, ze se bat nemusis. Z tve zpravy jsem pochopila, ze jsi asi poprve tehotna.. Ja taky. Jsem ve 23tt a muzu rict, ze mam obcas pocit, ze mi to bricho praskne. Nekdy me tam picha, posledni dobou zas docela dost boli po stranach u panevnich kosti, obcas mam i slabe kontrakce. Moje porodni asistentka me ale uklidnila, ze je to pri prvnim tehotenstvi naprosto normalni, protoze se deloha zvetsuje a reaguje na pohyby miminka, delozni vazy se napinaji a hlavne se rozestupuje panev. Nekdo nic pocitovat nemusi a nekoho to proste boli vic, nez by cekal.
Samozrejme, ze pokud ma ale clovek pocit, ze to je az moc bolestive a ze neco neni v poradku, je lepsi zajit k doktorovi.
Drzim palce tobe i sobe :), at je vsechno v poradku az do sameho konce..a potom taky!!

Zdravi Renata

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.2.04 21:57

Ahoj Radko,
to co pociťuješ může být klidně ona zmiňovaná zácpa, ale taky a myslím si že to spíš vlivem růstu dělohy se natahují postrnní vazy, které dělohu drží po celý život v dutině břišní. Těhotenstvím děloha roste a vazy semusejí natáhnout, to bude asi ono, nejvíce se to objevuje právě kolem poloviny těhotenství. Mělo by to samo přejít během 3 týdnů až se děl. vazy přispůsobí nové poloze. Znám to z obou svých těhotenstvích a při 1. byla bolest intenzivnější a delší. Taky jsem měla strach, ale byla jsem poučena. Znám tento problém i ze svého okolí.
Snad jsem ti trochu pomohla a obavy malinko pominou, sleduj to a při zhoršení raději informuj lékaře.
Ahoj, taky Radka

• Nahlásit
  • Citovat
2178
26.2.04 08:44

Ahojky holciny!

Moc vam vsem dekuji za informace a rady, ja jsem nakonec v ten den jela na pohotovost pro klid duse, tam me uklidnili, prcek se na UZV mel cile k svetu :) Na bolesti jsem dostala Magnesko, bolesti trvaly asi zhruba jeste 4 dny a uz nezlobi :lol:
Takze jeste jednou dekuji.

Radka + cvrcek 18+6

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.2.04 16:24

Ahojky
Mám ty samé problémy někdy mám takové bolesti,že se nemůžu hnout.Dostala jsem také Magnesium a je to trochu lepší.Už nejsou ty bolesti tak často.Doktor mi řekl,že to taky může být tím,že nemám zrovna sportovní postavu takže je to pro tělo obrovská zátěž.Kdybych prý byla sportovec takové problémy bych neměla nebo by je tělo lépe zvládalo.
No držim vám palečky at vám vše dobře dopadne a at si těhotenství užijete mějte se překrásně
Pa Petra

• Nahlásit
  • Citovat
4247
14.4.14 09:06

Holky pomoc potřebuji poradit…jsem po prvé těhulka konečně…
Ale mam po ranu bolest v podbřišku u plny křeče a nevím jeslí to je ve střevech a nebo miminko…???Nebo když kýchnu???…prsa mně moc Neboly…jen mně furt…se nak navaluje ale nezvracím…
Mam vysoky prach bolestivosti…ale ten podbřišek mam…strach…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama